Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis hogyan kéne munkát...

Mégis hogyan kéne munkát találnom?

Figyelt kérdés

Befejeztem az iskolát, leérettségiztem. Mihelyst a kezembe fogtam, munkakeresésnek álltam. (Pont itt toppant be a korona első hullámának csúcsa.) Továbbtanulás nem jöhetett szóba.

Az elmúlt lassan 1 évben 150+ jelentkezést biztosan leadtam (van, ahova többször).

Összeszámoltam. 8 helyről hívtak összesen. Abból 3 interjú lett, ahol nyíltan kijelentették, hogy pályakezdőségem miatt a sor végén vagyok, majd tapasztaltakat választottak. További 4 hívásnak a lényege: csak érdeklődtek, biztosan pályakezdő vagyok-e...mivel igen, nem kellettem. Egyetlen egy pályázatból lett 2 próbanapom, ahol imádtak az emberek...de jelentkezett egy tapasztaltabb, aki tudta kezelni a pénztárgépet. (2 nap után még zárni nem tudtam teljesen egyedül.) Így a főnök őt vette fel, mivel engem meg kellett volna tanítania a használatra, illetve felügyelnie kellett volna.

2 gyárba ismerősök beajánlottak mondván, ez tuti meglesz...sosem kerestek.


Hogyan kéne munkát találnom? Tapasztalatot kéne szereznem...de azt csak akkor tudok, ha felvesznek.


Mielőtt megtámadtok, hogy csak érettségim van...itt a legtöbbeknek az sem. A tapasztalat dominál. Minnél több oldal az önéletrajzod, annál nagyobb az esélyed. Kiemelten, ha ajánlanak.


Valamint hozzáteszem...az összes ismerősöm ajánlattal, közvetlen ismertséggel szerzett munkát...így nem tudom, mit tehetnék.



2021. márc. 27. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:
Az önéletrajzomat csoportosan írtuk. Tudom gyerekes, de a tapasztaltak segítettek. Egyszerű, letisztult, pontokra szedett.
2021. márc. 27. 19:05
 12/63 anonim ***** válasza:
86%

Attól még lehet rossz hogy segítettek, mások is tévedhetnek. Lehet átdolgozásra szorul az önéletrajzod. Én nem ajánlom föl hogy mindenképp kijavítom, mivel nekem sincs nagy rutinom benne, de ha gondolod, nekem is átdobhatod hátha kiszúrok valamit ami hátrány lehet. Több szem többet lát.


Ami a tapasztalatot illeti, én hazudnék. Ha van barát, rokon kisvállalkozó, kérd meg hogy beírhasd őt, mint tapasztalatot valami alap feladatra. Ennek ugye nincs semmi jelentősége a NAV vagy bárki felé, ez nem hivatalos papír. Azért érdemes egyedül megbeszélni, mert van olyan munkaadó aki fölhívja a listán megadott helyeket.

Ha nincs, akkor is írj bel valamit, találj ki egy munkát. Max visszautasítanak, de amint a például mutatja, akkor sem változik semmi.


Sok sikert és kitartást!

2021. márc. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
73%
Menj kfc-zni ideiglenesnek. Az ilyen helyeken általában kérdés nélkül veszik fel az embereket.
2021. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:
#13 Az elmúlt időszakban nem keresnek oda embert. Folyamatosan nézem a hirdetéseket.
2021. márc. 27. 20:38
 15/63 anonim ***** válasza:
82%
Ne aggódj,nem vagy egyedül.Én is szinte naponta küldöm az önéletrajzot és még csak annyit sem jeleznek vissza,hogy bakfitty !
2021. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:
#15 Örülök, ha annyit kapok: "Nem önre esett a választás."
2021. márc. 27. 23:29
 17/63 anonim ***** válasza:
60%
kicsit ismerős stílusban íródott ez a kérdés, de remélem csak tévedek
2021. márc. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
65%
Nem olvastam el a hozzászólásokat, de ha van jogosítványod és a jogsid legalább 2 éves, akkor futárnak simán felvesznek, gyakorlatilag mindenhova keresnek futárokat Bárdi, UPC, TNT/Fedex, Auchan, Tesco, Spar és még sorolhatnám, a fizetést nem tudom mennyi, de valamennyire fizikum is kell hozzá ha nem adnak molnárkocsit.
2021. márc. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
42%
1 év alatt már alapszinten megtanulhattál volna egy nyelvet. Amíg megy az álláskeresés, addig szépen használd ki az időt tanulásra. Akár virtuális asszisztensnek, tanul facebook hirdetések kezelését, weblapszerkesztést stb, youtubeon ezer videó van fent. Vagy nyelvtanulás, duolingo is ingyenes.
2021. márc. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
80%

Az első szakma ingyenes.

Tanulj valamit!


Keress kifejezetten junior, vagy palyakezdő pozíciókat! Menj el a közeli benzinkutra vagy menj el önkéntesek bárhova. Ez jól fog majd mutatni az oneletrajzodban, és szerzel kapcsolati tőkét is.


A kórházak például most azonnal felveszlek sima érettségivel betegszallitonak.

2021. márc. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!