Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hajlandóak a munkált...

Miért nem hajlandóak a munkáltatók pályakezdőket alkalmazni?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy a munkáltatók szinte figyelembe se veszik azt, ha valakinek nincs tapasztalata az adott szakmában, vagyis pályakezdő.


Miért alakult ez ki? Hogy szerezzen tapasztalatot a pályakezdő, ha nem adnak neki esélyt?

Persze, értem én, hogy az ő oldalukról az a könnyebb, ha már van tapasztalata az illetőnek, kevesebb fáradtsággal jár a betanítás, de másik oldalról igazán elgondolkozhatnának a cégek, hogy milyen kilátástalan, nehéz helyzetben vannak a pályakezdők, és megkönnyítenék kicsit a helyzetüket...


2021. márc. 21. 17:00
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
5%

Fura módon nekem sikerült gazdasági mesterképzés mellett egyből találnom egy multit ahol tudok gyakornok lenni ráadásul azt csinálom amit tanulok.


Ja és nem Budapest.


Hogy lehet? :)

2021. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
43%

31: tudsz még ennél nagyobb baromságot mondani....???


A vállalkozó a _saját_ pénzéből (vagy a szülei pénzéből) vállalkozik! Nem fog kérni saját magától előzetes tapasztalatot...

2021. márc. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
0%

32: majd mindjárt leordítják a fejedet, hogy biztos hazudsz...


Ehh... itt is csak a kifogásgyárosok siránkoznak....

2021. márc. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

#32 A mesterképzést levelezőn végzed?

Nem OKJ-n tanulsz. Én az OKJ-ról beszéltem, hogy nem lehet vele gyakornoknak menni..

2021. márc. 22. 18:17
 35/38 anonim ***** válasza:

#32-es vagyok.


Nem, nappalin csinálom és mellette dolgozok.

2021. márc. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Értem. Gazdasági területen jobb a helyzet, főleg alap diplomával. De OKJ-val jóval nehezebb,úgy tapasztalom. Már nagyon bánom, hogy nem levelezőn végzem ezt alapképzésen. Már előrébb lennék. Főleg, hogy az eredeti 1 év helyett, már majdnem 2 éve tart ez a képzés, és még fizetek is érte.
2021. márc. 22. 18:44
 37/38 anonim ***** válasza:
66%
Én nem értem itt egyes embereket. valaki azt írja hogy miért alkalmaznának pályakezdőt amikor a cégeknek nem éri meg. valaki meg azt írja hogy kifogás megy itt és valaki emg azt írja hogy talál munkát. Akkor most mi van? Most alkalmaznak a cégek pályakezdőt? ezekszerint mégis megéri nekik betanaítani a dolgozót? Egyébként tudjátok mi a baj a mai rendszerrel? Hogy a fiatalnoknak vagyis nekünk esélyt sem adnak mert aki most cégtulaj már teljesen más generációban nőtt fel és nekik csak a pénz számít nem az ember, nem az értékek, nem a kéősbbi utánpótlás számít nekik hanem a pénz pénz és pénz. És ezt scak egy profi ember tud enki termelni. Azt hogy így mi lesz a pályakezdőkkel? Senki nem tudja, vagy ülnek otthon vagy szerencséjük lesz, vagy pályát módosítanak, vagy nyernek a lottón, vagy vállalkoznak, vagy öngyilkosok lesznek a munkanélküliségtől. Ezek az opciók vannak.
2021. márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
56%
Ez így van. Ezek a szarházi vezetők az anyjukat eladnák a profitért bármikor.
2021. márc. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!