Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkát alacsony fizetéssel is...

Munkát alacsony fizetéssel is komolyan veszed?

Figyelt kérdés

Mert én életemben először akkor éreztem hogy 100%-ban komolyan tudom venni és tényleg precízen csinálni amikor elkezdtem nettóban 400 ezer felett keresni.


Amíg pl. diákként vagy még bármilyen szakmai tudás nélkül mekiben meg betanított munkákat csináltam minimálbérért, hát egyszerűen semmiféle tiszteletet vagy megbecsülést sem éreztem a munka iránt.


Emlékszem Mekiben egyik manager egyébként teljesen udvariasan közölte hogy időben érkezzek már munkába és pontosabban csináljam a feladatokat is, és én meg (nem flegmán vagy gúnyosan) de mondtam hogy jó de ez nem egy igazi rendes munkahely.

:D


Ő meg döbbenten nézett rám hogy mi van???


És ezt én tényleg őszintén így éreztem. Egyszerűen a fizetés mértékével egyenes arányban növekszik a munkám iránti tisztelet és odafigyelés.


Most már nettó 650-700 között keresek persze nem 20 éves vagyok hanem 41, de számomra ekkora összeg kellett hogy becsületes, precíz munkaerő legyek.


Szóval ez eléggé alacsony színvonalú jellem, de hát én ilyen vagyok.


Kíváncsi vagyok vannak még ilyen emberek?



2020. dec. 31. 14:00
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
#30 remélem ezt a bullshitet csak nyúltad valahonnan.
2020. dec. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
74%

"Munkát alacsony fizetéssel is komolyan veszed?"


Érdekes lenne, ha csak ezen múlna például egy könyvelés helyessége, bérszámfejtés pontossága, orvosi műtét végkimenetele. :)


Nem beszélve arról, hogy mindenkinek mást jelent az alacsony fizetés. Nagyon mást...

2021. jan. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
100%

Én minden munkát komolyan veszek, azt is, amiért nem fizet senki.


A tingli tangli munkában csak leépülnek a képességeid. Vagy csinálj valamit jól, hogy fejlődj, vagy hagyd rá másra és nézz új lehetőségek után.


Többet keresek mint te és 5 évvel vagyok fiatalabb. A jelenlegi a 7. munkahelyem, 5 különböző iparban dolgoztam már és voltam én is mekis, meg gyári munkás. Mindenhol odatettem magam és ha nem éreztem úgy, hogy megtérül, mentem tovább. Általában kitűnő ajánlólevelet adtak távozásnál.

2021. jan. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan gondolkodom én is. Nem szándékosan. Diákként/gyakornokként/fő állásban is. Nálam az szokott lenni, hogy alapból komolyan veszem a munkám. Eleve nem vállaltam el soha olyan melót amihez már eleve nem volt kedvem, vagy szartam volna bele. Viszont voltak olyan helyek, ahol nem azt kaptam amit ígértek. Ereztem, hogy nem munkaerőnek, kollégának tartanak hanem csicskának. Vagy a felettes elvárása irreleváns volt. Akkor se tudtad volna teljesíteni, ha 200%on dolgozol. Ezeknél elengedtem a munkát és elkezdtem mást keresni. Ugyan úgy megcsináltam a feladatot, de nem túlóráztam. Simán haza mentem, nem stresszeltem. Utóbbi munkahelyemen a főnök rettentően “hisztis” volt. 5 percenként meggondolta magát, amiről nem tájékoztatott, majd úgy kérte számon a feladatot. Így nem lehet dolgozni. Elengedtem. Nem stresszeltem. Kolléganőm pedig olyan, hogy 150%ot próbált teljesíteni. Komolyan vette a komolyan vehetetlent. Cserébe heti 1x biztos bőgött. Ha bejött a főnök remegett mint a nyárfalevél. Hétvégén mindig a munkán izgult. 10 órákat dolgozott, de a túlóra nem lett kifizetve. Egészségére.
2021. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
29%
Ha ennyire komolyan veszi mindenki a munkáját és maximálisan odateszi magát a legsz@rabb munkáknál is nem is tudom mindek kell bért emelni. Szerintem rengeteg az álszent itt, mert az értékelésekre megy ki a játék.
2021. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
#35 a lelkiismeretességet ne úgy értsd, hogy akkor mindenki ilyen stockholm szindrómás senki, full rabszolgaélettel, bárhol, bárkinek bármikor bólogatva meg teperve! Elég ebben addig ellátni, hogy ha te tudod jobban, mit kéne csinálni, akkor majd arra kérd az emelést! Ha normálisan odarakod magad, munkaként kezeled a munkát, és ahogy ott az ideje, újra is tárgyalod a béredet, akkor igazán nem tudom, mi a probléma azzal, hogy kezdettől értelmesen álltál a feladathoz. Ha nem kapod meg, akkor nyilván sok szerencsét nekik, tudsz máshova menni, amíg meg nem állhatsz valahol, ahol méltányolják azt, hogy te is méltányolod őket annyira, hogy minimum a kezdeti pár hónapban nem a bér körül forog a fejed, meg utána is inkább csak a nehézségeid függvényében, amiket ugye nem vagy lusta ésszerűen csökkenteni, segítséget és támogatást kérni, ésatöbbi. Ahol emberek dolgoznak, ott még ez is simább, mint ahol komplexusos görcsök reggelente mint hadszíntérre esnek be, és megmagyarázzák, miért olyanok, mint a fđĐđom.
2021. jan. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
100%

Kis pénz kis foci.


Én inkabb akkor sz.rtam bele mikor a nyalis kolega meg köztem szemmel láthato kulonbsegeket tettek (egyeb juttatasok amit en nem kaptam, szemelyes baszogatas olyan dologert amit haverja vagy koma is csinál még dúrvábban is, stb)

2021. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
Hát igen, olyan helyekről amint lehet tipli van. Ellesznek azok egymással a gyökér világukban, legalább több munka jut az ánuszkóstolgatóknak.
2021. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:

Nagyon szar fizetésért kezdtem el dolgozni a jelnlegi munkahelyemen, nem is gondoltam volna, hogy sokáig ott leszek, csak kellett valami akkoriban és ez jó lehetőségnek tűnt.

Akkor még komolyan vettem, a kollegák jó fejek voltak és úgy az egész "közhangulat" a cégnél igazából tetszett. Amíg belerázódtam a munkámba tényleg normálisan csináltam, úgy voltam vele, hogy nem is olyan rossz ez, majd biztos lehet fejlődni, továbblépni, csak jónak kell lennem.

Hát nem így történt...

Jött egy évre rá egy tömeges létszámleépítés, én is fennvoltam a "kirúgandók" listáján, de az egyik üzemvezető mondta, hogy szívesen látná a csapatában. Elfogadtam jobb híján, így lettem irodistából üzemi dolgozó...de! Ugyanúgy maradtam irodán, csak órbérben kapom a fizut és a munkám is gyakorlatilag ugyanaz maradt... Szóval elég furcsa. Akkoriban azért nem jöttem el, mert így kb. másfélszeresére emelkedett a bérem egy csapásra, ráadásul lehetett túlórázni, szombatozni, ami nagyrészt abból állt, hogy ültem az irodában kicsit többet.

Kaptam ígéreteket, hogy amjd lesz jobb pozíció, amint rendeződnek a cégnél a dolgok én is visszakerülhetek normálisan irodai munkakörbe stb...

Egyikből sem lett semmi.

Szóval most ott vagyok, hogy szarok az egészre, sokszor szó szerint semmit sem csinálok, csak ülök az irodában és játszok a gépen/olvasok/tanulok.

A pozícióra amit megígértek inkább felvettek egy külső embert, nem is szóltak, hogy egyáltalán keresnek bárkit is (korábban ez a pozíció nem létezett a cégnél). Sajnos a körnéyken normális meló nincs, csak fos gyári munkák, esetleg 50-60km-re, ami azért plusz 4-5 óra utazás minden nap (kvázi munka az is, hogy odautazi kaz ember) és annyival jobban egyik sem fizetne.

Szóval maradok addig amíg ki nem rúgnak, de komolyan nem fogom venni ezt a munkát.

Láthatóan a cég se mvesz komolyan, pedig amit csinálok azt rajtam kívül egy ember ha meg tudja csinálni, de ő neki meg rohdatul nem férne bele az idejébe még az én munkám elvégzése is.

2021. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%
39: de akkor miért nem keresel másik helyet...? Nekem ez nem fér a fejembe, hogy emberek miért maradnak olyan helyen, ahol nem érzik jól magukat, inkább megvárják, míg kirúgják őket.
2021. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!