Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van nyelvtudásom de nincs...

Ha van nyelvtudásom de nincs végzettségem akkor mit tudok dolgozni kint?

Figyelt kérdés

Folyton azt mondják, hogy a nyelvtudás a legfontosabb. Ennek ellenére azt látom, hogy a németül egy kukkot nem beszélő, de szakmával rendelkező társaim agyonra keresik magukat. Míg én hiába tanultam meg németül ha nem tudok munkát találni (nincs se vízszerelő se lakatos stb végzettségem).


Aki nem értené, annak elmondom, hogy ez azért van, mert nem volt pénzem/lehetőségem elvégezni OKJ tanfolyamokat vagy használható egyetemet.

Németül viszont autodidakta módon ingyen megtanultam netről.


Nagy-Britanniával gondolom hasonló a helyzet, de azt annyira nem ismerem. Hiába beszélek folyékonyan angolul, ha nincs semmim.

Míg az angolul csak ökögő-makogó rokonaim nővéri végzettséggel telekeresik magukat.


Igazából én itt azt látom, hogy a nyelvtudás számít ki T a legkevésbé. És sokkal fontosabb, hogy milyen szakmád van.



2020. szept. 6. 15:38
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
El ne hidd, hogy nyelvtudás nélkül nővérként engedik kint dolgozni az embereket!! Eleve a nővér Angliában egy főiskolai végzettséghez kötött munkakör, Németországban fogalmam sincs hogy van, de kizárt, hogy ilyen munkakörben dolgozhasson valaki nyelvtudás nélkül. Hazugság kb. Mikor én voltam kint, még a betanított segédmunkásoktól is elvártak egy minimális angolt. Ha nem értette meg a munkavédelmi előírásokat pl, akkor fel sem vették, még a legalja munkára sem (pl szemétválogatás, hiába győzködte magyarul rajtam keresztül a munkaközvetítőt a szerencsétlen srác, hogy dehát oda szerinte nem kell angol :D). Viszont egy folyékony angollal már végzettség nélkül is nagyon sokmindent lehet kint csinálni, angoloknál pl nincs ez a barom papírmánia, mint nálunk, munkahelyen betanítanak, aztán párhuzamosan megcsinálod az OKJ-nak megfelelő dolgaikat. Egyáltalán nem gáz, ha nem értesz semmihez, csak a nyelvet beszéled, sőt, ez hatalmas előny. Majd beletanulsz, bármi is legyen az. Bár mostanában nem tudom, mi van ott, állítólag rengeteg cég állt földbe, meló ott most nagyon nincs.
2020. okt. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!