Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hajlandóak a munkált...

Miért nem hajlandóak a munkáltatók pályakezdőket alkalmazni?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy a munkáltatók szinte figyelembe se veszik azt, ha valakinek nincs tapasztalata az adott szakmában, vagyis pályakezdő.


Miért alakult ez ki? Hogy szerezzen tapasztalatot a pályakezdő, ha nem adnak neki esélyt?

Persze, értem én, hogy az ő oldalukról az a könnyebb, ha már van tapasztalata az illetőnek, kevesebb fáradtsággal jár a betanítás, de másik oldalról igazán elgondolkozhatnának a cégek, hogy milyen kilátástalan, nehéz helyzetben vannak a pályakezdők, és megkönnyítenék kicsit a helyzetüket...


2021. márc. 21. 17:00
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
10%

Inkabb penzt kene adni a palyakezdoknek sajat vállalkozas nyitasara.

Az ember megkapja a szakmajat 23 évesen mondjuk. Sehova nem veszik fel mert nincs tapasztalat de ezaltal penze se lesz, ezert ha nem veszik fel el kell vallalni a betanitott munkat, csak ha elvállalja benne lesz az oneletrajzban is es nem fog tul jol mutatni. Mellesleg ha soha nem fogjak alkalmazni akkor elete vegeig palyakezdő marad. Mi erre a megoldás? Sajat vallalkozas.

2021. márc. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
74%
#11 téged fizetnek azért hogy bemutasd milyen buta vagy? :D
2021. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
63%

11. Hát adj pénzt....


Ne más f....val akard verni a csalánt...

2021. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

Vergődhetsz, attól még a tény az tény marad.


Egyszerűen egy cégnek munkaképes emberre van szüksége, akit alapból be lehet vetni, nem kell nulláról tanítani, tudja mi a dörgés az adott területen.


Nyilván lehet azt mondani, hogy köcsög cégek, de másik oldalról nem jótékonysági szervezetek, hanem profit orientált vállalkozások.


Másrészt azért az is elgondolkodtató, ha valami semmi tapasztalatot nem tud felmutatni hiszen annyi lehetőség van. Erasmus, TDK, kutatások, szakmai gyakorlat.


Nyilván ha valaki semmit nem tud felmutatni csak "letudta" azt a 4-5 évet annak nem lesz könnyű dolga.

2021. márc. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
#14 Nem csak egyetemi képzések vannak, hanem van OKJ is. Na, itt hogy szerezzek képzés alatt tapasztalatot? Szinte sehogy, próbáltam! Mindenhova nappali tagozatos hallgatói jogviszony kell...Az már nekem sehogy sem lesz, max. levelező.
2021. márc. 21. 20:07
 16/38 anonim ***** válasza:
Kerdezo en ugyaebben a cipoben jarok ahogy te. En is estin tanulok okj szakmat de gyakorlat nuku. Es mivel 25 es fel eves vagyok rendes normalis nappalis okj-t ami dualis kepzes meg nem tanulhatok.
2021. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
74%
Ungarische mentalitás, legyél 20 éves 30 év tapasztalattal, ismerjük már...
2021. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
36%

#17: ez egy durva általánosítás, és nem is igaz!


Én egy KKV-nál dolgozom (KFI terület) - minden évben vannak gyakornokaink! Sőt, aki jól teljesített, azt meg is tartottuk rendes állásban.

2021. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
68%
18 as. Gyakornoki munka nincs okj kepzeseknel csak egyetemrknel.
2021. márc. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
75%

Tessék úgy állásinterjúra menni, hogy közlöd: az első két hónapban, amíg a gyakorlatot megszerzed nem kérsz fizetést.

Ha te is hajlandó vagy a lemondásra, akkor esetleg a munkáltató is meggondolja, hogy lemond a szakmai gyakorlatról...

2021. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!