Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis hogyan kéne munkát...

Mégis hogyan kéne munkát találnom?

Figyelt kérdés

Befejeztem az iskolát, leérettségiztem. Mihelyst a kezembe fogtam, munkakeresésnek álltam. (Pont itt toppant be a korona első hullámának csúcsa.) Továbbtanulás nem jöhetett szóba.

Az elmúlt lassan 1 évben 150+ jelentkezést biztosan leadtam (van, ahova többször).

Összeszámoltam. 8 helyről hívtak összesen. Abból 3 interjú lett, ahol nyíltan kijelentették, hogy pályakezdőségem miatt a sor végén vagyok, majd tapasztaltakat választottak. További 4 hívásnak a lényege: csak érdeklődtek, biztosan pályakezdő vagyok-e...mivel igen, nem kellettem. Egyetlen egy pályázatból lett 2 próbanapom, ahol imádtak az emberek...de jelentkezett egy tapasztaltabb, aki tudta kezelni a pénztárgépet. (2 nap után még zárni nem tudtam teljesen egyedül.) Így a főnök őt vette fel, mivel engem meg kellett volna tanítania a használatra, illetve felügyelnie kellett volna.

2 gyárba ismerősök beajánlottak mondván, ez tuti meglesz...sosem kerestek.


Hogyan kéne munkát találnom? Tapasztalatot kéne szereznem...de azt csak akkor tudok, ha felvesznek.


Mielőtt megtámadtok, hogy csak érettségim van...itt a legtöbbeknek az sem. A tapasztalat dominál. Minnél több oldal az önéletrajzod, annál nagyobb az esélyed. Kiemelten, ha ajánlanak.


Valamint hozzáteszem...az összes ismerősöm ajánlattal, közvetlen ismertséggel szerzett munkát...így nem tudom, mit tehetnék.



2021. márc. 27. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mindenkit támogatnak a szülei évekig. Ezt sokan elfelejtik.
2021. márc. 28. 19:28
 32/63 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de ha most érettségiztél, akkor miért nem mész el továbbtanulni? Értem én hogy korona van, de attól függetlenül be tudnál iratkozni akár egy szakképzésre is. Most 3 éves egy képzés, januártól lett bevezetve, de az első tök ingyen van és mellette dolgozni is tudnál, sőt vannak olyan képzések ahol biztosítanak gyakornoki állást.

Nekem sem volt pénzem se munkám 22 éves koromig, szüleim sem támogattak, hasonlóan kisvárosban éltem, mégis tudtam kollégiumba menni, egyetem mellett diákmunkát vállalni (heti 20 órában).


Attól hogy dolgozni szeretnél érettségi után nem jelenti azt hogy fogsz is tudni, hosszútávon pedig gyárban szeretnél dolgozni? Legalább egy targoncavezetői vizsgát letehetnél, egy érettségi manapság nem jó semmire, vidéken ezzel a tudással csak rabszolgamunkákat tudsz majd vállalni.


Nem szembesíteni akarlak, meg nem akarok megmondó ember lenni, de több potenciál van benned mint hogy gyárban dolgozz. 24 éves korig még javában tanulhatnál, építhetnéd a karriered, ha egyből dolgozni mész lemondasz ezekről a dolgokról.

2021. márc. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:

#32 2020-ban érettségiztem, és nem tehettem meg, pedig szerettem volna. Ennél jobban ebbe nem szeretnék belemenni, mivel családi/magánügyi dolgokról van szó. Nem mindenkit támogat/szeret a családja. Sőt, van, akit komolyan korlátoztak.

És ugyan azt tudom kérdezni tőled, mint mindenkitől. Miből vizsgázzak? Nem gyárban akarok örökké lenni, de jó pénz és tapasztalat gyűjtő lehetőség.

Örülök, hogy te megoldottad, de miből mentem volna koliba? Miből ettem volna? Miből lettek volna felszereléseim? Mert előbb meg kell lennie egy összegnek, hogy bármit is csináljak. Most sem önerőből, vagy a családomból élek.

Ne haragudj, de hiába írod le, mi lehetne. Tanulhatnék, karriert építhetnék...milliomos is lehetnék, de nem így alakult. Hidd el én örülnék a legjobban, ha ilyen egyszerű lenne.

2021. márc. 28. 20:15
 34/63 anonim ***** válasza:
23%

Olvasd el, mit írt az elözö:

"Most 3 éves egy képzés, januártól lett bevezetve, de az első tök ingyen van és mellette dolgozni is tudnál, sőt vannak olyan képzések ahol biztosítanak gyakornoki állást."


EHHEZ nem kell pénz, csak akarni kell, meg elkezdeni! Te meg nem megoldást keresel, csak nyafogni akarsz, hogy mennyire rossz neked, hiába adnak tippeket, neked fontosabb, hogy sirámkott, mint hogy tényleg belekezdj valamibe.

2021. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:
#34 Rendben.
2021. márc. 28. 22:02
 36/63 anonim ***** válasza:
79%
34es te tényleg nem fogod fel mit ír a kérdező? A szülei nem támogatják, tehát hiába ingyenes egy képzés, hiába mehetne nappalira és hiába járna még a családi utána, ha a szüleinek teher!!!! Tehát nem veszik meg neki a diák bérletet, nem veszik meg neki a beiratkozáshoz szükséges tanszereket, egyebeket, akkor mi a retket csináljon? Mit nem fogsz fel ezen, ha 1 évet nem akarnak állni akkor majd 3at biztos akarnak majd. Az az ingyenes sem teljesen ingyenes, etetés, ruháztatás, bérlet ár stb, az nem ingyen van haver! Annyira látszik hogy nem a földön jártok és egész más körülmények vesznek körül titeket, hogy nem tudjátok elképzelni sem a másik helyzetét, csak a fas.zágaitokat szajkózzátok mindenkinek. Ezért vicc a GYK-ra író okoskodó tanácsadók.
2021. márc. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:
#36 Már nem is velük élek rég. De igen, te megfogtad a lényeget. Ezt nagyon szépen köszönöm. Hivatalosan 0 forint van a zsebemben. Sokan nem értik, ez milyen is. De hiába írom le.
2021. márc. 29. 09:01
 38/63 A kérdező kommentje:
#36 nem tudom, kik szavaztak le téged, de csak gratulálni tudok nekik. Te megfogtad a lényeget.
2021. márc. 29. 10:07
 39/63 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a munkaügyi hivatalban is kéne próbálkoznod, ők szoktak tanfolyamokat indítani, amiket fizetnek is+költőpénz. Egyik ismerősöm valami autófényező szakmát csinált így, a bérletet állták + havi 80-90 ezer körül kapott. A semminél ez is több, ezek általában 3 hónapos tanfolyamok.
2021. márc. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
Köszi kérdező! Bár hagy kérdezzem meg ekkor hogyan tudsz élni 0 forintból 1 éve? :O Amúgy még a bkk is indít tanfolyamot ők adnak fizetést a betanítás alatt, vizsga van a végén és aztán beállhatsz az állományukba mint sofőr. Nagyon mást én sem tudok, segélyt nem ad a munkaügy ha nem dolgoztál min. 1 évet, tanfolyamokat indítanak ingyen de bejárási, egyéb költséget nem tudom miből finanszírozhatnád.
2021. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!