Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Államtudományi végzettséggel...

Államtudományi végzettséggel lehetek vezető a közigazgatásban vagy a versenyszférában?

Figyelt kérdés
Ugyanis doktor is leszek, ott fog szerepeli a nevem előtt. Menyire esélyes, hogy egyetem után vezetői pozíciót kapok egy minisztériumban vagy nagyob cégnél? Az államtudományi az nem egy "csíra" közigazgatás szervező, hanem egy 5 éves komoly képzés, aminek a végén doktor leszek. Szerteágazó tantatygak, nke-s képzés. Ezek után én nem szeretnék se kormányablakban, se önkormányzatban dolgozni csak osztakyvezetokent. Egy nagyobb cégnél is tetszene, valami kisebb vezetői poszt is.

2021. febr. 19. 16:34
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
53%
#40. Ez így igaz, de a jogászok sem érdemelnének doktorit...
2021. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
Látom kiemelted, nem mondtuk el elégszer, hogy nem leszel vezető, és a versenyszférához sem lesz semmi közöd?
2021. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon remélem hogy újrakezdődik ez a beszélgetés, imádtam a hozzászólásaitokat olvasni :DD
2021. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:
Igen, kiemeltem mer vártam, hogy hátha lesz olyan akitől kapok valami batorítást vagy megerősítést. Sokat gondolkodtam azon amiket itt írtak de nekem nincs erőm meg egy iskolához, 5 év kemény egyetemi tanulás után én dolgozni akarok.
2021. febr. 27. 21:28
 45/50 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, nézd meg a bértàblát és látni fogod, hogy milyen alacsonyak a bérek a közigazgatásban. Ezután te sem akarsz majd ott dolgozni
2021. febr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Senki se mondta, hogy nem dolgozhatsz. Csak nem leszel egyből vezető.
2021. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező! Én közigazgatásban dolgozom Hatóságnál és el kell, hogy keserítselek, de ha két doktorid lenne akkor sem lehetnél egyből vezető valahol kivéve ha az államtitkár vagy valaki esetleg a legjobb haverod. A vezető pozíciókhoz mindig sok munkatapasztalat kell és pályakezdőt sosem vesznek fel egyből pl: osztályvezetőnek. Az összes vezetőm negyvenes korú és mindegyiküknek volt előtte máshonnan elég tapasztalata, vagy már régóta dolgoztak (kb. 8 éve a szervezetnél) Van egy kolléganőm akinek pl.: Phd-ja van mégis ő is csak ugyanolyan referens, mint én. Javaslom, hogy helyezkedj el valahol amelyik állami szerv szimpatikus aztán fejleszd még az angolod, mert a közép angol vezetőnek kevés, felsőfok szükséges.
2021. márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Na, látom közben kicsit visszább vett a kérdező. Ha így kezdte volna, lehet eleve másabb lett volna a hangnem. Annyi biztos, hogy ezzel a végzettséggel tényleg a közigazgatásra vagy korlátozva. Én is közigben dolgozom, és nem mondom, hogy a legjobb hely, a fizetés nem a legjobb, de legalább a válság kevésbé érinti. Egyből vezető valóban nem leszel vele. Egy sima köztisztviselőnek is kell még közig alapvizsga is, ha kinevezték 1 éven belül, pedig csak egy sima ügyintéző, mégis itt kezdődnek a követelmények. Egy jegyzői állás is minimum 2 év közigazgatási tapasztalattal pályázható meg asszem, de ott is nyilván a tapasztaltabb, régóta jártas embert veszik fel. Talán egy kis falusi önkormányzatnál hamar lehetsz jegyző, mert ott ritka az épkézláb munkaerő, de ehhez is megüresedés kell. Ahol épp jegyzőt keresnek vidéken a közelben, oda érdemes lecsapni, de mondom, ehhez is minimum 2-3 év munka a közigben előtte.
2021. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
86%

"Jól be kéne tiltani már itthon is a foglalkozás doktorit, ahogy a németeknél..."


Maximálisan egyetértek. Nem is értettem sose, mi ez a megkülönböztetés. Egyedül talán orvosi pályán hagynám meg, de még ott is erősen meggondolandó szerintem, de egy jogász pl. miért kap foglalkozásdoktorit? Ennyi erővel bármelyik nehezen elvégezhető 5 éves képzés megérdemelné, akár egy mesterképzéses mérnöki, vagy egy osztatlan építész, osztatlan agrármérnöki stb. Mire fel különböztetnek meg ilyen módon végzettségeket?

2021. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim válasza:
100%

NKE-n szereztem a diplomamat nyaron, ugyhogy eleg jol ismerem az ottani oktatast es helyzetet.


Az Allamtudomanyi kepzesrol nem lehet semmilyen hangzatos kijelentest tenni azzal kapcsolatban, hogy milyen erteket fog kepviselni a munkaeropiacon hiszen uj kepzes leven még egy vegzett evfolyam se kerult ki az egyetemrol. Ne alltassuk magunkat: az, hogy ez a kepzes doktori cimet ad az egyedul annak koszonheto, hogy a kormanyzat onerdekbol igy dontott, annak remenyeben, hogy a kozigazgatasba csabitson fiatalokat. Tehat nem a nehezsege vagy a presztizse miatt! Ez a kepzes tipikusan a nesze semmi fogd meg jol: mindenbol egy kis feluletes tudas, de az ottani jogi targyakat ossze se lehet hasonlitani a jogi karon oktatott anyaggal. Ez a kozgazdasagi targyakra ugyanugy igaz. Az egyetemrol kikerulve nem leszel semmilyen terulet szakertoje. Az 5 ev sem erv, hiszen aki mestert vegez ugyanott van, ezek szerint eleg sok ember megerdemelne a doktori cimet.

Ezen felul pedig tapasztalat nelkul, megis kiket szeretnel vezetni?

Lehetseges, hogy NKE-n vegzett emberekbol kesobb vezeto kozigazgatasban, azonban sok ev vagy akar egy evtized is kell ehhez. Gondolom az elomeneteli rendszert nem kell bemutatni, ha figyeltel Kozszolgalati eletpalyak oran, bar akkor a legtobb kerdesedre valaszt is kaptal volna ott.


NKE egyik szervezeti egysegenel vegeztem a gyakorlatomat, ahol az igergetesek ellenere be se jelentettek es ki sem fizettek rendesen. Ugyhogy ennyit magarol az intezmeny komolyanvehetosegerol.


A legjobb amit tehetsz, hogy egyetem mellett dolgozol, mert nem a dr-t fogjak nezni a neved elott frissdiplomaskent hanem a tapasztalatodat. Meg persze kapcsolatokat is jo, ha epitesz.

Angol kozepfok keves, eleve a diplomahoz egy felsofok kell (es meg egy kozep legalabbis nalunk).

Utana mehetsz kormanytisztviselonek vagy koztisztviselonek ha ez a palya vonz, es az NKE diplomanak koszonhetoen nem a legalacsonyabb besorolasi fokozatba kerulsz, de a kozigazgatasi alapvizsgat ennek ellenere is le kell tenni, hiszrn csak akkor lehetsz fogalmazo/tanacsos/eloado besorolasu.


Nagyon sokan az egyetemrol palyaelhagyoak lesznek es a versenyszferaban helyezkednek el.

Az en regi csoporttarsaim vegyesen: van aki EMMInél dolgozik, NBBnél, HIPAnál, a masik fele meg multiknal a nyelvtudasuknak koszonhetoen.


Ezeket azert irtam le, hogy tudd, hogy nagyjabol mire lehet szamitani miutan vegzel, mert az NKE eleg jo a kepzesenek a bepromozasaban de a valosag mas.

2021. márc. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!