Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásoknak miért rangon...

Diplomásoknak miért rangon aluli a fizikai munka?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm részmunkaidőben dolgozik.


Kérdeztem tőlük miért nem mennek el építkezésre, vagy festőnek, ácsnak, tetőfedőnek. Napi 20 ezret megtudnának keresni kényelmesen 8 órában.


Felvoltak háborodva hogy ők ilyen kulimunkát nem végeznek...


Teszem hozzá diplomásként ha 300 nettót megkapják már pezsgőt bontanak.



2020. nov. 26. 18:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
25%
Ja igen ezt mondani se kell, hogy a kérdező által javasolt szakmák csak férfiaknak szólnak, miközben a diplomások közel 60%-a nő.
2020. nov. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
#13 igen, a hegesztők valóban jól keresnek, akik tudják a dolgukat ennek többszörösét is megkeresik. Én mérnökként br.800-at keresek, 90% irodai munka 10% termelési támogatás, egyébként én sem töltöm ki a napomat, 4 óra alatt elvégzem azt a feladatot amit kell az adott napra.
2020. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
69%
Én azért mentem egyetemre mert nem tudnék fizikai munkát végezné. Számomra többet ér a légkondis iroda. Amikor tovább tanulásról volt szó rendesen mérlegeltem, hogy mire lennék képes. Több fél szellemi és fizikai munka van. Ki erre, ki arra, ki mindkettőre alkalmas. Egyébként dolgoztam építőipari cégnél irodában. Nagyobb építőipari cégnél. Pontosan tudom, hogyan fizetik meg a fizikai munkásokat és mit várnak el cserébe. Szerintem embertelen. De, igen. Volt olyan aki fizikai munkásként nettó 400at kapott, de ilyen-olyan jogsi meg továbbképzést kellett végeznie. Napi 10-12 óra munka, sokszor hétvégén is. Ha úgy volt hajnali munkakezdés és éjszakai haza menetel. Cserébe nettó 400 simán megvolt nekik. Persze volt a segédmunkások akik kaptak 150et, max 200at és ugyan úgy dolgozniuk kellett. Ez nem kis brigád, hanem nagy cég és nagy pénzek forogtak. Irodában, napi 8 óra, hétfő-péntek, nettó 250. Több a 400 valóban. De sose irigyeltem tőlük, megdolgoztak érte és én biztos nem csinálnám. Én meg akkor szüneteltem amikor akartam, ha később mentem, ha előbb kellett el jönnöm simán meglehetett beszélni. Akkor kaveztam amikor kedvem volt. Nyáron klima, télen meg fűtés volt. Nekem ez többet ér. Ja meg én vásárolhattam kedvezményesen, a fizikai munkás nem. De cserébe többet kaptak.
2020. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
79%
Irodai melós vagyok, de itt a "diplomások" úgy állítják be az egészet, mintha ilyen nyugalom szigete lenne egy irodában ücsörögni. Hát nem az.
2020. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
100%
Nem rangon aluli :D Államvizsga után raktárban pakoltam fél évig, míg nem találtam szakmai állást, utána meg építkezéseken dolgoztam hóban fagyban nő létemre (földmérő vagyok :D)
2020. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
15%
Többre tartják magukat, vagy úgy érzik nem értenének hozzá és azért szólják le inkább mint hogy bevaljak
2020. dec. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
100%
Nekem sem rangon aluli. A tanulmányaim alatt - nappalin és levelezőn is - dolgoztam mezőgazdaságban, raktárban, pakoltam konténert stb. Diplomásként is csinálom ezt mellékesként, mert keveset keresek.
2021. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista vagyok és szeretnék ilyen munkákra menni. De sosem találok ilyeneket. Amikor meg menni akarok, akkor visszautasítanak, mivel nincs ilyen szakmai tapasztalatom vagy végzettségem.

Akkor hogyan mehetnék így segédmunkásnak?

2021. márc. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!