Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Falusi pályakezdőként végzetts...

Falusi pályakezdőként végzettség nélkül 110 ezer forintos fizetés nem megfelelő szerintetek?

Figyelt kérdés

Legközelebbi gyár 50 km-re van , na most egy 18-20 évesnek aki kijön az iskolából tényleg megalázó lenne 110 ezer forintot fizetni a semmi tudásra faluban?


Természetesen a fizetés emelkedik idővel meg tapasztalattal de kezdőként miért nem elég ez egy újoncnak? Aki többet akar az úgy is elmegy Budapestre vagy máshova de itt ennyibe kerül az élet


2020. okt. 24. 15:31
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
84%

Én nem teljesen értem a felháborodást.

Budapesten élek és jól keresek, de egy 4000 fős településen nőttem fel. Nettó 110 ezer a minimálbér, pár ezerrel felette, de lehet, hogy csak kerekített a kérdező. Nem sok pénz, valóban, de falun mégis mennyi fizetést várunk? Budapesten is dolgoznak ennyiért emberek, pedig itt ennyiből egy garzont se tudsz egyedül bérelni, míg a szüleim szomszédja 40 ezerért bérli a családi házat. Feltételezem nem rakétamérnököt akar alkalmazni a kérdező, hanem valakit, akinek jobb esetben érettségije van és mondjuk össze tud adni két kétjegyű számot fejben. Ja és pályakezdő, tehát nulla tapasztalattal. Hát szerintem pont ezekre a munkákra találták ki a minimálbért.

2020. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:

Nem kérek végzettséget csak azt, hogy azért olvasni meg ilyeneket tudjanak és normális munkavégzést! Attól, hogy valaki érettségivel jelentkezik én még nem kérem azt!


Könnyű fizikai munka, napi 8 maximum 10 órába néha , hétköznap

2020. okt. 24. 16:31
 13/60 A kérdező kommentje:
#12 Na hát ez az amikor valaki felnő kisebb faluban jobban látja, az a baj szerintem itt mindenki nagy városi és nem értik ezt
2020. okt. 24. 16:32
 14/60 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ezért a pénzért még túlórázzanak is? Uram irgalmazz...
2020. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
100%

"Legközelebbi gyár 50 km-re van , na most egy 18-20 évesnek aki kijön az iskolából tényleg megalázó lenne 110 ezer forintot fizetni a semmi tudásra faluban?"


A minimálbér nettó 110 ezer ft - Te pont ennyit akarsz adni.

A legközelebbi gyár 50 km-re van? De ott nem is nettó 110 ezret fog keresni!


"na most egy 18-20 évesnek aki kijön az iskolából tényleg megalázó lenne 110 ezer forintot fizetni a semmi tudásra faluban?"


Ha 18-20 éves, akkor nem "semmi tudás"-a van, hanem vagy szakmája vagy érettségije.

Azért érettségizettek jellemzően nem 110 ezret szoktak keresni - az azért inkább a 8 általánost végzettekre jellemző.


Nem árultad el, milyen munkára adnál nettó 110 ezret?

2020. okt. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
100%

"Könnyű fizikai munka, napi 8 maximum 10 órába néha , hétköznap"


Ja, még 10 órát dolgozzon nettó 110 ezerért? :D

2020. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
31%

12-es vagyok. Hagyjuk már, apám felesége gyárban dolgozik, alig kap többet a minimálbérnél, cserébe buszozik kétszer másfél órát és fizeti a bérletet (ill egy részét fizeti a munkáltató). Ha válthatna helyben minimálbérért, ahova 10 perc séta az út, azonnal váltana.

A túlórát viszont én sem tartom korrektnek, mármint ha azért nem jár pluszban pénz.

2020. okt. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 A kérdező kommentje:
Ha napi 10 óra van akkor azt máskor elengedem hamarabb meg kap egy jó pontot amit hó végén be lehet váltani különböző dolgokra
2020. okt. 24. 16:41
 19/60 A kérdező kommentje:

#18 Itt mindenki környékbeli és munka után haza is vannak víve legtöbbször!


Itt is mehetnének naponta több órát utazva kicsit több pénzért, meg itt is nő a fizetés , 1-2 év után 10% emelés meg más dolgok is, ha meg még jobban teljesít vagy jól csinálja akkor több is , a régebbi emberem már közel 200 ezer forintot kap és csak 8 általánosa van de becsületes és jól dolgozik!


Na most ha emellé számolom, hogy mindenki kap nap végén egy sört meg évente két alkalommal nagy adag csirkét vagy disznót , meg az év végi bulit amit én állok akkor nemhinném hogy ez olyan rossz lenne

2020. okt. 24. 16:44
 20/60 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nem tetszik, az elmegy közmunkára vagy elmegy 50 km-re a gyárba.


De attól, hogy te itt rinyálsz nem lesz embered, aki elvégzi a munkát

2020. okt. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!