Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Titeket hogy érint anyagilag...

Titeket hogy érint anyagilag a koronavírus?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon csak azt olvasom, hogy mekkora munkanélküliség meg éhínség lesz.


De a környezetemben senki nincs, aki elvesztette emiatt az állását vagy csökkentették a munkabérét.

Én is ugyanannyi pénzért otthonról dolgozom. Őszintén most rengeteget megspórolok benzinen, bérleten, szórakozáson, gyorskaján.


Ti ismertek olyat, aki elvesztette állását? Szerintetek tényleg valós, hogy rengeteg munkanélküli lesz vagy csak a "szokásos" mennyiségű elbocsátások mennek most is, amiket most a járvány indított be?



2020. ápr. 10. 19:06
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
90%

Mi mindketten elvesztettük a munkànkat, a férjem is, én is. Ismerősi körben is sokan. Olyan rémhírek vannak, hogy örülhetünk ha augusztusban talàn újraindulhat az élet, hàt igyekszünk faragni a kiadàsokon, spórolni a kajàn, de addig viszont kb éhen halunk, és még ott a rezsi is.

Én 1 hónapja keresgélek, eddig könyvtàrban dolgoztam, bezàrt. takarítàstól kezdve àrufeltöltésig mindent néztem és semmi, vagy nincs munkalehetőség, vagy vissza se jeleznek. A férjem majd húsvét utàn kapja meg csak a kilépős papírjait, megy segélyre közben próbàl melót keresni. Ő kertészetben dolgozott, szintén bezàrtak.

És még csak 1 hónapja tart ez a szar...

A baràtaink közt is sokan vannak, hetek óta munka nélkül, még senki nem talàlt màsikat. Kétségbeejtő a helyzetünk. De azért örülök ha vannak akik ezt nem élik meg, nem kívànom senkinek.

Egyelőre anyósom tud némi kajàval segíteni, de hogy meddig, nem tudjuk. Ő pl csökkentett bért kap. Még nem rúgtàk ki.


Egyébként csak az USA- ban 10 millió munkanélküli lett. Olvass híreket. Itthon màr vannak olyan helyek ahol éheznek mert amúgy is hónapról hónapra éltek.

2020. ápr. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
31%

Jelenleg mi is munkanélküliek vagyunk mindketten ( vendéglátás-turizmus ).


Nem siránkozunk, sok alternatíva van, amivel ki tudjuk húzni addig amíg újra nem indulunk. Szeptemberre teszem én is kb az indulást, vagy augusztus. Inkább már az az utáni időszakot kell tervezgetni, hogy minél kevesebb, későbbiekben begyűrűző anyagi hátrány jöjjön elő.

2020. ápr. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
44%

Lehet kegyetlenség leírni ilyet,de minket egyelőre jól!

A férjem Ausztriában dolgozik,az ő fizuja még nőtt is.

Nekem túlóráznom kell,így én is többet viszek haza.

Ismeretségi körömben volt már több elbocsátás.

Még többen vannak,akiket visszavettek 4-6 órába,illetve sokan,akik kapják ki sorra az éves szabijukat és REMÉNYKEDNEK!

Aggódok én is!

2020. ápr. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 Estádio de Felchút ***** válasza:
63%

"erősen függ a turizmustól meg az üzleti utaktól"


Agoda? American Express?

2020. ápr. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
46%
Egyenlőre nem érint... Ha visszafogjak a személyszallítást akkor igen. De a tapasztalat az hogy mivel járok vegyipari cégeknek szállítani múlthavi fizum rekord volt... Soha nem volt még ennyi a pénzem.
2020. ápr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
47%

Én ismerek olyat akit elküldtek, de az vendéglátás.

Saját szemszögem, multi, Budapest, mérnöki pozíció, áprilistól 60 vagy 80%-os részmunkaidőre fogják csökkenteni a béreket és ezzel együtt az órákat is. Ami szerencsém van, hogy augusztus végéig van határozott idejű szerződésem. Én örülnék, ha maradnék de ha váltan kell akkor így jártam, valószínű könnyebben fog menni. Az biztos információ, hogy a diákmunkások egyből ki fognak esni.

2020. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
63%
Èpítèsz tervező vagyok, ahogy elkezdődött az egèsz, mindenki felfüggesztette vagy lemondta a feladatot, azóta gyakorlatilag nincs hívásunk. Ami már leszerződött munka, azt bütyköljük egy darabig. Most 3 napot dolgozunk, aztán 2 nap szabi. Aztán meglátjuk, rèszmunkaidő valószínű. A főnök nem akar elengedni senkit a csapatból, ezèrt anyagi áldozatot is vállal. De nagy kèrdès, hogy hónapok múlva hogyan alakulnak a megrendelèsek, nyilván ha nincs semmi, a vègtelensègig nem húzhatja ő sem. De azèrt bízunk benne, hogy az èlet nem áll meg teljesen ès szèp lassan visszatèrünk, ha nem is az előző szintre, de tovább dolgozhatunk.
2020. ápr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok választ! Jöhetnek még.


Úgy látom akkor elég nagy az eltérés: egyik oldalon van a szolgáltató ipar, akik közül nagyon sokat elbocsátottak. Másik oldalon van az a réteg, mint mi aki még jól is jár azzal, hogy otthonról dolgozhat és spórolhat :/

2020. ápr. 11. 15:34
 29/47 anonim ***** válasza:
38%

Engem kib*szott jól érint.


Már 4 éve otthagytam a munkám, átálltam daytradernek.


A jelenlegi helyzetben nagyon régen nem látott volatilitás van jelen a tőzsdén.


Február óta sikerült 6,4x-es méretre növelnem az új tőkémet és 9,7x-es méretre a forgatott pénzt.

2020. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

Minket egyelőre nem érint rosszul. Én HO-ban dolgozom, teljes fizut kapok. Páromék munkahelyén 2 hetes turnusokban váltják egymást, az otthon töltött időre az alapbérüket kapják. Mivel ő havi nettó 30 ezer forintnyi bérpótlékban részesült, ezért kb 15 ezerrel csökkent a fizuja, viszont azon, hogy eggyel kevesebb BKV bérlet kell, nem veszünk kondibérletet, ruhát, nem megyünk étterembe többet spórolunk. Igyekszünk is minél többet félretenni, mert ki tudja, hogy meddig lesz ilyen jófej a cég, hogy teljes bért fizet állásidőre is, vagy mikor fogják egyikünket elküldeni...


Mindenkinek kitartást kívánok!!! Vigyázzunk egymásra.

2020. ápr. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!