Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásoknak miért rangon...

Diplomásoknak miért rangon aluli a fizikai munka?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm részmunkaidőben dolgozik.


Kérdeztem tőlük miért nem mennek el építkezésre, vagy festőnek, ácsnak, tetőfedőnek. Napi 20 ezret megtudnának keresni kényelmesen 8 órában.


Felvoltak háborodva hogy ők ilyen kulimunkát nem végeznek...


Teszem hozzá diplomásként ha 300 nettót megkapják már pezsgőt bontanak.



2020. nov. 26. 18:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
A fizetésnek ehhez nem sok köze van. Ha a kukások fél milliót keresnének, attól még nem lennék kukás.
2020. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

Mert szerinted nem kell érteni az ács, a tetőfedő, a kőműves, vagy a festő munkához?

Azt hiszed ez annyira alja meló, hogy bárki képes ezeket jól csinálni? Pláne egy DIPLOMÁS?


El kell keserítselek. Ha kimennél egy építkezésre, maximum segédmunkásnak alkalmaznának, de azt is csak akkor, ha jó kondiban vagy...


Szóval azért nem mennek, mert veled ellentétben belátják, hogy nem értenek hozzá.

2020. nov. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%
Na mi van 'Balazska', megint xanaxra ittal?
2020. nov. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, hogy ők, hogyan gondolkodnak. Én úgy gondolom, hogy ha az ember sok évet belefektetett abba, hogy szellemi munkát tudjon végezni, akkor végezzen annak megfelelő munkát. Az állam kifizette annakidején a rengeteg pénzt, akkor olyan munkát illene végezni, amivel a társadalomért tud tenni a tudásával. Különben fölösleges volt az egész. Sok diplomás állásban a 300 ezer kezdőfizetésnek számít, legalábbis Budapesten. Innen szakmai gyakorlattal, továbbképzéssel, feljebb lépegetéssel a többszörösét is el lehet érni, természetesen évek alatt. Ehhez azonban szorgalom is kellene.
2020. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%
Aki egyetemre megy és diplomát szerez az általában irodai munkát szeretne végezni felnőttkorában, így ennek megfelelően olyan képzésre jelentkezik, amilyen végzettséggel majd hasonló munkakörben tud elhelyezkedni. Aki fizikai munkát akar végezni az meg olyan szakképzésre megy, ahol majd olyan megfelelő végzettséget kap, amivel az adott szakmában el tud helyezkedni fizikai munkásként. Semmi köze nincs ehhez a fizetéseknek, aki fizikai munkát akar végezni szíve joga és megteheti, nagyszerű kereseti lehetőségek vannak benne, mint ahogyan azt te is kifejtetted, de aki nem akar ilyen munkát végezni és diplomája van (mintha valami főbenjáró bűn lenne), annak miért kellene ilyen jellegű munkát végeznie?
2020. nov. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%
Az egyetemre járással azért is "fizettem", hogy "kényelmes" irodai munkám legyen, ahol fizikailag nem kell megerőltetnem magam és a munkaidőm tényleg heti fixen 40 óra. A fizetséget nem csak pénzben mérem a munkámért, hanem abban is hogy ilyen kényelmes munkám van. Nekem ez így jó.
2020. nov. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
10%

Utolso te el vagy tevedve. A tisztesseges irodai munka nem kenyelmesebb mint mondjuk falat vakolni. Es a szakmunkas is “megfizette” tanulmanyainak áràt peldaul tizenevesen nyári gyakorlaton torteno munkaval stb

Neked valami kamu betanitott szellemi segedmunkad lehet

2020. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%

Diplomás biologuskent sosem dolgozom irodában.

Nem azért tanultam, hogy egy betonkockában senyvedjek egész életemben egy monitort bámulva... 😁

2020. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem biztos, hogy derogálna nekik a dolog. Csupán diplomásként rendelkezhetnek egy olyan árnyalt gondolkodásmóddal, hogy belátják, hogy valószínűleg nem fognak rögtön napi huszat keresni, ha odaállnak bárminemű tapasztalat nélkül.
2020. nov. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%
Az nem opció, hogy nem értenek a felsorolt munkákhoz?
2020. nov. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!