Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Balfék vagyok, hogy ezt...

Balfék vagyok, hogy ezt elvállaltam?

Figyelt kérdés

Laborban dolgozom, lassan 2 éve. Én vagyok a vezető helyettes, a főnököm velem egy idős, ő a vezető. Törtető típus. Legyen a neve Monika. Senki sem gondolta volna róla, de most bejelentette, hogy kismama. Mindenki örül neki, mert senki sem szereti, 27 éves nő létére, akiről lerí, hogy semmihez sem ért, ossza az észt, a telep vezetőknek, TMK-soknak és mindenkinek.


félrehívtak a bejelentés után a közös főnökünkkel, aki legyen Réka, és megkérdeztek, hogy vállalnám-e addig a vezető helyet, amíg vissza nem jön, szigorúan megbízással csak, nem örökre. 2 ev után tervez visszajönni.


2 nap gondolkodási idő után elfogadtam.



A bökkenő az, hogy nekem senki sem tudja, de ismerősöm a közös főnökkel ugyanolyan pozícióba levő, ő legyen Gréta, csak másik telephelyen levő személy, akinél régebben ő is dolgozott. A beosztottja volt, tehát ismeri, hogy kétszínű. Csak azért akarja a fönökömet, Mónikát, hogy maradjon, mert elég ostoba és nem veszélyezteti az ő helyét.


Na szóval kikértem az ismerősöm Gréta tanácsát, ő bele lát a helyzetbe, hisz 1 vezérigazgató alá tartoztunk, mindenről értesül. Azt mondta, szerinte fogadjam el, jó bizonyítási lehetőség, utána nagyobb eséllyel kerülhetek én is magasabbra stb. csak figyeljek, hogy garantálják nekem, hogy a helyem megmarad. Mert a helyemre Réka egy gyesen lévő regi beosztottják akarja visszahozni, akivel nagyon jóba volt, félő, hogy ott is akarja tartani, abban a pozícióba, ahol én jelenleg vagyok. Mert mondta is, hogy ha visszajön babázás után Mónika, akkor majd én megyek szülni, és váltjuk egymást.


csak fogalmam sincs, hogy lehet ezt garantáltatni velük, hogy a helyem megmaradjon. Arra gondoltam, hogy ragaszkodom ahhoz, hogy határozott idejű szerződése legyen a gyesről visszajött csajnak.


Nektek mi a véleményetek?


2020. szept. 26. 10:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Leírtam a leírásban, ha nem tudod értelmezni ne irkálj, mert ennek semmi értelme
2020. szept. 26. 16:20
 12/16 A kérdező kommentje:

"teljesen máshova szoktak visszamenni"


Pont ezaz, hogy most nem. A 30 év alatt 1x fordult elő ilyen megbízásos szerződés gyes alatt a cégnél, a közös főnökünk -esedében, és most az én főnökömnél. Ezzel egyértelműen ide jön vissza. Máshova nincs hely, mert alacsonyabb pozícióba nem rakhatják, de amúgy sem menne más neki

2020. szept. 26. 18:12
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért arra kiváncsi leszek majd hogy "ezzel egyértelműen ide jön vissza".

Legyen úgy. De kicsi az esélye hogy úgy is lesz, mert valahogy mindig máshogy szokott lenni.

2020. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Megbízással veszem át a helyét, azaz kiegészítik a szerződésem, hogy x ideig én vagyok a vezető, aztán ha visszajön, akkor ez megszűnik
2020. szept. 26. 20:24
 15/16 anonim ***** válasza:

Kívülről kifejezetten vicces ez a Mónikákon filózgatás. :D

No de hogy legyen értelme is, vállald el mert ha egyszer bekerülsz vezető poziba azt bele tudod írni CV-be, és mehetsz magasabb fizetésért pár év múlva másik céghez. Ilyen helyen ahol Mónikákon "kell" filózgatni nem terveznék hosszú távon.

2020. szept. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nem így hívják, csak ez jutott eszembe, bár illik rá. Elvállaltam amúgy, de inkább azért, mert ha nem vállalom, semmilyen más hasonló kaliberű posztot nem biznának rám, ha ezt sem vállalom. Másik céghez nem akarok amúgy, szeretem a céget, a munkát is, a fizetéssel is meg vagyok elégedve.


Köszi amúgy a válaszokat

2020. szept. 27. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!