Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Februárra kaptam állásajánlato...

Februárra kaptam állásajánlatot a szakmámban, egy olyan cégnél ahol szívesen dolgoznék, pályakezdő vagyok. Addig mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Folyamatban van a mechatronikai MSc képzésem levelező tagozaton, és állást keresek. Pár hete kaptam ajánlatot szakmámban (ipari automatizálás területen), de csak februártól tudnék menni.

Addig kb 3honap van még, és most találtam egy álláshirdetést ami részben a szakmámhoz kötődik (3D tervezés, rajzolás), de úgy érzem nem szívesen dolgoznék ebben évekig. Megérné beadni a jelentkezést, és ha felvennének, akkor majd februárban váltanék arra a cégre ahol kaptam ajánlatot, vagy addig inkább alkalmi munkát kellene keresnem?

Ti hogyan döntenének? Első munkahelyről lenne szó, szakmai gyakorlaton és egyéb 1-2 hónapos munkán kívül nem vállaltam még többet.

Csongrád megye, 22F, mechatronikai mérnök


2020. nov. 9. 22:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem állásajánlat, valóban. Keress másik helyet.
2020. nov. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi értelme.

Aki év végén (pláne ilyen helyzetben) fel akar venni valakit, annak szüksége van az emberre. Szóval a céggel is kicsesznél, beléd fektetnének 2-3 havi energiát, aztán lelépsz. Releváns tapasztalatnak az önéletrajzban kb. nem ér semmit.

Inkább tanulj nyelvet, vagy írd meg a szakdolgozatodat, hogy ne munka mellett kelljen betanulás alatt.


(Egyébként én minden nehézség nélkül megcsináltam komplett MSc-t munka mellett Győr- Budapest ingázással)

2020. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én is pályakezdő vagyok. Engem is behívtak egy céghez interjúra. Aztán számomra teljesen meglepő módon ők győzködtek engem, hogy miért jó náluk dolgozni. Elmondták az ajánlatukat és hogy szeretnék ha átgondolnám, de 1 héten belül adjak választ. Elfogadtam, közölték, hogy akkor enyém az állás, legkésőbb januárban kezdhetek. ( a diploma nincs még a kezemben, decemberben kapom meg). Na ez ajánlat. De az, hogy jelentkezz februárban és meglátják. Az nem az. Jelentkezz más állás, ha lesz jobb akkor oda mész, ha semmi se lesz, akkor ezt megpróbálod megint.
2020. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!