Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért baj, ha nem akarok...

Miért baj, ha nem akarok akármilyen nyári munkát elvállalni?21/L

Figyelt kérdés
Végeztem a vizsgáimmal, szóval most szeptemberig tulajdonképpen semmi dolgom. Én szívesen elmennék addig dolgozni, de azért akármit, akárhol, akárkikkel nem szeretnék. Vidéken élünk és itt nincsen sok lehetőség, nyilván kevés a cég is, itt nincsen turizmus, nincsenek diákszövetkezetek sem stb., szóval nem úgy működik mint egy nagyvárosban. Már mezőgazdasági munkákat sem igazán szoktak hirdetni, meg vannak a bejáratott brigádok (kb. a közmunkások szoktak menni, illetve a helyi cigányok) és már eleve kevés is az ilyen munka. Az önkormányzatnál szokott lenni nyári diákmunka, de 90%-ban középiskolások járnak csak és kiküldik őket a közmunkásokkal együtt gazolni, szemetet szedni stb. és valami jelképes összeget kapnak csak (a munka végén kapnak enni-inni, vetítenek nekik egy filmet és úgy gondolják, hogy akkor ezzel vannak kifizetve). Ezen kívül még apukám munkahelyére lehet menni pl. matricát ragasztani vagy üvegeket törölgetni napi 1000 forintért, az egyik helyi szociális intézmény dolgozóival (mozgássérültek, értelmi fogyatékosok stb.) együtt. Ezek közül nekem igazából egyik sem szimpatikus, és ha csak ilyen lehetőségeim vannak, akkor már inkább elfoglalom magam valamivel. Viszont a családnak ez nem tetszik, mert ennyi idősen már lehetne dolgozni, a testvéreim és az unokatestvéreim is dolgoztak (csak nekik mondjuk volt normális munkájuk...), jól jön a tapasztalat stb., de ők sem tudnak jobbat mondani ezeknél, szóval nem is értem őket.
2020. jún. 1. 17:25
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/118 A kérdező kommentje:
Hát mert most tényleg úgy meg tudnám szedni magamat, hogy az akkora nagy segítség lenne majd az "induláskor", fú tényleg, hatalmas....
2020. jún. 1. 21:46
 52/118 anonim ***** válasza:
79%
Nem az a cél, hogy megszedd magad, hanem, hogy a jellemedben is fejlődj. Otthon nem tudod értelmesre gondolkodni magad, kell, hogy csiszolódj. Ott az lenne a hozadéka, mellé még kapnál pénzt is. Az látszik,hogy nem vagy nyitott a dolgokra. Ezt nevezik korlátoltságnak, ami nem baj, élnek így emberek, csak ők folyamatosan azt érzik ,hogy senki se érti meg őket. Mintha másik bolygóról jöttek volna. Alázat. Keress rá erre a szóra.
2020. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/118 anonim ***** válasza:
85%
Nem szednéd meg magad, ezt mindenki tudja, de diákként null tapasztalattal, a semminel több, hobbyzgatni munka mellett is lehet. ( es ismetlem nem a napi 1000 ftos berrol beszélek)
2020. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/118 A kérdező kommentje:
Én nem érzem releváns vagy hasznos tapasztalatnak ezeket a munkákat.
2020. jún. 1. 21:52
 55/118 anonim ***** válasza:
58%

Miből is éreznéd, ha nem próbáltad? Ez csak a saját gondolatod.

Ha legalább egy hetet eltöltenél így, nem szakadnál bele, lenne még 11 heted hobbikra.

2020. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/118 anonim ***** válasza:
70%
En se éreztem annak, de hiaba mondom hogy ez nem arrol szól. Arrol szol hogy nem mindnekinek van lehetosege/ kedve a szüleitől kéregetni. Ennyi.
2020. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/118 A kérdező kommentje:
Nem szeretném kipróbálni, monoton, unalmas és semmilyen szempontból sem éri meg.
2020. jún. 1. 22:06
 58/118 anonim ***** válasza:
59%

Az iskoláért el tudtál járni más városba, de mikor már nem csak ülni kell és olvasgatni,az már nem tetszik. Értjük.

A testvéreid és az unokatestvéreid is ugyanabban a városban dolgoznak, vagy ők elmentek másmerre? Mert akkor megintcsak kiderül,hogy a hozzáállásoddal van a baj.

2020. jún. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/118 Thispain ***** válasza:
44%
Jól teszed kérdező. Akik írták, hogy a munka(akármilyen) szükséges a kérdező jelemének kialakulásához/csiszolásához, hozzájuk az lenne a kérdésem, hogy ők meddig jutottak vele?
2020. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/118 A kérdező kommentje:
Kollégista voltam, szóval nem kellett napi szinten bejárnom (kb. 50 km). A testvéreim és az unokatestvéreim 15+ évvel idősebbek nálam. Már rég máshol élnek és dolgoznak, de egyébként anno ők sem itt dolgoztak (egy családi vállalkozásban a Balatonon).
2020. jún. 1. 22:17
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!