Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem vesznek fel sehova?

Miért nem vesznek fel sehova?

Figyelt kérdés
Szeptember óra jelentkezek állás hirdetésekre, de nem hívnak vissza sehonnan sem, nem is értesítenek.

2020. dec. 29. 21:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%
A ruhaipari 4 éves volt! Én 4 évig tanultam a szakmát, de nem én tehetek arról, hogy az 50 évvel ezelőtti divat irányzatot tanították s nem az akkori varrodai dolgokat és hiába tanultuk 4 évig semmit nem ért az a tudás. A többi okj-s amiken résztvettem 1 évesek voltak de ott is no comment az oktatásról, erről nem mi diákok tehetünk. Akár merre jártam, mindenhol azt kaptam hogy elavult tudással nem vesznek fel, mert nincs pénzük, idejük a betanításra. Nyugodtan le lehet pontozni, én nem a habokra beszélek, hanem tapasztalataimról és nem 22 éves vagyok hanem lassan 40. Ha tetszik, ha nem csak kapcsolati úton lehet előre jutni az életben, mg anyagi háttér segítséggel ha vállalkozni szeretnél oda nem csak anyagi, hanem szakmai háttér is kell, lehet ezen okoskodni, meg meséket szerkeszteni, hogy bezzeg te így meg úgy megoldottad egyedül, ugyan már! Szakmát magadtól nem tudsz kitanulni, vannak olyan fogások, trükkök amire te magadtól a büdös életbe nem fogsz rájönni, éhen halsz mire egyre is félig rájössz. Nem mindegy ki hogy mit tanít és aztán hova sikerül bejutni, de legtöbb esetben nem vesznek fel mert elavult faxságokat tanítanak az iskolák, az édes kevés a szakmádhoz.
2020. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem még azt is, hogy az iskola csak a hasznot húzta belöllünk, mert csak az számított, hogy 1 osztályú xarjaikat a z iskola butikjába eladják szép pénzért, csak a diákokat kihasználták, cserébe semmit nem kaptunk csak egy hobbi szintű varró tudást, szalag munkára nem készítettek fel minket, a modernkori gépek ismeretéből 0 tudást szereztünk. Nem azért mondom, de egy szakmát meg lehet 1 év alatt tanulni, ha azt intenzíven tanítják és nem marhaságokat, nem EU ismereteket kéne tanítani, meg számtant egy lovász képzésen, vagy egy varrónői képzésen, hanem a szakmát. 4 év alatt simán megtanulhattuk volna a gyorsvarrást, a szalag varrást, nem a tötyörészést kellett volna tanítaniuk. Aztán érettségi után mindenki ott állt munka nélkül és senki nem ment a szakmába mert nem vettek fel senki sehová. Ez a gáz az egészben. Nem hogy 1 év hanem 3-4 hónap alatt be lehet tanulni varrónak szalagra. Gépek befűzése, egyenes varrás, stb. 8 óra mellett simán be lehet ezt a szakmát tanulni, a szabászat már másik szakma, ami ezzel karöltve jár. De nem hiszem, hogy szakmunkát évekig kelljen tanulni, intenzíven jó oktató mellett 1 év alatt el lehet sok mindent sajátítani és nem tankönyvek felett görnyedve kéne szakmát tanulni, hanem gyakorlatban! ez ami nincs már, ezért nincsenek jó szakemberek sem, csak akinek a valakije átadja a tudását.
2020. dec. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#21


A színvonalasabb iskoláknak nevük van, nem feltétlenül vesznek fel akárkiket, zsebbenyúlosabb a történet, mint az államilag minimálisan finanszírozott akármiknek.


Mi klímaszerelést tanultunk 2007-től 5 éven keresztül szakiskolai képzés keretén belül, lett is volna igényünk az oktatásra, de annyira színvonaltalan volt, hogy gyakorlati tapasztalatként semmit nem tudtunk felmutatni mi se és az oktatási rendszer sem.


Viszont azóta megtanultam, hogy az eladható tudást befektetésként kezelik, elkérnek érte jókora összegeket, cserébe viszont utána te pár hónap alatt vissza tudod termelni azt magadnak. Közben lépést kell tartani a világgal is, ugyanis a szakmai tudásoknak mostanában van egy olyan tendenciájuk, hogy elég hamar elavulnak.

2020. dec. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Igen tudom 23-as. Csakhogy ha nem tudsz a szakmádban elindulni, kénytelen vagy mást csinálni, ha mással foglalkozol 8-10 órában akkor nem marad időd a szakmáddal foglalkozni, utána járni a dolgoknak. Nem lehet találni embert akit fizetés ellenében tanítana, mert nem vállalják! Az állami oktatás valóban lótúró. Ott voltunk a nyári gyakorlaton, hajnalban keltem, hogy beérjek a város túlsó részébe és ott ültünk és néztünk ki a fejünkből, mert nem volt anyag amin dolgozhattunk volna, elképesztő volt számomra. Kb. a gyakorlati tanárunk hozott otthonról régi epedőket, meg anyag darabokat és azokból próbált kiokoskodva, szabni nekünk kézelőket, inggallérokat, egyebeket, hogy valamit csináljunk, mert az iskola nem adott anyagot :D Tiszta röhej volt az egész. Aztán pár év után egy szabó, varrót szerettem volna megkérni tanítson be, ha kell fizetek is érte, hát nemleges lett a válasz így nagyon nehéz ám. Aztán egész más területen kezdtem el dolgozni, amihez semmi közöm sincs, de kényszerből meg muszáj.
2020. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Mi ívhegesztés gyakorlaton napi 2-3 ívpálcát kaptunk fejenként.
2020. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!