Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkát alacsony fizetéssel is...

Munkát alacsony fizetéssel is komolyan veszed?

Figyelt kérdés

Mert én életemben először akkor éreztem hogy 100%-ban komolyan tudom venni és tényleg precízen csinálni amikor elkezdtem nettóban 400 ezer felett keresni.


Amíg pl. diákként vagy még bármilyen szakmai tudás nélkül mekiben meg betanított munkákat csináltam minimálbérért, hát egyszerűen semmiféle tiszteletet vagy megbecsülést sem éreztem a munka iránt.


Emlékszem Mekiben egyik manager egyébként teljesen udvariasan közölte hogy időben érkezzek már munkába és pontosabban csináljam a feladatokat is, és én meg (nem flegmán vagy gúnyosan) de mondtam hogy jó de ez nem egy igazi rendes munkahely.

:D


Ő meg döbbenten nézett rám hogy mi van???


És ezt én tényleg őszintén így éreztem. Egyszerűen a fizetés mértékével egyenes arányban növekszik a munkám iránti tisztelet és odafigyelés.


Most már nettó 650-700 között keresek persze nem 20 éves vagyok hanem 41, de számomra ekkora összeg kellett hogy becsületes, precíz munkaerő legyek.


Szóval ez eléggé alacsony színvonalú jellem, de hát én ilyen vagyok.


Kíváncsi vagyok vannak még ilyen emberek?



2020. dec. 31. 14:00
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
77%

9: Azért ez így elég fekete-fehér... attól még, hogy nem a munka a legfontosabb az életben, az egy minimum elvárás kellene, hogy legyen saját magunkkal szemben, hogy smit ránk bíznak, azt tisztességesen elvégezzük.


Én amúgy nem vagyok meglepődve a válaszokon, látom ezt a hozzáállást napi szinten a saját munkahelyemen is, aztán az ilyen emberek sírnak a legjobban, ha nincs fizuemeles, meg előrelépés.

2020. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
16%

"minimum elvárás kellene, hogy legyen saját magunkkal szemben, hogy smit ránk bíznak, azt tisztességesen elvégezzük"


Hol írtam azt, hogy nem végzem el tisztességesen a munkámat? A te munkahelyed az pedig külön téma, lehet egy sz@r hely hanyag dolgozókkal simán.

2020. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:

# 8


Én másik irányból haladtam arra hogy legyen belőlem valaki.


Mivel mindenhol azt láttam hogy nem vagyok komolyan véve( ennek jele volt az alacsony fizetés) ezért léptem azonnal tovább mindenhonnan.

2020. dec. 31. 17:40
 14/57 anonim ***** válasza:
29%
#13: Ne erőltesd, úgysem érdekli amit írsz. Ő vitte valamire, rajta kívül senki. Szokd meg, hogy itt nagyon sok a nagyképű alak!
2020. dec. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
14-es, szóval te írtál rám privátban? :-) Tudod, azért a stílus sok mindent elmond az emberről.
2020. dec. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
Nem én voltam, de mindegy. Úgy látszik már kezded a képzelődést is.:)
2020. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
13%
De tényleg: Mire is vitted? Elmondod milyen sikeres üzletember lettél?
2020. dec. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
100%
Fizetéstől függetlenül komolyan veszem a munkámat, és igyekszem a képességeimhez képest a legjobban elvégezni. Eleget bosszankodok én mások nemtörődömsége miatt, amikor én szívok azzal, hogy mások munkáját kell kijavítanom. Teszek róla, hogy mások ne járjanak ugyanígy az én munkámmal!
2020. dec. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
95%

Amit elvállalok, azt komolyan is veszem. Amit nem vennék komolyan, azt nem vállalom el.


Egyébként a kérdésedre válaszolva: maximális erőbedobással és alázattal végeztem akkor is a munkámat vállalkozóként, amikor még egy petákot sem kerestem belőle. Ha nem így tettem volna, akkor nem is lett volna belőle semmi.

2020. dec. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

# 18


Én azért sem tudtam komolyan venni, mert már 18 évesen láttam hogy ha én komolyan is venném, én mint munkavállaló viszont nem vagyok komolyan véve.


Miből látszott hogy nem vagyok komolyan véve? Hát abból hogy mire volt elég a fizetésem.


Ugyanabban a gyorsétteremben most is ott van több 20 évvel ezelőtti munkatársam (akik komolyan vették a munkájukat) és ugyanúgy azt asztalokat törölgetik mint anno minimálbérért.


Tehát az én esetemben a renitens hozzáállásom segített hozzá hogy többre vigyem.

2020. dec. 31. 18:25
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!