Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy jó fotó előny vagy hátrány...

Egy jó fotó előny vagy hátrány az önéletrajzban?

Figyelt kérdés

Ha egy feltűnően szép nő fotójáról beszélünk, az előnyt vagy hátrányt jelent? Gondolom előny lehet, ha szimpátiát kelt az olvasóban, de hátrány is lehet, ha esetleg egy olyan HR-es nőci kezébe kerül, aki elkezd irigykedni és inkább be sem hívja.


Érdemes fotót rakni vagy sem?



2020. ápr. 18. 09:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed arról szólt, hogy egy jó fotó. Nem, hogy egy jó nő fotója. Egy jó fotó nyilván attól jó, hogy van némi "tuning" rajta. Utána írod, hogy csak mert jó nő vagy, egy irigy HR-es nő úgysem hívna be. Na, erről beszéltem...
2020. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Én normálisan válaszoltam a kérdésre, nem reagáltál rá.

De akkor leírom megint.

"Érdemes fotót rakni vagy sem?" Nem. Fotót nem szokás tenni, csak ha azt kifejezetten kérik. (Függetlenül attól, hogy valaki szép vagy átlagos vagy kevésbé előnyös külsővel rendelkezik.) Kb. 15 éve volt divat, hogy mindenki mindenre fényképet tett.

Szóval, ha nem kértek képet, akkor ne tegyél rá, így nem kell azon gondolkodni, hogy vajon túl szépnek tartanak-e.

Ha kértek, akkor tegyél egy visszafogott képet, azzal senkinek nem lesz semmi baja.

2020. ápr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés nem szól másról mint, hogy itt is elmond mindenkinek, hogy jó nő vagy. Azért kiváncsi lennék ennyi önfényezés után, hogy hogyan is nézel ki valójában.. akire minden HR-es irigykedik és a többi. Lehet fel se tűnne senkinek a fényképed.
2020. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Az értelmesebb válaszokra nem reagáltam.

De nagyon félrementek itt a dolgok, úgyhogy tekintsük tárgytalannak a kérdést, nem bocsátkozom vitába meg magyarázkodásba egy ilyen szintű felületen.

2020. ápr. 18. 12:57
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én CVmen nincs fotó. Csak olyan helyre tennék, ahová kifejezetten kérik. De olyan helyre nem jelentkezem. Az a vezető, aki első látásra ítél, az másban is diszkriminálni fog, ebből pedig nem kérek.
2020. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
37%
A magyar HR 99%-a alkalmatlan a munkájára, szóval ez simán előfordulhat.
2020. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen állásra jelentkezel. Elmondom én mit tudok: a végzettségem és közeli barátaim végzettésge alapján 3 helyre van rálátásom: gazdasági, informatikai és mérnöki területre. Diplomás vagy legalább felsőfokú szakképzettség szinten, tehát tipikus irodai munkákról beszélünk. (Ezt csak azért írtam le, mert mondjuk egy pincér vagy lakatos önéletrajz fingom sincs hogy néz ki.)

Tök evidens, hogy mind raknánk a CV-re fényképet. Nem túl nagy méretű, igazolvány kép jellegű, átlagos irodai ruhás, esetleg öltönyös képet. Egy ilyen jellegű, ekkora képen nem lesz feltűnő az, ha valaki szép vagy ronda, kövér vagy vékony, nem hiszem hogy ebből bármilyen hátránya származna bárkinek... főleg hogy ezeket az önéletrajzokat az esetek 90%-ában kinyomtatják fekete-fehérben valami ócska nyomtatóval, aztán onnantól tök mindegy. A hirdetések alapján is úgy látom, hogy a többségnél fényképes önéletrajzot várnak.

2020. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak annyit kérnek, hogy kérünk önéletrajzot, akkor nem fontos, ne tegyél rá, ha úgy gondolod. Ahol írják, akkor oda fotóval küldd el! Ok, hogy szép az arcod, de a szép arc akkor szép, ha a frizura és odavaló.

Megértelek, hogy dilemmázol, én is kerestem melót jó pár hónapig és tényleg már azon gondolkodtam, hogy a fotóm lenne túl jó? :) Mármint a hullámos eredeti vörös hajam barna szemüvegkerettel, nem azzal a boszorkányos hatalmas ocsmány nagyméretűvel - bocs', akinek ez van... A fénymásolóba nem egyszer mondták, mikor hova vittem, hogy de jó a fotód. Ekkor kezdtem el gondolkodni, hogy mi legyen. De biztos nem irigységből hívtak be olyan kevésszer...

2020. ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan állásra jelentkezel, ahol fontos a külső, akkor előny. Itt persze most nem sztriptízre gondolok, hanem pl banki dolgozó, recepciós, pincér stb, ahol emberekkel dolgozol és akárki akármit mond, egy valóban csúnyának kevés esélye van. DE ezek a helyek is egy professzionális igazolványképet várnak enyhén mosolygós vagy semleges arckifejezéssel, szolid sminkkel, elegáns ruházatban, amin kb mellig látszol. Nincs pucsítás, rövid szoknya, tűsarkú, dekoltázst nem toljuk ki, nincs 600 db ékszer, piercing, hupilila haj (arctetoválást talán nem kell említenem) és társai. És nem szelfi, hanem más csinálta rólad, amint egy semleges színű háttér előtt állsz vagy ülsz szép egyenesen a kamerába nézve. Jó minőség természetesen, nem homályos.

Na most egy ilyen képre mit legyen féltékeny bárki is? Az feltűnő max, ha tényleg nagyon csúnya valaki, de egyébként ezek teljesen közömbös fotók, az a cél, hogy a jelentkezőn látsszon, hogy ápolt, igényes, normálisan néz ki, tudja, hogy kell festeni egy ilyen jellegű munkakörben.

Egy ilyen kép sehol sem lesz hátrány, max ha nem kérik kifejezetten, akkor nem foglalkoznak vele.

Nagyon el vagy telve magadtól már egy (állítólag) mezei igazolványképnél is. Ez elég gáz és le fog jönni az interjúztatóknak is, ha nem veszel vissza. Nem baj, majd lehet az irigy dög HR-es Évikét hibáztatni, amiért nem vettek fel :)

2020. ápr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Az értelmesebb válaszokra nem reagáltam."


Ebből is látszik, hogy zseni vagy. Nyilván csak azért nem hívnak vissza, mert a HResek féltékenyek a csinos pofidra. Anyu mondta, vagy a tegnap esti pasid?

2020. ápr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!