Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért baj, ha nem akarok...

Miért baj, ha nem akarok akármilyen nyári munkát elvállalni?21/L

Figyelt kérdés
Végeztem a vizsgáimmal, szóval most szeptemberig tulajdonképpen semmi dolgom. Én szívesen elmennék addig dolgozni, de azért akármit, akárhol, akárkikkel nem szeretnék. Vidéken élünk és itt nincsen sok lehetőség, nyilván kevés a cég is, itt nincsen turizmus, nincsenek diákszövetkezetek sem stb., szóval nem úgy működik mint egy nagyvárosban. Már mezőgazdasági munkákat sem igazán szoktak hirdetni, meg vannak a bejáratott brigádok (kb. a közmunkások szoktak menni, illetve a helyi cigányok) és már eleve kevés is az ilyen munka. Az önkormányzatnál szokott lenni nyári diákmunka, de 90%-ban középiskolások járnak csak és kiküldik őket a közmunkásokkal együtt gazolni, szemetet szedni stb. és valami jelképes összeget kapnak csak (a munka végén kapnak enni-inni, vetítenek nekik egy filmet és úgy gondolják, hogy akkor ezzel vannak kifizetve). Ezen kívül még apukám munkahelyére lehet menni pl. matricát ragasztani vagy üvegeket törölgetni napi 1000 forintért, az egyik helyi szociális intézmény dolgozóival (mozgássérültek, értelmi fogyatékosok stb.) együtt. Ezek közül nekem igazából egyik sem szimpatikus, és ha csak ilyen lehetőségeim vannak, akkor már inkább elfoglalom magam valamivel. Viszont a családnak ez nem tetszik, mert ennyi idősen már lehetne dolgozni, a testvéreim és az unokatestvéreim is dolgoztak (csak nekik mondjuk volt normális munkájuk...), jól jön a tapasztalat stb., de ők sem tudnak jobbat mondani ezeknél, szóval nem is értem őket.
2020. jún. 1. 17:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/118 anonim ***** válasza:
64%

Aztán ha elmész valami programra vagy szükséged van valamire, honnan van rá pénzed? A szüleidtől, feltételezem, szóval de, lejmolsz.


“ egyedül abból a szempontból lenne jó a munka, ha pl. valamit profitálnék belőle, fejlődnék...”


A jellemeden és a hozzáállásodon bőven van mit javítani, és talán rájönnél, hogy ezer forint is pénz...

Megjegyzem, ha le is diplomáztál, pályakezdőként is nevetsegés bért fogsz kapni, amiből szintén nem fogod tudni eltartani magad, akkor mi lesz a kifogás? :)

2020. jún. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/118 anonim ***** válasza:
94%

"Azt ne akard megmagyarázni, hogy 25 km távolságra csak másfél óra alatt jutsz el."

Nem az út ennyi, hanem az idő, amíg vársz a buszra, hogy jöjjön. :) Maga az út csak 35 perc. De ennyit kell munkaidő vége után pl. várnom, hogy induljon haza buszom.

2020. jún. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/118 A kérdező kommentje:
Ami a "ha elmész valami programra vagy szükséged van valamire" kategória arra bőven van pénzem (gyerekkoromtól kezdve kaptam pénzt rokonoktól az ünnepekre, nyertem is pénzt versenyeken és az egyetemen is kaptam ösztöndíjat), soha nem szoktam ilyenekre a szüleimtől kérni. A jellememmel és a hozzáállásommal pedig semmi probléma nincsen ebből a szempontból. Sehol nem mondtam, hogy az ezer forint ne lenne pénz. Annyi, hogy nem fogok elmenni napi 6-8 órát matricázni stb. 1000 forintért cserébe, ha amúgy sehonnan nem hiányzik az a pénz és nem is érzem azt, hogy bármivel is több lennék attól a munkától.
2020. jún. 1. 19:29
 24/118 anonim ***** válasza:
85%
Sehol sem kapnál 8 óráért ezer forintot.
2020. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/118 A kérdező kommentje:
Szerintem teljesen normális, nem is én "nyihogok", hanem a család. Egy helyi barátom vagy ismerősöm nincsen, aki dolgozik és ők is pont ugyanezen okokra hivatkozva nem teszik.
2020. jún. 1. 19:32
 26/118 A kérdező kommentje:
Pontosan ez az ajánlat apukám munkahelyéről...
2020. jún. 1. 19:32
 27/118 A kérdező kommentje:
A főnök szerint ez még szívesség is, hogy ilyen lehetőséget biztosítanak és ezért is szólt elsőként a dolgozóknak, hogy menjenek csak a gyerekeik, ha szeretnének egy kis pénzt keresni...
2020. jún. 1. 19:33
 28/118 anonim ***** válasza:
89%
Nem óránként ezer forint?
2020. jún. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/118 anonim ***** válasza:
89%
Nem írtad mit tanulsz, de ilyenkor kéne szakmai gyakorlatra járni, hiszen nem kell a pénz de fejlődni akarsz. Plusz a nyelvekre is ráfeküdhetsz. Ez mind kelleni fog ahoz, hogy diplomával a kezedben már el is tudj helyezkedni és ne csak csodálkozz, hogy tapasztalat nélkül nem kellesz sehova.
2020. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/118 A kérdező kommentje:
Nem óránként, hanem egy napra 6-8 órára.
2020. jún. 1. 19:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!