Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a 60 napos felmondási...

Ha a 60 napos felmondási időmet "felrúgom", visszatarthatják a fizetésemet?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, kaptam egy szuper állásajánlatot, annyi hátránnyal, hogy 2 hét múlva kezdenem kéne.

Szerződés szerint 60 nap felmondási időm van, amit nagyon nem szeretnék kivárni, mert rosszul is érzem itt magam és az új helyen se hiszem, hogy várnának ennyit.


Kérdésem a következő, ha én 2 hét múlva fogom magam és szimplán nem jövök be dolgozni, a fizetésemet visszatarthatják?


Köszönöm előre is


2021. jan. 25. 11:25
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%
Nem ! A felmondási idő azért van hogy mind két fél gondolkozzon hogy hogyan tovább . Mind két félnek munkát és munkavállalót kell találnia .
2021. jan. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
91%
Haha, ez jó vicc. Akkor kérlek idézd az MT-ből azt a részt, ami arról rendelkezik, hogy a felmondási idő arra való, hogy gondolkozzanak a felek...ne vicceljünk már. A felmondási idő ugyanolyan munkaviszony mint a többi idő, a munkaviszony a felmondási idő végével szűnik meg, a kijelentést is akkor küldjük be, a kilépő papírokat is akkor készítjük el. A felmondási idő utolsó napja lesz az utolsó munkában töltött nap, addig szól a munkaviszony.
2021. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Azt mondja gondolkozzon hogyan tovább! xD
2021. jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
0%
Nem értitek ti ezt ezért is csinálnak veletek amit akarnak .
2021. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
51%
Akkor magyarázd el kérlek.
2021. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
23%
Csak miattad, január 6.-adtam be a felmondásomat,30 nap lett volna bele írtam tekintsenek el 2-hét felmondási időmtől . Vezér aláírta mehettem Isten hírével de,a fennmaradt két hét alatta jártam új munkahelyet keríteni és erre az időre igazolt távolt lett igazolva . Nem járt rá bér csak igazolták ennyi és nem több a béremet nem tartották vissza, leszámoltam utolsó nap leadtam a bérletemet,kifizették és minden leszámolási okmányomat is és Szia .
2021. jan. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Na de te itt egy egyedi megállapodásról beszélsz. Nyilván ha a munkáltató elenged, azmás tészta. De alapesetben egyáltalán nem így van. Nem jár automatikusan ez, de egyedileg meg lehet állapodni.
2021. jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%
Minden felmondás egyedi mert egyénenként változhat . Ezért nem lehet kollektív munkaörvényekre hivatkozni. Az csak egy iránymutatás mutatás .
2021. jan. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
De itt konkrétan az volt a kérdés, hogy ha ő egyoldalúan felrúgja. Innentől okafogyott a te saját példád.
2021. jan. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

tekintsenek el 2-hét felmondási időmtől . Vezér aláírta mehettem Isten hírével de,a fennmaradt két hét alatta jártam új munkahelyet keríteni és erre az időre igazolt távolt lett igazolva


Jó nagy hülye a munkáltató. Ha eltekint a felmondási időtől vagy annak egy részétől, akkor arra az időre nem kell számfejteni igazolt távollétet (ami alatt ráadásul szünetel a biztosításod). Pl. Felmondasz január 1-én, másnak indul a 30 nap, de te azt kéred, a felétől tekintsen el. Megteszi, január 16-án vége a munkaviszonynak.

2021. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!