Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Falusi pályakezdőként végzetts...

Falusi pályakezdőként végzettség nélkül 110 ezer forintos fizetés nem megfelelő szerintetek?

Figyelt kérdés

Legközelebbi gyár 50 km-re van , na most egy 18-20 évesnek aki kijön az iskolából tényleg megalázó lenne 110 ezer forintot fizetni a semmi tudásra faluban?


Természetesen a fizetés emelkedik idővel meg tapasztalattal de kezdőként miért nem elég ez egy újoncnak? Aki többet akar az úgy is elmegy Budapestre vagy máshova de itt ennyibe kerül az élet


2020. okt. 24. 15:31
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:

Már a másik kérdésedhez is leírtam, csak féltél reagálni.



Hát nem tudom nálunk ez úgy megy, ahogy a válaszolók mondják.

Ha valahol nem elég a bevétel a megfelelő munkabérre, ott a dolog nem életképes.


Mi a plázáinkban, ha a bolt nem termeli ki a nettó 2.000.000 KRW-hez (kb. 544.000 HUF) szükséges bruttó 3.711.441 KRW-t (kb. 1.010.000 HUF), +50%-ot, azaz 5.567.160 KRW-t (kb. 1.515.000HUF), minden fizikálisan az üzletben dolgozó számára, ott vizsgálunk.


(Itt a minimálbér br. 1.795.310 KRW, kb. 490.000 HUF, az nettó 969.122 KRW kb. 260.000 HUF)


Első dolgunk az üzletvezető teljesítménybérét lecsökkenteni, de akár ki is rúgni, majd utána megyünk egyre lentebb a dolgozók között, az üzlethez tartozó marketingesre, menedzserekre, tervezőkre, stb...


Mindig fentről lefelé vizsgáljuk az eseteket. Ugyanis ahhoz, hogy valaki hatékonysága, precizitása, munkaminősége romoljon, tehát ne termelje ki a megfelelő bért, nagy szerepe és felelőssége van a felettesének azzal, hogy nem javított a helyzeten. Ugyanis az szintén a felettes hibája, ha azzal akarna védekezni, hogy "nem tudhatok mindenről/ez nem az én dolgom volt/nem látszódott rajta/nem tudtam vele mit csinálni", mert nincs olyan dolgozói KPI romlás, amit a felettes, vagy maximum 2 lépcsőben, a felettes felettese ne tudna megoldani.


Ha nincs meg az üzlet kívánt kitermelése, az az üzletvezető hibája, és nem az eladóé.


------------


1. Még mindig nem írtad le a többi válaszoló kérdésére, hogy mivel foglalkozik a cég (nem kell cégnév...csak mi a produktum)!

2. Ha nem tudsz többet elkérni, akkor ÍGY nem életképes a vállalkozás. Pont.

A vállalkozás életképessége: Az alkalmazottak+alkalmazók mennyisége, szorozva a mindenkori SZUPERbruttó minimálbér másfélszeresével. Ez X.

Ha X nagyobb, mint a tiszta nettó nyereséged, akkor a vállalkozás nem életképes az adott formában.


Ennek 3 oka lehet:

a, A produktum értéktelen, kisméretű célcsoporton kívül nincs értéke

b, Rossz a VEZETŐSÉG a döntéshozatalban, pénzügyekben, marketingben

c, A produktum minősége silány, hiába van/lenne piaci értéke.

2020. okt. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 A kérdező kommentje:

#42


Ha nem trágyáznám a földeket akkor nem tudom miből ennének Pesten!!


Ez meg nem egy pláza és nem bolt!


Semmi köze az én munkámhoz annak, hogy valami drága ékszerboltba meg hasonló helyeken a plázába mekkora nyereséget kell kitermelni úgy hogy megveszed 1000 forintért és eladod 20000 forintért átverve a vevőket!


Gratulálok!

2020. okt. 24. 18:38
 43/60 anonim ***** válasza:
100%

Már megint ezt kérdezed???


Nos ha nem vagy troll, akkor miért jössz ide a GYK-ra, miért nem a faluban kérdezed a fiatalokat, ahol dolgozol?


Neked kellene a legjobban látnod, hogy ha felajánlod nekik ezt az összeget, mennek-e hozzád örömmel, hálásan dolgozni, vagy esetleg húzzák a szájukat, magasabb bérigényt adnak meg, inkább máshová mennek, stb.


Ha előbbi, jó fizetésnek számít, ha utóbbi, nem számít annak. Te melyiket tapasztalod?


Nyilván ha ezért a pénzért özönlenének hozzád a csillogó szemű lelkes fiatalok, lenne embered bőven, nem kellene ide jönni sírni.


Én úgy látom nem így van, te magad tapasztalod, hogy ennyiért nehezen találsz embert, tehát ez a fizetés kevés.

2020. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ingyen sör a kedvencem a hűtőből! :D Ezen mindig nevetnem kell ne haragudj. :D Sehol nem hallottam még hasonlót se. :)


Amúgy el tudom képzelni a szitut amiről beszélsz. Egy k-magyarországi kis faluról lehet szó. Akiknek ott szolgáltattok, szintén nem a milliomos kategória, így annyit tudsz elkérni amennyit. Ebből ekkora fizetésekre telik, amiket írtál. (Erre mondtam, hogy ördögi kör).

A következő gyárban, ami 50km-re van, ha levonja az útiköltséget, ugyanott van nagyjából, mint nálad. Így megéri nekik maradni.


Amiről én beszéltem, hogy 200 nettó egy operátornak, pár év után 300 mondjuk sorvezetőként, az Mo. fejlettebb régióira vonatkozott multinál.

Nehéz beleélnem magam a helyzetedbe, szerencsére sose kellett minimálbérért dolgoznom. De el tudom képzelni azt a környezetet, ahol, vagy 22800 segély, vagy 54 ezer közmunkáért és annak még mindig a duplája a 110, amit te ajánlasz.

Ami az igazi brutalitás, hogy 200 ezer befizetett pénzből 110 marad a munkásnál. A környező országokban ennyiből 130-140 megmaradna.

2020. okt. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:

#43/Kérdező:


Ne pattogj Döbrögi!


Nekünk is van ugyanúgy mezőgazdasági termelésünk. Ott is ez az elvárás. Sőt, pontosan ezért, még nehezebb is nekik, mert több ember dolgozik a földeken, mint egy boltban.

És MINDIG SIKERÜL akkora bevételt produkálniuk, mindegyik mezőterületünknek!


Van kiszervezett földműves csapatunk is. 17 fős.

Amikor nem tudják egy hónap alatt a szuperbruttó 150%-ának 17x-esét bevételként elkönyvelni, akkor leváltjuk az ágazatvezetőt, mert szar vezető.


Az, hogy TE azt hiszed, hogy mások is olyan gennyedék módon bánnak a pénzzel, mint TE, attól még nem talált!


Ha valamit 1.000 HUF-ért szerzünk be (maradok a forintnál, úgy könnyebb, nem terhelem az xxxtekervényeidet olyan bonyolult dolgokkal, mint egy másik deviza), akkor annak az eladási ára MAXIMUM BRUTTÓ 2.000 HUF lehet.


Beszerzési, valamint reálérték szerint növekedve, progresszíven csökken a haszonkulcsunk.

Tehát egy 100.000 beszerzési árú dolognak nem 200.000 lesz a maximum ára, hanem jóval kisebb, 130.000. (A számok csak példa jellegűek a szemléltetésért.)

2020. okt. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:

#44


A kérdésem arra irányult, hogy itt egy tapasztalat nélküli fiatal miért kér el ennyi pénzt?? Ha őket kérdezem meg azt mondják, hogy több száz ezer meg milliók mert nekik ez meg az kell! Mondom nekik, hogy ezt el kell érni én is sokat dolgoztam érte!


Egyből akarják a sikert nem akarnak dolgozni! De elmenni se akarnak sokan messzire mert itt a család!

2020. okt. 24. 18:53
 47/60 A kérdező kommentje:

#46


Magyarázhatsz itt nekem, de akkor gyere ide oda adom a székem 1 hónapra aztán mutasd meg hogyan lehet elkérni 5x annyi pénzt , hogy többet fizessek az embereimnek! Elárulom, sehogy!


Próbálkoztam én már mindennel, de ez nem egy pláza, itt meg van mire mennyi pénz van!

2020. okt. 24. 18:55
 48/60 anonim ***** válasza:
69%

Sztem vmi mezőgazdasággal kapcsolatos tevékenység lesz, ott vannak ilyen feudális körülmények, és ha tippelnem kellene, sztem is keleten, vmi nagyon lepusztult kistérség zsákfaluja lehet. A kérdező maga is borzasztóan beszűkült, begyepesedett, de még mindig kiskirály tud lenni a többi szerencsétlen között.


Az a durva, hogy nehéz ezt elképzelni a városból, de ezeknek az embereknek napi 1 sör, még évi 1 csirke vagy fél disznó olyan, mint a fővárosban dolgozó szakembernek mondjuk egy 13. és 14. havi fizetés. Pont ettől ennyire ellenszenves a kérdező, mert ő a jóságos munkaadó szerepében tetszeleg, holott amit ő ad, az a közelében nincs annak, amit egy városi ugyanilyen "ajándékként" megkap. De sztem tépheti itt bárki a száját, lepereg róla minden, tegnap több, mint 100 hsz után is csak mondta a magáét, mint egy papagáj.

2020. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most van embered vagy nincs embered?

Van igény arra a 110 ezres munkalehetőségre, amit nyújtasz vagy nincs?

Ha nincs rá igény mégsem olyan fontos ez a te céged, hisz találnak jobbat is, ha van, akkor meg miért kell itt keseregni?

2020. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 A kérdező kommentje:

Én nem kesergek csak nem értem mit akarnak a fiatalok a tojáshéjjal a fenekükön végzettség nélkül falun több száz ezret keresni, ez a média meg az ilyenek hibája is mint ti akik azt beszélik, hogy itt 300 meg 400 ezres kezdő fizetések vannak, lehet csak Budapesten meg diplomával! De még ott se biztos!


Ezt olvassák meg hallják akik jönnének hozzám aztán csodálkoznak a fizetésen és nem értik mikor elmagyarázom nekik hogy mi van, de most már megmutatom nekik ezt a kérdés sort!

2020. okt. 24. 19:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!