Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért baj, ha nem akarok...

Miért baj, ha nem akarok akármilyen nyári munkát elvállalni?21/L

Figyelt kérdés
Végeztem a vizsgáimmal, szóval most szeptemberig tulajdonképpen semmi dolgom. Én szívesen elmennék addig dolgozni, de azért akármit, akárhol, akárkikkel nem szeretnék. Vidéken élünk és itt nincsen sok lehetőség, nyilván kevés a cég is, itt nincsen turizmus, nincsenek diákszövetkezetek sem stb., szóval nem úgy működik mint egy nagyvárosban. Már mezőgazdasági munkákat sem igazán szoktak hirdetni, meg vannak a bejáratott brigádok (kb. a közmunkások szoktak menni, illetve a helyi cigányok) és már eleve kevés is az ilyen munka. Az önkormányzatnál szokott lenni nyári diákmunka, de 90%-ban középiskolások járnak csak és kiküldik őket a közmunkásokkal együtt gazolni, szemetet szedni stb. és valami jelképes összeget kapnak csak (a munka végén kapnak enni-inni, vetítenek nekik egy filmet és úgy gondolják, hogy akkor ezzel vannak kifizetve). Ezen kívül még apukám munkahelyére lehet menni pl. matricát ragasztani vagy üvegeket törölgetni napi 1000 forintért, az egyik helyi szociális intézmény dolgozóival (mozgássérültek, értelmi fogyatékosok stb.) együtt. Ezek közül nekem igazából egyik sem szimpatikus, és ha csak ilyen lehetőségeim vannak, akkor már inkább elfoglalom magam valamivel. Viszont a családnak ez nem tetszik, mert ennyi idősen már lehetne dolgozni, a testvéreim és az unokatestvéreim is dolgoztak (csak nekik mondjuk volt normális munkájuk...), jól jön a tapasztalat stb., de ők sem tudnak jobbat mondani ezeknél, szóval nem is értem őket.
2020. jún. 1. 17:25
 81/118 A kérdező kommentje:
Na igen, heti 20 óra alatt kb. sehová nem lehet elmenni, viszont annyit nem tudok elvállalni. Egyébként azért látom már az órarendem, mert kb. ugyanúgy szoktak kinézni a félévek és az előző őszi félév alapján már előre be lehet lőni az órákat. Nálunk nem szoktak rajta variálni, nincsen válogatás sem, hogy most ezt választod vagy azt választod, többnyire fix időpontok szoktak lenni.
2020. jún. 2. 11:45
 82/118 anonim ***** válasza:
64%

Nyelvtanárként hülye lenne nem dolgozni, amikor különórákkal annyit megkeres, mint egy kezdő orvos állami szférában (órabérben)...

A PPKE-t meg ne sorold már ide, hogy mennyire kemény mellette dolgozni is, mert menten röhögőgörcsöt kapok (igen, bölcsészkar mellett sem nagy durranás dolgozni, ahogy ápolóként sem).

Kérdezz meg egy orvostanhallgatót, vagy egy mérnököt, mennyit tud dolgozni egyetem mellett! :)

2020. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/118 A kérdező kommentje:
Szerintem ez egyáltalán nem szaktól függ, hogy ez mellett lehet dolgozni, az mellett lehet dolgozni. Orvosisokkal laktam együtt, ők tényleg rengeteget voltak bent az egyetemen és minden nap voltak óráik. Viszont laktam együtt mérnök és közgáz hallgatókkal is, akiknek kevesebb órájuk volt mint nekem bölcsészként, max. 2-3 nap jártak be az egyetemre, buliztak, dolgoztak stb. mindent csináltak mellette.
2020. jún. 2. 11:51
 84/118 anonim ***** válasza:
50%
Fogadok még baratod sincs, ilyen természettel kevesen tudnak elviselni. :D A helyedbe en is ilyen frusztrált lennék, ha a szaktarsaim már sorban házasodnának én meg még egy nyári munkát se tudtam volna elvállalni. :D majd kíváncsi vagyok mire mész a bölcsész diplomáddal, mehetsz mekibe dolgozni, vagy eleted végéig apucival akarod eltartatni magad? :D
2020. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/118 A kérdező kommentje:
Nincsen barátod, de egyébként én nem olyan környezetben nőtem fel és élek, ahol az lenne a módi, hogy huszonévesen házasodnak az emberek... Ha lenne párkapcsolatom, sem szeretnék házasodni, meg gyereket meg tököm se tudja miket.
2020. jún. 2. 12:14
 86/118 A kérdező kommentje:
Apuci pedig nem fog életem végéig eltartani, de addig igenis el fog, amíg nem végeztem a tanulmányaimmal és nem kezdtem el dolgozni. A testvéremnél ez pl. 28 éves korában jött el, pedig ő dolgozott és közgázt végzett, szóval ennyin múlik.
2020. jún. 2. 12:15
 87/118 anonim ***** válasza:
40%
És téged nem zavar, hogy közel 30 évesen is eltartanak majd és semmiben nem leszel addig független?
2020. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/118 A kérdező kommentje:
Nem zavar..
2020. jún. 2. 12:44
 89/118 anonim ***** válasza:
42%

Na ezért nem akarok gyereket, mert még véletlenül sem akarnék rá esélyt , hogy egy ilyen életképtelen, céltalan embert neveljek, mint a kérdező. Őszintén sajnálom a szüleidet.

Azt meg ne mondd, hogy nincs időd suli mellett dolgozni, mert ott van a szombat meg a vasárnap. Kifogás kifogás hátán, tipikus büfé bölcsészkari kifogások, aztán majd koppannak, amikor a sima érettségivel rendelkező munkatársai többet keresnek nála egy multi irodájában. Volt pár ilyen munkatárshoz szerencsém, mint te. Ment a hiszti meg a felháborodás, hogy én csak érettségivel miért keresek többet, mint ők a diplomájukkal. Talán az élet meg munkatapasztalat miatt, mert én hajlandó voltam diákmunkázni és tudtam, hogy mennyit érek a munkaerőpiacon, te meg azt sem fogod tudni mikor végzel, hogy mennyi az átlagfizetés meg milyen bérigényt kell megadni. Esetleg úgy jársz, mint egy volt munkatársam és bérigénynek nettót fogsz megadni a kérdezett bruttó helyett és jól besz*pod. Szép kilátások a hercegnőnek, akinek minden munka lótifuti meg ciki.

2020. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/118 A kérdező kommentje:
Szívből kívánom neked én is, hogy soha ne legyen gyereked, ha így gondolkodsz :)
2020. jún. 2. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!