Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Falusi pályakezdőként végzetts...

Falusi pályakezdőként végzettség nélkül 110 ezer forintos fizetés nem megfelelő szerintetek?

Figyelt kérdés

Legközelebbi gyár 50 km-re van , na most egy 18-20 évesnek aki kijön az iskolából tényleg megalázó lenne 110 ezer forintot fizetni a semmi tudásra faluban?


Természetesen a fizetés emelkedik idővel meg tapasztalattal de kezdőként miért nem elég ez egy újoncnak? Aki többet akar az úgy is elmegy Budapestre vagy máshova de itt ennyibe kerül az élet


2020. okt. 24. 15:31
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:

Majd vagy mennek hozzád ha rászorulnak valóban erre a pénzre, vagy nem. Nemkell nekik kérdéssort mutotatni. Itt eleve nem értett szinte senki egyet veled.


De én eleve nem mennék, ill. nem szívesen engedném a gyerekemet végzettség nélkül minimálbérért dolgozni 18 évesen.


Muszáj lenne mindenkinek hogy tanuljon valamilyen piacképes szakmát, amivel jobban tud boldogulni, vagy egyetemre menni.

Enélkül nem lehet érvényesülni.


Az nem szabadna hogy életcél legyen egy fiatalnak, hogy nem szerez végzettséget, minimálbérért, sörért, fél disznóért dolgozik a földeken, ha pedig jól dolgozik, és megkönyörül rajta a földesúr, kap 10%-al többet.


Viszont ha a faludban lakik egy házaspár, mindketten nálad dolgoznak, ketten keresnek összesen 250 ezret nettóban, hisz már elérték a "csillagos eget", vajon tudják taníttatni a gyereküket messze városban szakmára (villanyszerelő, burkoló) vagy egyetemen (orvos, mérnök, pénzügy), kollégiumot, albérletet, utazást, ruhát, könyvet, stb.

Vagy az alkalmazottaid gyerekeinek is csak ez a minimálbéres fejlődési lehetőség nélküli meló jut majd?

2020. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
#50 pedig lehetséges nettó 400 körül kapni pályakezdőként, érettségivel (szóval még diploma se kell hozzá). Csak jó szakmát kell választani és sok szabadidőt feláldozni tanulásra a középiskolás évek alatt.
2020. okt. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
100%

A jelenség maga, amire a kérdező utal, létezik amúgy. Arra gondolok, hogy valaki kiesik az iskolapadból, és a reálisnál kb 30-50 százalékkal magasabb a bérigénye, függetlenül attól, hogy közép vagy felsőfokú végzettségről van szó. Az a nagy helyzet, hogy idő, amíg az ember kiismeri a munkaerőpiacot, még ehhez is kell némi tapasztalat.


Csak hát a minimálbér, amit aztán hat év trágyázás után egész nettó 200ig fel lehet tornázni, az akkor is nevetséges összeg. De ez a vidéki magyar valóság sajnos. Ilyen Döbrögikkel van tele a vidék. És akkor meg kellene csókolni a lábát, amiért eladta az egyik bmwjét meg ad napi egy kőbambit.

2020. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
100%

#Kérdező/18:55 :


A széked nem kell, a jelenlegi helyzetben nem nyúlok fizikálisan más eszközeihez.


Részemről teljes mértékben rendben!

-Nyugodtan felvehetjük egymással a kontaktot.

-Először váltunk egy titoktartási szerződést. Hogy ne kelljen a "dehogy adom ki a papírokat" kifogással élned.

-Utána odaadod a szükséges dokumentumokat.

-Utána kötünk egy bartermegállapodást értékmentesen, miszerint én biztosítok számodra egy management szolgáltatást a saját részemről, te pedig a vezetői pozíciót, fix 1 hónapos időtartamra.

Mellé teszünk egy záradékot, amiben kikötjük, ha a szerződés lejártának napján lévő pénzügyi helyzet alapján, az azt követő fizetésnapon (beleszámítva a közte történő kiadásokat) kifizethető lenne mindenkinek+1főnek fehéren a nettó 200.000HUF, akkor azonnal szerződést módosítasz mindenkivel a magasabb bérre, ha pedig nem, akkor biztosítok egy exklúzív szponzor-szerződést egy prémium szerszám-szerszámgép forgalmazóval.


Az én részemről belevághatunk!

2020. okt. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kíváncsi lennék rá, mi sülne ki ebből.
2020. okt. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

#55/22:55 :


Én is. Ezért ajánlottam fel neki.

Most hirtelen nem írtam le túl pontos dolgokat, mint például mennyi időre kell a szerződéseket kötnie, vagy mennyi időre biztosítanám a szerződést, illetve mi történik ha azok a későbbiekben megváltoznának, de nagyjából leírtam.

Természetesen a záradék ajánlati pontjai csak példák voltak, értelemszerűen megegyezés tárgyát képezik (lehetséges, hogy másra lenne szüksége a szerszámok helyett, illetve nekem sem ér túl sokat, ha csak jófej vagyok és az alkalmazottai szerződésére normális bért íratok).


Az ajánlatom magyar idő szerint délelőtt 10:00 óráig (óraátállítás után, tehát +1 órája van) érvényes.

Ha addig elfogadja, részemről napokon belül megejthetjük az ügyleteket.

2020. okt. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
54%

Most még találsz olyat, akinek megfelelő, viszont nem számolsz a felnövekvő generációval.


"A vagyonőröknél, orvosoknál, szakmunkásoknál, 55 év körül mozog jelenleg az átlagéletkor. Mi következik ebből?


A sok proli vállalkozó, állam is nem látja még, de 15-20 év múlva, mikor a mostani 45 körüliek elmennek nyugdíjba, már nem lesz palimadár, akit kilehet használni 1-200 körüli összegekért.


A mostani fiatalok úgy kiröhögik őket, hogy kapkodhatnak, mert a mostani hozzáállásukkal csődbe fognak menni."

2020. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

Na...végül csak megfutamodott a kérdező és nem jelentkezett...

Biztos hozná a kifogást, hogy "Nem gondolod, hogy tényleg rábíznám másra"...

2020. okt. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem megfelelő próbálj meg belőle te megélni meg a családod azt meg tudod mi a dörgés!
2020. nov. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
100%

110 az eleg keves.

Szuleim is falun laknak es dolgoznak de ennel azert tobbet keresnek. A helyi elelmiszerboltok is netto 130 korul fizetnek es oda nem kell semmi tapasztalat. Fiatal lanyok is dolgoznak ott.


Ha 110-et fizetsz akkor valoszinuleg nem lesz olyan munkasod aki evekig nalad fog dolgozni hanem allandoan hirdetned kell mert elmennek az emberek. A fent emlitett elelmiszer boltokban is folyamatosan van felvetel mert senki sem akar 130ert dolgozni.

2020. nov. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!