Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Államtudományi végzettséggel...

Államtudományi végzettséggel lehetek vezető a közigazgatásban vagy a versenyszférában?

Figyelt kérdés
Ugyanis doktor is leszek, ott fog szerepeli a nevem előtt. Menyire esélyes, hogy egyetem után vezetői pozíciót kapok egy minisztériumban vagy nagyob cégnél? Az államtudományi az nem egy "csíra" közigazgatás szervező, hanem egy 5 éves komoly képzés, aminek a végén doktor leszek. Szerteágazó tantatygak, nke-s képzés. Ezek után én nem szeretnék se kormányablakban, se önkormányzatban dolgozni csak osztakyvezetokent. Egy nagyobb cégnél is tetszene, valami kisebb vezetői poszt is.

2021. febr. 19. 16:34
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemről ki esve te max autót fogsz vezetni. Osztályt biztos nem.
2021. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy kapsz egy röhejes foglalkozásdoktori címet, még kevesebbet fogsz tudni mint a 20 éve ott dolgozó garantált bérminimumos Mancika.
2021. febr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Hát azért röhejesnek nem mondanám, mert 5 évet kell tanulni érte. Ráadásul hallottam olyan kormányzati szándékrol, hogy az itt vegzetteket akarják közigazgatási vezetőnek a későbbiekbsn.
2021. febr. 19. 17:44
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
De bizony, röhejes. A legegyszerűbb okleveles mérnöki cím is 5,5 év tanulás legalább. Az hogy beiratkoztál a fideszes csinovnyikképzőbe, még nem jelenti azt, hogy fideszes csinovnyik lesz belőled. Ahhoz jó technikájú, kitartó nyelvcsapkodás kell. Attól hogy az a szar fog kelleni bármilyen közigazgatási vezetői pozícióhoz, csak a közigazgatás belterjességét fogja még tovább növelni, nem a szak értékét.
2021. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
95%
Egyeremrol kijove annak az eselye hogy akar doktor akar dupla doktor akar doktor a negyediken kepesitessel en kb 0.0001 szazalek eselyt latok arra hogy vezeto beosztast kapj
2021. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintme ha ezt interjun igy eloadnad ugy kirohognek a doktor allamtudomany vegzettseged hogy meg elkullogni is szegyelnel
2021. febr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Hallod majd vegyél föl egy pólót amire rá van írva hogy nem egy halandó proli csíra vagy, hanem egy komoly doktor (XDXDXDXDDXDXDXDXDXDX).


Az interjún annyit kell majd megbeszélnetek, hogy a szaros 5 éves képzésed után a beosztottjaid Tekintetes, Méltóságos, vagy Kegyelmes Uruknak szólítsanak és meghajoljanak-e, vagy elég-e a kalapjukat levenni.


Most olvasom hogy egy "nagyobb cég is tetszene"

Ahhh, remélem hamarosan fogok interjúztatni valami ilyen szerencsétlent, mondjuk nem hiszem, mert arra is van egy kilóm hogy a magyaron kívül egy nyelven se beszélsz összefüggően.


Egyáltalán mire jó amúgy a szakod?

Jogásznak kevés vagy, az triviális, de akik mi? te leszel az érettségivel Ági meg Szilvi "főnöke" a kormányablakban?

2021. febr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

Erős középfokom van angolból, úgyhogy ezzel mellélőttél..


Doktor az doktor akárki akármit mond. Azért meg kel dolgozni. Nem könnyű az egyetem. Elismeerem, hogy egy orvosi nehezebb lehet talán, mint ez, de itt meg sokkal többféle tudományt kell tanulni, ez benne a kihívás, hogy át állítani az agyad egyikről a másikra. Ezért is gondoltam, hogy hátha megfelelően honorálja ezt a mhnakeropiac.

2021. febr. 19. 18:15
 9/50 anonim ***** válasza:
95%
Akkor már csak azt áruld el, hogy a versenyszférában milyen munkakörben tudnának téged foglalkoztatni ezzel a diplomával. Mert nekem csak olyanok jutnak eszembe, ahol a diploma egy drága IQ-teszt a felvételnél.
2021. febr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
Például lehetnék menedzser. Mivel nem speciális, hanem általnks tudást ad a egyetem, ezért szerintem jól tudnék különböző területeket összefogni, összehangolni. Tanultam sok jogos, közgazdaságtant, rengeteg tárgyat, így jól átlátnék sok területet. Esetleg lehetnek tanácsadó, mert szeretek nagyban gondolkodni, jó ötleteim vannak.
2021. febr. 19. 18:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!