Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásoknak miért rangon...

Diplomásoknak miért rangon aluli a fizikai munka?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm részmunkaidőben dolgozik.


Kérdeztem tőlük miért nem mennek el építkezésre, vagy festőnek, ácsnak, tetőfedőnek. Napi 20 ezret megtudnának keresni kényelmesen 8 órában.


Felvoltak háborodva hogy ők ilyen kulimunkát nem végeznek...


Teszem hozzá diplomásként ha 300 nettót megkapják már pezsgőt bontanak.



2020. nov. 26. 18:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%

Nem biztos, hogy rangon aluli. De az is igaz, hogy engem anno 18 évesen jó messzire elhajtottak a szakik segédmunkán, mert a talicskát sem bírtam el. Be kellett látnom, ez nem az én műfajom. :D

Számomra sem csak a pénzből áll a fizetés. Ami most van, heti 40 óra, rugalmas munkakezdés, szépen kialszom magam (mert szeretek hétköznap is sokat aludni), és nem vagyok kint az esőben/hóban/fagyban/tűző napon. Ajánlhatnának nekem milliós fizut is bármelyik építkezésen, se nem bírnám, se alkalmas nem lennék rá, és a korán kelést is utálom. Valószínűleg zombiként érnék haza, aki aznap már csak néz ki a fejéből.

2020. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez nem csak (mert biztos van olyan is) arról szól, hogy mennyit keresnek, mennyit dolgoznak vagy az mennyire kényelmes és milyen a társadalmi megítélése. Az úgymond diplomás munkák mindegyike sem feltétlenül arról szól, hogy beülsz napi 8 órára egy kellemes irodába (pl. az egészségügyi dolgozók, szociális munkások), nem mindegyik elismert (pl. egy bölcsészettudományi területen végzett embert lassan az egész univerzum lenézi) és ugye nem is mind fizet jól... csak ez nem mindenkinek szempont. Sok múlik azon, hogy mi terelte az illetőt az adott pályára (szereti-e, érdekli-e, jónak érzi-e magát benne stb.), milyen lehetőségei vannak (el tud-e helyezkedni a szakmájában/ahhoz kapcsolódó munkakörben, hol, mennyiért, milyen munkaidőben stb.), mire vágyik és milyen céljai vannak (pl. egy pályakezdő fiatal még rugalmasabb és motiváltabb, neki még fontosabb lehet, hogy szakmába vágó munkája legyen, ahol van tanulási és fejlődési lehetősége, ahonnan tovább tud lépni stb., míg mondjuk egy idősebb családos embernek már mások a szempontjai és lehet előrébb való a fizetés, a munkaidő, a hely). Alapvetően igaz az, hogy ha az ember valamibe időt, energiát és pénzt fektetett, akkor azt nem akarja csak úgy sutba vágni. Valamint igen, az általad felsorolt munkákra sem alkalmas mindenki.
2020. nov. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%
A diplomás nem azért végez egyetemet hogy fizikai munkát végezzen. Ahhoz elég szakközéo, vagy még az sem. A diplomás napi 8 órát dolgozik és megkeres bőven annyit mint egy fizikai szakmunkás (itt most értelmes diplomákról beszélek, nem büfészakosról ami minimálbért ad). A fizikai munkás meg javarészt nem 8 órát dolgozik, hanem többet. És a fizikai hatásról se feledkezzünk meg, ami a fizikai munkást éri. Azért az nem fenékig teljfel, napi 8-10-12 órában fizikailag terhelni magad. Míg a diplomás kényelmesen ül az irodai székében.
2020. nov. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
92%

#13


Hegesztő vagyok, napi 8 órát melózok csak 6-tól 2–ig. Hetente kb 6 óra effektív munkavégzés történik aminek amúgy örül a cég. Sőt, annak örülne a legjobban, ha semennyit sem kellene dolgoznunk. A többi időben azt csinálunk amit akarunk. Nem dolgozok szabadban, mindig csak épületben. Az alap fizum br.600. Ha túlórázni kell 1-2 hetet amiben a hétvége is benne van, akkor 800-900 is megvan. Plusz 13. 14. havi fizu plusz kafateria. Minden hivatalosan bejelentve természetesen. Ingyen magán orvosi ellátás (medicover) és még sorolhatnám

2020. nov. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%

7.

Csúnyán félreértetted amit írtam, de úgy néz ki csak te. A kényelmes irodai munka alatt nem azt értem, hogy nem csinálok semmit munkaidőben, hanem hogy az agyamat kell tornáztatnom és nem a testem és nekem ez így jó. Nem bántásból mondom, de mondjuk 60 éves korukra a szellemi dolgozók jobb fizikai állapotban vannak a kétkezi munkásoknál, mert kevésbé robbannak le a fizikai túlhajszoltság miatt. Nyilván más sem mindegy (evés, sport, pihenés, cigi, pia, stb), de általában mondom.

2020. nov. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
89%

Sok büfészakos jól keres... és nem ide írogat. Meghúzza magát és viszi a sok pénzt.

Önértékelés romboló szerintem. Leértékelő. Elterelő.

Mindig a pozíciótól a vezetőtől függ ugye?!

Nálam max a függöny függ csipeszeken.

2020. nov. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
24%
mert 3 szor annyit keresek irodában mint trógerolással
2020. nov. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
30%
#17 ugyan már.....
2020. nov. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
78%

Diplomásként nyaranta és télen dolgoztam vendéglátásban, benzinkúton, építkezésen, mezőgazdaságban, erdészeten, de sehol nem adtak 20 000Ft-ot egy napra még 24 órás műszak (5:45-től másnap 6:00-ig) esetén sem!


2 éve volt egy műtétem gerincérzéstelenítést javasolták altatás helyett, ennek az lett az eredménye, hogy nem bírok emelni, szinte óránként felébredek este a fájdalomra, napközben szerencsére nem fáj.

Amennyiben szeretnék menni kulimunkára, akkor sem mehetnék, mert 2 év alatt leépült az izomzatom és eleve 6-11eFt-ot fizetnének 16-18 órára. Tetőre nem mászok, annak ellenére sem, hogy a tetőfedésre fizetik a legtöbbet!

2020. nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem tartom rangon alulinak, de egyrészt momentán nem szorulok rá, másrészt nem is értek hozzá és nem sok női ácsot láttam még.

Ha megszorulnék, biztos hogy elvállalnék bármilyen szembejövő munkát, mert úgy vagyok vele, hogy 150 ezer forint is pont 150 ezer forinttal több a semminél. Ugyanakkor amíg (szerintem) jól keresek a zömében irodai melómmal, addig miért gondolkozzak másban?

2020. nov. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!