Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy jó fotó előny vagy hátrány...

Egy jó fotó előny vagy hátrány az önéletrajzban?

Figyelt kérdés

Ha egy feltűnően szép nő fotójáról beszélünk, az előnyt vagy hátrányt jelent? Gondolom előny lehet, ha szimpátiát kelt az olvasóban, de hátrány is lehet, ha esetleg egy olyan HR-es nőci kezébe kerül, aki elkezd irigykedni és inkább be sem hívja.


Érdemes fotót rakni vagy sem?



2020. ápr. 18. 09:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%

Attól függ hova mész, ha felsővezető titkárnőjének aki néha igényt tart egy kis fejésre is akkor előny.


Ha olyan helyre ahol az ész és az esetleges korábbi tapasztalat számít oda cége válogatja, valahol negatív valahol semleges valahol pozitívabban bírálják el.


Bár nyilván nem túl komoly állásról lehet szó ha azon pörögsz, hogy a "csúnya HR-es nőci majd irigykedésből félreteszi a te szépséges képpel ellátott önéletrajzod"...


Egyébként általában kérnek fotót, tehát tegyél, de ne olyat amit instagramra teszel fel, nem kell kitenni se a melleket se semmit. Mint egy igazolványkép olyan fotó legyen.

2020. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

“nyilván nem túl komoly állásról van szó”

Persze, te már csak tudod. Nem tudom, te hogy vagy vele, de én még sosem találkoztam igazán professzionális HR-essel. Hidd el, egy körömreszelgetős, egész nap pletykálós HR-es az ilyen dolgokra figyel, nem pedig arra, amire valóban kellene. Az állás komolyságától függetlenül.

Hogy milyen kép kell, azzal tisztában vagyok, a lehető legvisszafogottabb az összes ilyen “igazolványképem”, de az arcomat csak nem takarhatom el.

2020. ápr. 18. 09:37
 3/23 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ hová jelentkezel. Ha kiszolgálónak egy szórakozóhelyre, ahol kifejezetten előny, ha jól nézel ki, akkor oda mindenképpen előny. Viszont oda, ahol az számít, hogy mennyire vagy okos, mennyire tudsz jól dolgozni, másokkal együttdolgozni, ahol inkább van szerepe a munkavégzésed során az eszednek, mint a külsődnek, ott abszolút nem lesz befolyásoló tényező, vagy inkább lesz hátrány, mert ha direkt bombanő képet teszel ki magadról, akkor azt gondolhatják, hogy a külsőd többet ér, mint az eszed, a tudásod, a képességeid, a jó külsővel pedig ezek hiányát próbálod kompenzálni. Bár ha az önéletrajzod mindezt cáfolja, mert mondjuk nagyon komoly cégnél, cégeknél dolgoztál, nagyon jó munkakörben és teli vagy referenciákkal, akkor nyilván nem fogják ezt gondolni. Szóval hátulütős is lehet.

Szerintem önéletrajzba egy visszafogottabb képet illő és előny kirakni. Persze, lehetsz rajta csinos, de ne olyan képet rakj bele, amit a facebook profilképedre raknál ki, hogy 1000-en lelájkolják, mert milyen hú, de bombanő vagy rajta.

2020. ápr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Én soha nem tettem fotót az önéletrajzba. Nem modellnek jelentkeztem.
2020. ápr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
40%

A legtöbb normális helyre, ha kell fotó, akkor egy igényes, normális igazolványképről beszélünk, amiből azért látják, hogy egy tiszta, ápolt emberről van szó. Ennyi.

Nem egész alakos, pucsítós, csücsörítős, puszidobós... és hasonló, manapság divatos képet kell csatolni.

Akkor pedig annyira ki sem fog jönni, hogy mennyire "szép" az illető.

2020. ápr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%
Fotót csak akkor szabad tenni az önéletrajzba, ha ezt kifejezetten kérik. És akkor is egy visszafogott képet kell.
2020. ápr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
30%

Babám, ha komoly állásról lenne szó akkor nem az általad leírt döntene arról, hogy egyáltalán mész e interjúra..



"Persze, te már csak tudod. Nem tudom, te hogy vagy vele, de én még sosem találkoztam igazán professzionális HR-essel. Hidd el, egy körömreszelgetős, egész nap pletykálós HR-es az ilyen dolgokra figyel, nem pedig arra, amire valóban kellene. Az állás komolyságától függetlenül."

2020. ápr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Mindenki megbolondul és átmegy lekezelő, dühtől fortyogó görcsbe, ha meglátjátok a “szép nő” kifejezést? Ennyire fáj nektek az élet?
2020. ápr. 18. 11:16
 9/23 anonim ***** válasza:
79%
Te pedig ennyire felsőbbrendűnek érzed magad, csak mert jól nézel ki? Csak mert ez süt a szavaidból. Egyébként az egyik választ én írtam, aki mellesleg nem vagyok egy rossz nő. Mégis azt gondolom, hogy van elég sütnivalóm hozzá, hogy mi és hogyan illik egy önéletrajzban veled ellentétben...
2020. ápr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hűha... Velem ellentétben? Teljesen ellentétes vélemények övezik azt, hogy rakjunk-e képet vagy sem, ezért tettem fel itt ezt a kérdést. De egyből olyan válaszokat kaptam, hogy ne “csücsörítős, mellkirakós” képet. Ki beszélt azokról? Ennyire az agyatokra ment a közösségi média, hogy a szép nő fogalmát egyből a csücsörítéssel meg az ostobasággal azonosítjátok? Hihetetlen, mi megy ezen az oldalon, de legalább ennyi sikeretek van, hogy az anonimitás mögé bújva ki lehet adni a napi feszkót.
2020. ápr. 18. 11:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!