Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkát alacsony fizetéssel is...

Munkát alacsony fizetéssel is komolyan veszed?

Figyelt kérdés

Mert én életemben először akkor éreztem hogy 100%-ban komolyan tudom venni és tényleg precízen csinálni amikor elkezdtem nettóban 400 ezer felett keresni.


Amíg pl. diákként vagy még bármilyen szakmai tudás nélkül mekiben meg betanított munkákat csináltam minimálbérért, hát egyszerűen semmiféle tiszteletet vagy megbecsülést sem éreztem a munka iránt.


Emlékszem Mekiben egyik manager egyébként teljesen udvariasan közölte hogy időben érkezzek már munkába és pontosabban csináljam a feladatokat is, és én meg (nem flegmán vagy gúnyosan) de mondtam hogy jó de ez nem egy igazi rendes munkahely.

:D


Ő meg döbbenten nézett rám hogy mi van???


És ezt én tényleg őszintén így éreztem. Egyszerűen a fizetés mértékével egyenes arányban növekszik a munkám iránti tisztelet és odafigyelés.


Most már nettó 650-700 között keresek persze nem 20 éves vagyok hanem 41, de számomra ekkora összeg kellett hogy becsületes, precíz munkaerő legyek.


Szóval ez eléggé alacsony színvonalú jellem, de hát én ilyen vagyok.


Kíváncsi vagyok vannak még ilyen emberek?



2020. dec. 31. 14:00
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
27%
45-ös vagyok, nulla háttérrel költöztem 200 km-rel odébb, hogy jobb munkám legyen és karrierem. Hogy is hívják ezt? Ja igen, öngól. Puszi nektek, további jó dagonyazast a mocsaratokban.
2021. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

#51 jaja itt mindenki megcsinálta a szerencséjét névtelenül.


Öngól hoppá!


Ja, hogy egy névtelen oldalon kinek is öngól???

2021. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
Nekem aztán nem fáj, hogy ki mit hisz el :) nem is szeretnék vitatkozni, mindenki eldönti, hogy áll az élethez, aztán az majd visszaigazolja, hogy jó döntés volt-e, ennyi.
2021. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

Kis pénz kis focika vagyok


Azért nem megyek más helyre mivel tanulok, és most itt a műszakbeosztásom jó, tudok tanulni sokat és nem kell túlúráznom vagy össze vissza járnom (gyár), szakmám van de oda nyelvvizsga kell olyan, pont ezt rakom most.


Sajnos az ember nem mindig tus váltani, kérdezz meg vki nógrád v borsod megyében mennyi lehetőség van...

Most az okj-s átalakitásra leszek kiváncsi, remélem jobb lesz és 2-3 éves lesz, valamint tanitanak is vmit ha mar fizetek értem, mellette megy mehetek benne dolgozni. De egy szónak is 100 a vége, valamikor az embernek muszáj birni mert még a kisebbik sz*r az, és ha legalább lát vmi az alagút végén akkor megéri, persze ha nem lenne ilyen tervem akkor már rég csinálnék mást, területileg szerencsére vannak lehetőségek felém, de még 1x mondom, nem mindenkinek!

2021. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Dolgoztam fiatalon kevés pénzért precízen és pörögve.Rájöttem,hogy kihasználnak.Kerestem másik munkát,itt sincs megfizetve a munkánk, viszont azt se mondhatom,hogy magyarországi viszonylatban kevés lenne.Na,de ugye,amilyen egy főnök hozzáállása a beosztottakhoz,az úgyis van viszonozva🙂
2021. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
Szóval a munka az munka,ha megvan fizetve akkor azt úgyis végzem el,de ha nincs akkor nyilván nem is fogok megszakadni 😁
2021. jan. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

39-es vagyok: azért látom sokan vannak még úgy, ha nem fizetik meg őket akkor túlzottan nagy erőfeszít nem tesznek a munkájukba.

Egyébként én abszolút nem lennék nagy igényű és a földtől elrugaszkodott fizetés terén, csak annyit várnék el, hogy legalább a város/térség viszonyaihoz mérten fizessenek normál, átlagos bért.

Abban a hozzászólásomban (39) írtam, hogy a nekem megígért pozícióra felvettek egy másik embert. Na most ennek az embernek semmilyen konkért végzettsége nem volt (talán érettségi), semmivel nem volt több szakmai tudása, se tapasztalata mint nekem (ráadásul azért jóval fiatalabb is nálam, tehát eleve kizárt, hogy több tapasztalata legyen). Bruttó 600-ért vették fel, ami lehet h BP-en annyira nem kirívó, de itt ez egy álomfizetés, nagyjából közép/felső vezetői szint. Én ugyanerre a melóra 400 körüli összeget mondtam volna, azért, hogy a hr-es alkudhasson 350-re. Kb annyival beérném, ha fixen, minden hónapban meglenne...

Érdekes dolgok ezek.

2021. jan. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!