Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis hogyan kéne munkát...

Mégis hogyan kéne munkát találnom?

Figyelt kérdés

Befejeztem az iskolát, leérettségiztem. Mihelyst a kezembe fogtam, munkakeresésnek álltam. (Pont itt toppant be a korona első hullámának csúcsa.) Továbbtanulás nem jöhetett szóba.

Az elmúlt lassan 1 évben 150+ jelentkezést biztosan leadtam (van, ahova többször).

Összeszámoltam. 8 helyről hívtak összesen. Abból 3 interjú lett, ahol nyíltan kijelentették, hogy pályakezdőségem miatt a sor végén vagyok, majd tapasztaltakat választottak. További 4 hívásnak a lényege: csak érdeklődtek, biztosan pályakezdő vagyok-e...mivel igen, nem kellettem. Egyetlen egy pályázatból lett 2 próbanapom, ahol imádtak az emberek...de jelentkezett egy tapasztaltabb, aki tudta kezelni a pénztárgépet. (2 nap után még zárni nem tudtam teljesen egyedül.) Így a főnök őt vette fel, mivel engem meg kellett volna tanítania a használatra, illetve felügyelnie kellett volna.

2 gyárba ismerősök beajánlottak mondván, ez tuti meglesz...sosem kerestek.


Hogyan kéne munkát találnom? Tapasztalatot kéne szereznem...de azt csak akkor tudok, ha felvesznek.


Mielőtt megtámadtok, hogy csak érettségim van...itt a legtöbbeknek az sem. A tapasztalat dominál. Minnél több oldal az önéletrajzod, annál nagyobb az esélyed. Kiemelten, ha ajánlanak.


Valamint hozzáteszem...az összes ismerősöm ajánlattal, közvetlen ismertséggel szerzett munkát...így nem tudom, mit tehetnék.



2021. márc. 27. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:

#17 Ismerős?


#18 Miből fizettem volna a jogsimat...? Ezért is keresek munkát. Jogsi, kocsi, stb.


#19Tanultam programozást 3 évig, de sosem ment. Ezt nagyon sajnálom, mert mindig érdekesnek találtam. És beszélek idegenynyelvet.


#20 Jelenleg nincs felvétel, naponta nézem a hirdetéseket.

2021. márc. 28. 09:51
 22/63 A kérdező kommentje:
*idegen nyelvet
2021. márc. 28. 09:53
 23/63 anonim ***** válasza:
2021. márc. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:
Ahol fizetnek, oda végzettség, vagy egészségügyi tanulói jogviszony kell. Legalábbis az itteni ügyeletre és kórházba. Konyhai kisegítőnek például már jelentkeztem, de nem kaptam választ.
2021. márc. 28. 10:39
 25/63 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van olyan érzésem,sokan csak szórakozásból hirdetnek.Nem egy hirdetésre jelentkeztem én is és gondolom rajtam kívül még jó páran.Válasz semmi,2-3 hét múlva látom újrahirdet! Hát érdekes...
2021. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 A kérdező kommentje:
Nem, hogy 2-3 hét múlva, hanem pár naponta. Kötelező meghirdetniük, de általàban saját maguk által szereznek embereket.
2021. márc. 28. 13:40
 27/63 anonim ***** válasza:

Gyagyások ezek,már csak ennyit tudok rá mondani.

Ezt a kötelező részt hallottam már,de nem hiszem el.

2021. márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:
#27 Csak onnan tudom, hogy egy ismerősünk magasabb posztban egy nagyobb láncnál dolgozik. (Aki szintén próbál beékelni valahova.)
2021. márc. 28. 17:04
 29/63 anonim ***** válasza:
94%
Erre nincsen jó módszer, nem az önéletrajzodon múlik, egy 18 éves aki nem rég érettségizett, max. diák munkái lehetnek azt meg nem veszik számításba. Az önéletrajzodban csak az iskoláidat tudod feltüntetni, ha ekkor suttyók a munkaadók, akkor így nehéz lesz elindulnod, amúgy én is évekig szívtam ezzel míg egy ismerősöm protezsált be egy helyre de az is full fekete munka volt, szóval nagyon nem egyszerű, ha nincs sennki aki segítene az elhelyezkedésben, mert én is minden ismerősömtől azt hallottam, hogy ettől, attól a retye rutyától kapott protezsálást és úgy jutott be céghez. Mázli kell hogy valahol egy gyárban akkora hiány legyen, hogy felvegyenek, minden azon múlik. Pénz nélkül meg nem tudsz semmit tanulni és itt a sokokos Tóni megmondó gya.gya nem bírja felfogni, hogy egy tanfolyam több százezerbe kerül, ezek mellett szakmával sem vesznek fel sehová, ha nincs benne min. 1-3 év szakmai tapasztalatod. Itt a gyk-n annyi gyö.kér van hogy elképesztő és ekkor ba.romságokat tudnak írni, hogy már csak azért járok fel, hogy jókat röhögjek rajtuk.
2021. márc. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:

#29 KÖSZÖNÖM! Annyian írják, hogy jogsim van-e, tanuljak, stb...miből? Nem lusta vagyok. El szeretnék sok mindent érni, teszek is érte annyit, amennyi tőlem telik. Ráadásul kisvárosban élek. Lehetőségnől sincs sok. Tehetetlen vagyok.


Pont ma szólt egy ismerősöm, hogy lehet üresedés lesz a gyárban, ahol dolgozik. Most például ebben reménykedem.

2021. márc. 28. 19:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!