Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis hogyan kéne munkát...

Mégis hogyan kéne munkát találnom?

Figyelt kérdés

Befejeztem az iskolát, leérettségiztem. Mihelyst a kezembe fogtam, munkakeresésnek álltam. (Pont itt toppant be a korona első hullámának csúcsa.) Továbbtanulás nem jöhetett szóba.

Az elmúlt lassan 1 évben 150+ jelentkezést biztosan leadtam (van, ahova többször).

Összeszámoltam. 8 helyről hívtak összesen. Abból 3 interjú lett, ahol nyíltan kijelentették, hogy pályakezdőségem miatt a sor végén vagyok, majd tapasztaltakat választottak. További 4 hívásnak a lényege: csak érdeklődtek, biztosan pályakezdő vagyok-e...mivel igen, nem kellettem. Egyetlen egy pályázatból lett 2 próbanapom, ahol imádtak az emberek...de jelentkezett egy tapasztaltabb, aki tudta kezelni a pénztárgépet. (2 nap után még zárni nem tudtam teljesen egyedül.) Így a főnök őt vette fel, mivel engem meg kellett volna tanítania a használatra, illetve felügyelnie kellett volna.

2 gyárba ismerősök beajánlottak mondván, ez tuti meglesz...sosem kerestek.


Hogyan kéne munkát találnom? Tapasztalatot kéne szereznem...de azt csak akkor tudok, ha felvesznek.


Mielőtt megtámadtok, hogy csak érettségim van...itt a legtöbbeknek az sem. A tapasztalat dominál. Minnél több oldal az önéletrajzod, annál nagyobb az esélyed. Kiemelten, ha ajánlanak.


Valamint hozzáteszem...az összes ismerősöm ajánlattal, közvetlen ismertséggel szerzett munkát...így nem tudom, mit tehetnék.



2021. márc. 27. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:
#40 Volt egy hihetetlen személy, aki felkarolt, több, mint 1 éve. Valamint nem Budapesten élek. És igen...ez a lényeg, munka (pénz) kell, nem tanfolyam. De érdeklődtem már a máv-nál és knykk-nàl. De mindkét helyen azt a választ kaptam, csak akkor indulnak képzések, ha meg is hirdetik. És még nem történt meg.
2021. márc. 29. 11:37
 42/63 anonim ***** válasza:
Komolyan? Pedig sokáig hirdetett a bkk, hogy embereket toboroz, ezek szerint betöltötték már a helyeket? :O
2021. márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:
#42 Máv és Knykk.
2021. márc. 29. 12:16
 44/63 anonim ***** válasza:
40%
Ha mindenáron dolgozni akarsz,vannak gyárak ahol adnak munkásszállót+ napi ebéd ingyen.Esztergom-Tatabánya-Székesfehérvár és a többi.Próbáld meg,ha fél évet kibírsz már az is jó,fizudat majdnem mindet félretudod tenni.
2021. márc. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:
#44 A helyi gyárakba jelentkezem, pont holnapra hívtak be egy helyre.
2021. márc. 29. 21:43
 46/63 anonim ***** válasza:
34%
De ha mégsem jönne össze,próbáld meg azokat.Nincs mire várni,az idő halad.Már egy év alatt mennyit kereshettél volna.
2021. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
36%
Mehetsz katonának is.
2021. márc. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
86%

Jó azért látni, hogy nem mindenki f*szparaszt ezen az oldalon.

Amikor én tettem ki hasonló jellegű kérdés, 90%ban azok voltak 😅

Nekem van egy érettségire épülő szakmám (okj, kitűnőre végeztem, szeretem és értek hozzá mégis), szart se érek vele mert tapasztalatlan vagyok, egyetemre ugyan mentem, de kiestem a sikertelen álláskeresés és ezáltali pénztelenség miatt (mert egy szobát is fizetni kell+kajálni+bérlet és hasonlók), nyelvet beszélek bár nyelvvizsgám nincs. Totál zéró tapasztalat nyári gyakorlaton kívül, ami egy évben X hét, másikban Y. 100+ jelentkezés, Esztergom, válaszuk "messze laksz", Pest "messze laksz/választásunk nem önre esett/silence", Veszprém "silence", Tatabánya"silence", Debrecen "silence", Szolnok"silence/nem önre esett", Szeged"nincs releváns tapasztalata" eeeees sorolhatnám. Alja brutto 70e/hó részmunkaidőnél kisebb munkaidejű heti pár alkalmankénti pincetakarítástól kezdve gyári betanított "állás szállással" munkákon át egészen a szakmámba tartozó hirdetésekig és Semmi.

Kedvencem volt, hogy elküldöm a jelentkezést, 2 percen belül válasz h küldjem a telszamot, elküldöm 4 percen belül, "majd hívnak", 5 hónap telt el azóta 😂😂😂

Anyának nincs munka egy hónapja a korlátozás miatt így egy hónapra -120e, volt pár állás amire behívtak beszélgetni/tesztet írni végül le se szartak pedig mind jól sikerült csak épp tapasztalatom nem volt vagy megfelelő szakmám, így még arra is a teljes árú jegyek-, apánk költi a pénzt a borra cigire 3 naponta minimum 1 ezres + cigi hetente pár ezer, mindezt úgy hogy összehozott magának egy 100ezres bírságot ittas vezetésért a balga f*sz, van kb 30ezer tartozásom TB-be és még sorolhatnám. Jelenleg azt nem tudnám megtenni, hogy a szomszéd kisvárosba át utazzak, nemhogy elmenjek a halál f*szára interjúzgatni. Diákmunka nyilván szóba se jöhet mert nem vagyok diák 😂


Ezzel azt akarom mondani, hogy nem vagy egyedül, kérdező. És azt is, hogy 1-2 válaszoló egyáltalán nincs képben azzal, mi is az élet addig, amíg utcára b*szás, kiközösítés és folyamatos elutasítás helyett anyuci apuci haver jóbarát ide oda bejuttatja beajánlja eltartja támogatja és stb... Ennyi😅

2021. márc. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
10%
48#Van igazság abban amit írsz, de aki segíti kérdező egy éve, gondolom egy 20ast tudna neki adni, de sok helyről ingyenes buszjarat is van interjúra, eltudna menni. 5nap utan kérhet előleget, tehát kihúzná fizetesig. Ezekbe a gyárakba most csak a fellabuakat nem veszik fel, annyira nincs ember. Mondom ezt úgy, hogy a pandemia óta nekem sincs melóm, de egyelőre még megvagyok. Utolsó mentsvárként én is ilyen helyre lèpnèk!
2021. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:
#49 nem. Nem tudna. Miatta van tető a fejem felett, miatta tudok fürdeni és enni. Ez nem úgy működik, ahogyan leírod, hogy hozzámvág tízezreket.
2021. márc. 30. 11:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!