Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hajlandóak a munkált...

Miért nem hajlandóak a munkáltatók pályakezdőket alkalmazni?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy a munkáltatók szinte figyelembe se veszik azt, ha valakinek nincs tapasztalata az adott szakmában, vagyis pályakezdő.


Miért alakult ez ki? Hogy szerezzen tapasztalatot a pályakezdő, ha nem adnak neki esélyt?

Persze, értem én, hogy az ő oldalukról az a könnyebb, ha már van tapasztalata az illetőnek, kevesebb fáradtsággal jár a betanítás, de másik oldalról igazán elgondolkozhatnának a cégek, hogy milyen kilátástalan, nehéz helyzetben vannak a pályakezdők, és megkönnyítenék kicsit a helyzetüket...


2021. márc. 21. 17:00
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
49%

#20: Nyugat Európában ez abszolút bevált dolog...

Nincs rizikója a munkáltatónak - a frissen végzett diáknak pedig talán ennyi "ingyen" munka még belefér. Ami bőven kamatozni fog a későbbiekben...

2021. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 éves vagyok, jövőre fogok diplomázni egy nyelvszakon, egy vidéki egyetemen (betegség miatt egy évet csúszok). A tanult nyelven kívül két másik nyelvből van nyelvvizsgám és egy nyáron nyári egyetemen tanultam külföldön. Erasmusra és egyéb hosszabb távú részképzésben anyagiak miatt nem tudtam részt venni, tapasztalat és referencia nélkül nem vesznek be semmiféle szakkollégiumba/iskolaújsághoz stb., a képzésünk alapvetően elméleti, nincsen kötelező szakmai gyakorlatunk, a tanárainkat pedig a szakdoga miatt is hónapokon keresztül kell ba*gatni nemhogy még TDK-zunk... Már az egyetem alatt folyamatosan kerestem munkát, jelenleg is 7 diákszövetkezetnél vagyok regisztrálva és folyamatosan szoktam érdeklődni cégeknél, hátha. Valamint fizetetlen, önkéntes munkára is jelentkeztem és hirdettem is magam, korrepetálást és nyelvoktatást kínálva. Az összes szaktársam hasonló helyzetben van és el tudom mondani, hogy senki nem dolgozik a szakon (max. árufeltöltőként, pultosként stb.) és a kevés lehetőség közül is 90%-ban a tapasztalat hiánya miatt utasítanak vissza. Az egy dolog, hogy pl. nem engem választanak magántanárnak, mert inkább olyat szeretnének, aki rendelkezik tanári végzettséggel és tanítási tapasztalattal. Viszont mikor önkéntesnek jelentkeztem tulajdonképpen sima tedd ide-tedd oda adminisztratív munkára és megkérdezik tőlem, hogy milyen tapasztalatom van és fel szeretnék keresni a korábbi munkahelyemet, hogy érdeklődjenek a velem való munka tapasztalatairól, akkor azért arra már nem tudok mit mondani... Ezzel szemben pl. a kolis szobatársam végigbukdácsolta az egyetemet (pénzügy-számvitel), még mindig nincsen meg két szigorlata, nincsen nyelvvizsgája és nem is beszél idegen nyelven, nincsen kész a szakdolgozata, ki tudja lesz-e diplomája, de már felvették dolgozni a gyakorlati helyére, amit az apja szerzett neki. Szóval ez van.
2021. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
11%

22: neked nincs apád...??? Vagy nincsenek rokonaid, keresztapád, mittomén....??? Barátaid, azok szülei, stb.stb......


Senki nem tud neked szerezni helyet, ha már ennyire azt állítod, hogy csak kapcsolatokon keresztül megy a dolog...???


Nincs kapcsolatrendszered?

2021. márc. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
23-as Nem, nincsen olyan rokonom, barátom stb., aki be tudna tenni bárhová.
2021. márc. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
58%
Ugy kell jelentkezni hogy azt kell hazudni hogy igen megvan 10 ev tapasztalat is. Hazudni hazudni kell kulonben az eletben nem veszik fel az embert.
2021. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
29%
2021. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
35%

Mondok egy példát.

Haverom karosszéria-lakatos.

Felvett egy kezdőt három hónap próbaidőre. A három hónap azzal ment el -míg korábban naponta 2-3 kocsit meg tudott csinálni-, addig naponta jó, ha egy kocsi kész lett, mert a kezdőt "pátlyolgatta". Felvett helyette jóval magasabb bérért egy gyakorlottat.

Azóta 4-5 kocsi meg van.

2021. márc. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
5%

28: Na igen - nem ártana a másik szemszögből is megnézni a helyzetet!


Vajon a hőbörgők felvennének nyeretlen kétévest betanítani, ha ők lennének a vállalkozók...???? szerintem NEM!

2021. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

27# ha megnézed az állásokat, akkor látod, hogy mindegyikhez nappali tagozatos hallgatói jogviszony kell.

Tehát OKJ-val továbbra se lehet gyakorolnak menni.


Ezek a gyakornoki állások jórészt Budapesten vannak, ha valaki éppenséggel vidéki egyetemen tanul nagyon nehezen talál gyakornoki állást, sőt egyáltalán bármilyen diákmunkát. Én is alig találtam főiskola alatt diákmelót, több évbe telt mire sikerült, de az se iroda volt, hanem nyomda.

2021. márc. 22. 17:52
 30/38 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván a vállalkozót az anyja úgy szarta ki a méhéből, h mindjárt 5 éves tapasztalata volt...
2021. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!