Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért baj, ha nem akarok...

Miért baj, ha nem akarok akármilyen nyári munkát elvállalni?21/L

Figyelt kérdés
Végeztem a vizsgáimmal, szóval most szeptemberig tulajdonképpen semmi dolgom. Én szívesen elmennék addig dolgozni, de azért akármit, akárhol, akárkikkel nem szeretnék. Vidéken élünk és itt nincsen sok lehetőség, nyilván kevés a cég is, itt nincsen turizmus, nincsenek diákszövetkezetek sem stb., szóval nem úgy működik mint egy nagyvárosban. Már mezőgazdasági munkákat sem igazán szoktak hirdetni, meg vannak a bejáratott brigádok (kb. a közmunkások szoktak menni, illetve a helyi cigányok) és már eleve kevés is az ilyen munka. Az önkormányzatnál szokott lenni nyári diákmunka, de 90%-ban középiskolások járnak csak és kiküldik őket a közmunkásokkal együtt gazolni, szemetet szedni stb. és valami jelképes összeget kapnak csak (a munka végén kapnak enni-inni, vetítenek nekik egy filmet és úgy gondolják, hogy akkor ezzel vannak kifizetve). Ezen kívül még apukám munkahelyére lehet menni pl. matricát ragasztani vagy üvegeket törölgetni napi 1000 forintért, az egyik helyi szociális intézmény dolgozóival (mozgássérültek, értelmi fogyatékosok stb.) együtt. Ezek közül nekem igazából egyik sem szimpatikus, és ha csak ilyen lehetőségeim vannak, akkor már inkább elfoglalom magam valamivel. Viszont a családnak ez nem tetszik, mert ennyi idősen már lehetne dolgozni, a testvéreim és az unokatestvéreim is dolgoztak (csak nekik mondjuk volt normális munkájuk...), jól jön a tapasztalat stb., de ők sem tudnak jobbat mondani ezeknél, szóval nem is értem őket.
2020. jún. 1. 17:25
 61/118 Thispain ***** válasza:
44%
#58 Szelektív az értelmező egységed, mint ahogy elég sok kommentelőnek. A kérdező egyik válaszában leírta, hogy nem engedték ott dolgozni, ahol a testvérei, és az unokatestvérei dolgoztak, annak ellenére sem, hogy akart.
2020. jún. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/118 anonim ***** válasza:
63%

tehát 50 km-re van az egyetem. Ne mondd nekem, hogy ott sincs meló. Heti 3 napon ki lehet bírni a buszt, vonatot, ha dolgozni akarsz. De nem akarsz.


NEm baj, jodogban áll, csak akkor ne magyarázz.

2020. jún. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/118 A kérdező kommentje:
Bármit ki lehet bírni, de nem muszáj.
2020. jún. 1. 22:41
 64/118 anonim ***** válasza:
77%
Te félsz dolgozni menni, vagy mi van? Azért ahhoz is pofa kell, hogy valaki 20 evesen a szülein élősködjön, és nyári munkára se menjen el. De a szüleid xsesztek el valamit, hogy ezt megteheted. 19 éves korom óta dolgozok (először diákmunka, majd gyakorlat, most már rendes munkahely), és most ott vagyok hogy 25 éves koromra van mit beleírni az önéletrajzomba. Te ha vegzel az egyetemmel, mivel töltöd ki a lapokat? Szerinted a nyelvszakod majd el fogja vinni az egeszet a hátán? Ez nem egy orvosi diploma, ami magáért beszél. Munkahelyemen is nagyon sok pályakezdő egyetemista van, aki álomvilágban él. Azt hiszik, kaptak egy papírt és akkor mindenki kapkodni fog utanuk. Sajnos nem így van. Nagyon meg kell majd küzdened egy egy pozicióért, ha olyanokkal keĺl versenyezned akiknek van tapasztalatuk, bármi, még egy mekis nyári munka is több. Apád ezt tudja, azért próbál terelgetni. Na meg gondolom már púp vagy a hátukon, és lehet szívesebben költenék azt a pénzt magukra, amit a te eltartásod visz el. Gondolkosj egy kicsit, nehogy azt hidd hogy majd pályakezdőként olyan munka fog az öledbehullani, ahol lógatod a labad wgy saját irodaban. Nagyot fogsz te még koppanni az életben...
2020. jún. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/118 A kérdező kommentje:
Be tudod nekem szépen másolni a két kis dolgos kezecskéddel azt a mondatot, amiben leírtam, hogy én azt várom, hogy majd pályakezdőként valami jó zsíros állás fog a semmiből az ölembe hullani? Vagy, hogy majd a lábamat fogom lógatni a saját irodámban? Vagy, hogy majd a nyelvszakom elvisz a hátán? Vagy bármit, ami alátámasztja ezt a gyönyörű irományodat?
2020. jún. 1. 22:53
 66/118 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező! Leírnád, hogy miként tervezed a jövődet? Mi a te elképzelésed róla?
2020. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/118 A kérdező kommentje:
Persze, nagyon szívesen. Nincsenek ilyen tévképzeteim, hogy majd ilyen munkám lesz, majd olyan munkám lesz, majd a három hónap meki miatt lesz munkám, majd a diplomám vagy a két szép szemem miatt fognak alkalmazni. Lesz*m az egészet. Tovább fogok tanulni és majd, ha végeztem, akkor lesz, ami lesz. Ha sz*r munkám és lesz és rosszul fogok keresni, akkor sz*r munkám lesz és rosszul fogok keresni. Engem nem érdekelnek ezek a dolgok és pláne nem gondolkozom ezeken előre. Annak akkor lesz ott az ideje és semmi szükség nincsen arra, hogy palackokat címkézzek, hányást takarítsak a wc-ben vagy újságot áruljak stb.
2020. jún. 1. 23:01
 68/118 A kérdező kommentje:
Egyetlen egy egyetemi szaktársam, volt osztálytársam, barátom nincsen aki dolgozik. Sem szakmai gyakorlaton, sem nyári munkán, sem sehol. A testvéremnek is az volt az egyetlen egy munkahelye, amit a kérdésben említettem és rokon lévén igazából ott sem csinált semmit. A szüleim sem dolgoztam az iskola alatt. Ez szerintem nem egy egyedülálló dolog.
2020. jún. 1. 23:02
 69/118 anonim ***** válasza:
69%
Tehát semmi elképzelésed nincs arról, hogy miként alakítod az életedet. Majd lesz valami...
2020. jún. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/118 A kérdező kommentje:
Így van.
2020. jún. 1. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!