Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nagyon nehéz kilépni a...

Miért nagyon nehéz kilépni a komfortzónából?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Mert kényelmes és biztonságos nincs benne semmi amitől tartanod kéne. Viszont, ha nem lépsz semmit előre, nem fogsz fejlődni, sem felnőtté válni, kiszolgáltatott szerencsétlenség maradsz aki egy banki ügyét sem lesz képes maga elintézni. Ismerek ilyen 30+es pasit :) Gáz nagyon. Nincs nő akinek kéne ilyen pali, de ha egy csaj ilyen az sem kell férfinak, mert életképtelen.
2021. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Okkal hívják komfortzónának...
2021. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Mert komfortos.
2021. jan. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
A legtöbben azért, mert nem ismerik az azon kívüli "világot" és nincs is meg bennük a motiváció, vágy, hajlandóság ara, hogy megismerjék. Ezért soha sem mennek komfortzónán kívül. Egyébként aki meglépi, azt viszi előre a lendület. Onnantól kezdve hogy egyszer kilépsz, belekerülsz egy olyan vonzerejű hullámba, hogy egy idő után már észre sem veszed hogy komfortzónán kívül éled az életed. Legyen szó karrierről, sportról, életmódról, bármiről. Minél többször kilépsz a komfortzónából annál jobban kitolod a saját határaidat. Erre szokták túlzással azt mondani, hogy nincs lehetetlen.
2021. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem tudok kilépni, egy fogoly vagyok a kényelem és megszokás rabja.

Pedig hosszútávon egyértelmüen ártok magamnak!

Például nem tanulok nem képzem magam sehogy és megülök egy kényelmes nem jól fizető munkában, mert szüleimmel élve megtehetem és megintcsak kényelmes szülökkel élni illetve biztonságos

2021. jan. 7. 19:11
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el, zárd el a pénzcsapot. Muszáj lesz jobban fizető állást szerezni.
2021. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azért túlzás pénzcsapnak nevezni, annyi hogy nem fizetek reszit, ingyen eszek néha, nincs lakbér stb, de pénzt konkrétan nem adnak.

Viszont így szarul fizető munka is megfelel mert kényelmes könnyü és mivel minden pénz megmarad így az sem rossz.

2021. jan. 7. 19:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs motiváltságod, nem kell párkapcsolat, se család akkor elvegátálsz mellettük, mint pl. Molnár Kiki és a tesója ők így élnek a szüleikkel, bolondok volnának a jó háttérből elmozdulni xarabba, érthető is. Azok mennek első sorban akiknek olyan is a hátterük, alkesz sülők, rossz anyagi háttér, de ha te el vagy otthon nem fogsz mozdulni, amíg nincs semmi motivációd rá. Ezt látom az ismerőseim között is és valahol érthető is egyben, mert a bérleti díjak az egekben és ki akar idegenekkel együtt élni? Egyszerűbb rokonok mellett lenni és olcsóbb is. Viszont így gyerekszerepben maradsz, mert gondolom nem te mosol, főzöl, takarítasz és vásárolsz magadra munka mellet, így viszont nem tudsz önálló felnőtté válni. Mindennek meg van a jó és rossz oldala. Arról nem is beszélve ha közel 30as vagy egy nő szemében ez gáz ám, ha még az anyuci mos, főz meg csinál neked mindent! Csak szólok!
2021. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon jól fözök de egyébiránt kiszolgáltatom magam, mosni sohasem mostam és már elértem a 30-at.


Nem akarok párkapcsolatot és családot sem egyenlőre, leginkább sok pénzre vágyok, de nem igazán teszek semmit érte jelenleg, azonkivül hogy évente 1,5 millió- 1,75 millió forintal gyarapszom megtakarítással.

Be kell látni ez nem elég 10 év múlva is csóró leszek mégha befektetem is, több pénzt kellene keresni

2021. jan. 7. 19:57
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Háát ha nem akarsz semmit tenni, akkor ez van, nem te vagy az egyetlen aki így viselkedik, nincs elég motivációd semmihez akkor maradsz otthon. És azt mondom tán jobb is ha ezen réteg nem is akar családot, mert több kárt tesz mint hasznot, nem csak a társadalomnak, hanem a következő generációnak is, mert ugyan ilyen életképtelen lesz nevelve. El kell dönteni neked mi a jó, ha így jó akkor felesleges azon agyalni, főleg ha tudod is rá a választ, hogy neked miért jobb a konfortzónában lenned. Ha így jó akkor vállad is érte a következményeket, kb. ennyi a téma. Aki nagyon, nagyon akar valamit az tanul nyelvet, kinn próbálkozik nyugaton, ismerkedik stb., stb., ha úgy sem jön össze akkor ő legalább mondhatja azt, hogy megtettem érte amit tudtam, de nem jött össze, aki meg nem csinál semmit, mert úgy a kényelmes akkor nem kell sírni, így akarta, saját döntés, az évek hamar eltelnek, 40+osan meg már nem lesz ennyi motivációd sem semmihez, mert elleszel hízva, tunyulva, beletörődve mindenbe ott már nem tudsz nagyon fel

lenni, gyér próbálkozások aztán megy a nagy csodálkozás, hogy nem megy. :) Ezt látom magam körül. Ha húszon évesen valaki nem találja meg a helyét sem munka, sem párkapcsolat ügyileg akkor ennyni volt, el van veszve, nagyon ritka aki abból ki tud később törni.

2021. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!