Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van nyelvtudásom de nincs...

Ha van nyelvtudásom de nincs végzettségem akkor mit tudok dolgozni kint?

Figyelt kérdés

Folyton azt mondják, hogy a nyelvtudás a legfontosabb. Ennek ellenére azt látom, hogy a németül egy kukkot nem beszélő, de szakmával rendelkező társaim agyonra keresik magukat. Míg én hiába tanultam meg németül ha nem tudok munkát találni (nincs se vízszerelő se lakatos stb végzettségem).


Aki nem értené, annak elmondom, hogy ez azért van, mert nem volt pénzem/lehetőségem elvégezni OKJ tanfolyamokat vagy használható egyetemet.

Németül viszont autodidakta módon ingyen megtanultam netről.


Nagy-Britanniával gondolom hasonló a helyzet, de azt annyira nem ismerem. Hiába beszélek folyékonyan angolul, ha nincs semmim.

Míg az angolul csak ökögő-makogó rokonaim nővéri végzettséggel telekeresik magukat.


Igazából én itt azt látom, hogy a nyelvtudás számít ki T a legkevésbé. És sokkal fontosabb, hogy milyen szakmád van.



2020. szept. 6. 15:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%

Magyarországon is szükség van végzettségre, hogy jól keress.

Amúgy meg nyelvtudás és végzettség is kell külföldön, és a szakmádban szerzett korábbi tapasztalat is általában, kivéve ha aljamunkára mész, amit a helyiek nem végeznek el.

Az orvosoknak simán elismerik a diplomájukat, azért is megy a nagy részük külföldre, illetve az egészségügyben szinte mindenhol hiány van.

Amúgy meg mi akadályoz abban, hogy szerezz egy végzettséget, vagy hogy átképezd magad? Elmehetsz te is nővérnek utána angliába vagy németországba, és 'agyonra keresheted magad'.

2020. szept. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Köszönöm a lepontozást, vége többet senkinek sem segítek. Tapasztalatot irtam de szemét módon lepontoztatok.

Grat. a gyakori magas IQ válaszoló bandának.

2020. szept. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#11


Nincs rá pénzem, hogy befejezzek másik egyetemet. Az OKJ-k is drágák. Az államilag támogatott OKJ-k pedig kettő, de legtöbbször három évig tartanak. Tehát három év megint kiesik az életemből.


#12


Nem pontoztalak le.

A kapcsolatok tényleg nagyon fontosak, ez tény.

Nézzük meg pl Svájcot. Ott a legtöbb bevándorló az albánok.

A svájci futballcsapat kb fele is albán.

Pedig nem arról van szó, hogy az albánok annyira diplomázottak lennének, nem azért van tele albánokkal Svájc mert atomfizikusok vagy agysebészek lennének.

Hanem szimplán azért, mert rendkívül összetartó nép. Mindig segítik egymást. Ha van egy üres munkahely egyből szól az otthoni ismerősének, hogy gyere rögtön ide.


Szóval az eszméletlen mennyiségű svájci albán bizonyítja, hogy a kapcsolatok is igencsak fontosak.

2020. szept. 7. 16:01
 14/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, te még gyerekagyú vagy.


Látszik, hogy nincs élettapasztalatod.

2020. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Hotelben szobalányoknak nem kell végzettség, csak nyelvtudás. És sok helyen szállást és kaját is adnak, ami előnyös, mert ha okj-képzésre nincs pénzed, akkor miből fizetnél ki egy szobát, ami kb 600-800 chf+kaució, plusz ehhez jön a betegbiztositas, ami 300-400chf, kaja minimum 500, közlekedés, telefonszámla, hivatali díjak...
2020. szept. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, férfi vagyok.

Ha nem szobalány, akkor nincs helyette más hasonló opció?

2020. szept. 8. 20:28
 17/21 anonim ***** válasza:
ha csak kötekedni tudsz, mért kérsz egyáltalán segítséget?
2020. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Komolyan kérdeztem.

Egyébként ha már Svájcról van szó. A te tapasztalataid szerint az mekkora hátrány ha egyáltalán nem beszélem a svájci németet, kizárólag csak a Standarddeutsch-ot?

2020. szept. 8. 21:05
 19/21 anonim ***** válasza:

Az nem hátrány. Munka közben megtanulod megérteni. Beszélni nem kell tudni.

A normál német a fontos.

2020. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ne legyél debil kérdező.
2020. szept. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!