Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkát alacsony fizetéssel is...

Munkát alacsony fizetéssel is komolyan veszed?

Figyelt kérdés

Mert én életemben először akkor éreztem hogy 100%-ban komolyan tudom venni és tényleg precízen csinálni amikor elkezdtem nettóban 400 ezer felett keresni.


Amíg pl. diákként vagy még bármilyen szakmai tudás nélkül mekiben meg betanított munkákat csináltam minimálbérért, hát egyszerűen semmiféle tiszteletet vagy megbecsülést sem éreztem a munka iránt.


Emlékszem Mekiben egyik manager egyébként teljesen udvariasan közölte hogy időben érkezzek már munkába és pontosabban csináljam a feladatokat is, és én meg (nem flegmán vagy gúnyosan) de mondtam hogy jó de ez nem egy igazi rendes munkahely.

:D


Ő meg döbbenten nézett rám hogy mi van???


És ezt én tényleg őszintén így éreztem. Egyszerűen a fizetés mértékével egyenes arányban növekszik a munkám iránti tisztelet és odafigyelés.


Most már nettó 650-700 között keresek persze nem 20 éves vagyok hanem 41, de számomra ekkora összeg kellett hogy becsületes, precíz munkaerő legyek.


Szóval ez eléggé alacsony színvonalú jellem, de hát én ilyen vagyok.


Kíváncsi vagyok vannak még ilyen emberek?



2020. dec. 31. 14:00
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
Kérdezővel értek egyet, megfordultam már pár munkahelyen és azt figyeltem meg hogy mindig az viszi valamire aki szarik a munkára , aki mögött nincs szaktudás de viszont rohadt nagy a pofája, a főnökség felé folyamatosan nyal és kollégáit nem rest félelemben tartani.
2020. dec. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%
nem a fizetéstől függ, hogy komolyan veszem e a munkát.
2020. dec. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
A lehető legkevesebbet dolgozom ha alacsony a fizetés lógok szabotálom ahol esély van rá, mert a rohadék nem add emberi fizetést
2020. dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:

# 21


Vagy ez igen vagy az a fajta mint én aki jó ha fél évet marad egy munkahelyen.

2020. dec. 31. 19:04
 25/57 anonim ***** válasza:
49%
A jóisten őrizze meg az országot a magadfajtától.
2020. dec. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
95%
Nálam ez úgy működött, hogy kezdőként a lehető legkisebb fizut kaptam. Ettől függetlenül lelkiismeretes, jó munkaerő voltam. Mi történt? 1 év múlva üzletvezető voltam, tisztességes bérért. Ha már az elején beleszartam volna az egészbe, mert rossz volt a fizu, akkor nem láttak volna bennem fantáziát. Szóval létezik ez az út is.
2020. dec. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

# 25


Magamfajtából kevés van szerencsére.


De egy valamit nem értek.


Hogy lehet hogy akik normálisan állnak a munkához, és ez a többség, akkor Magyarország miért az unió egyik legszegényebb országa?

2020. dec. 31. 19:27
 28/57 A kérdező kommentje:

# 26


Én meg pont azt éreztem, hogy a munkáltató az aki beleszarik a dologba.

2020. dec. 31. 19:30
 29/57 anonim ***** válasza:

26-os vagyok: van ilyen munkáltató is, meg az ellenkezője is.

Ők a világ egyik legaranyosabb házaspárja voltak. Kezdésnek valóban ők is a legalacsonyabb bérrel indítottak, de mivel láttak bennem fantáziát, így fejlődhettem, előrébb léphettem, és ezt honorálták is. Azt azért ne felejtsük el, hogy amelyik munkáltató okos, az megbecsüli azt, aki jó pénzt termel neki. :-)Win-win

2020. dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
24%
azért mert a magadfajták akik ellébecolják a munkaidőt produktív és becsületes munka helyett nagyon kis százalékban jutnak a hozzád hasonló kedvező helyzetbe, a nagytöbbség az élete végéig marad a posztján. És csak nullszaldót vagy veszteséget okoz az egész nemzetgazdaságnak egy életen keresztűl.Az általa generált deficitet a jó munkaerő erre a szintre tudja felhozni, ezért sereghajtó magyaroszág mindenben. De ezért nem az egyén hibáztatható, hanem a szocializmus szocializációs rendszer-világnézete és alpvető gazdasági működési összefüggések ismerete s ezen generációk és az ő leszármazottaik.
2020. dec. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!