Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közigazgatás-szervező szakon...

Közigazgatás-szervező szakon tanulok, több helyen olvastam ezen az oldalon, hogy ezzel a diplomával csak nettó 140-160 ezer körüli fizetésre számíthatok a közigazgatásban. Ebben mennyi az igazság?

Figyelt kérdés
Egy csomó ezzel kapcsolatos kérdést láttam, ahol szidják az egyetemet és a szakot, ez az egész már engem is elbizonytalanított.

2021. ápr. 8. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Közigazgatási bértáblákat nézd! Van ahol reális a nettó 160-180, valahol több. De kezdőként nettó 250et szinte sehol se fogsz kapni a jelenlegi helyzetben. Persze változhat.
2021. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Reális.
2021. ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Ezen egy kicsit korábban kellett volna elgondolkodni.

Senki sem mondta a családban, hogy ostoba vagy édes fiam ha a közigazgatásban akarsz dolgozni ?

Kb. most van az utolsó pillanat hogy változtass. Ha elkezdesz dolgozni valahol egy közintézményben akkor már minimális esélyed lesz átmenni az üzleti szférába ha még sem akarsz életed végéig csóró lenni. Úgy fognak ezelni mint egy leprást.

Láttam ilyet amikor szó szerint körberöhögték az illetőt a fejvadász cégnél és sok sikert kívántak neki az álláskereséshez. Pedig még fiatal volt 1-2 évet dolgozott egy önkormányzatnál. Már ennyi elég volt hogy leírja magát.

2021. ápr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem, inkább támogatták

Akkor több értelme lenne elmennem egy gyárba diplomázás után, mint ha elhelyezkednék a diplomával?

2021. ápr. 8. 21:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy multinál egy középfokú végzettséget igénylő pozícióban is megkeresel legalább annyit mint a közigazgatásban.

A különbség annyi, hogy ha bekerültél a multihoz és képzed magad akkor sok lehetőséged lesz. Mindenhol vannak belső pályázatok lehet előrelépni. 1-2 év múlva már senkit sem fog érdekelni hogy milyen diplomád van csak az hogy milyen tapasztalatod van, mit tudsz eltenni az asztalra.

Aztán ha még többet akarsz szabad a pálya lehet bárhova pályázni mert van mi írni az önéletrajzodba.


Én is belekerültem ebbe a csapdába. Államigazgatásban dolgoztam és évekig pályáztam. Hiába csináltam hasonló dolgot nehéz volt. Aztán az egyik pályázatnál nagy mázlim volt a másik jelölt visszalépett és gyorsan kellett az ember. Azóta köszönöm jól vagyok...


Aludj rá egyet, beszélj másokkal. De ne azokkal akik ezt a jó tanácsot adták.

2021. ápr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A 3-as válasz alapján úgy értelmeztem, hogy ha egy napot is dolgozok a hivatalnál, azzal már elkaszálom a lehetőségeimet a versenyszférában.

Ez alapján talán az lenne a legcélszerűbb, hogy elmennék valami betanított fizikai munkára és mellette levelezőn vagy estin tanulnék valami piacképeset.

Versenyszférába nem hiszem, hogy felvennének közigazgatásszervezőként, mert hova? Ha belegondolok, egy csomó mindent tanultam felületesen, jog, közgáz, szociológia, de konkrétan tényleg semmihez sem értek.

2021. ápr. 9. 00:36
 7/14 anonim ***** válasza:
Multi képmutató tud lenni. Betanított munkásként se lesz annyi esélyed..... sőt. Ha ügyfélfogadó ügyintézőnek mész nincs sok esélyed. De! Multinál fontos a nyelv. Nagyon. Ha kozigbe mész könnyebben tudsz mellette mást végezni. Betanított munkásként erre nem biztos, hogy lesz energiád. Közigben pl ha tudsz menni pénzügyre és mellé szerzel mérlegképest már jobb vagy. De a multis nagy fizut nem fogod ezzel a végzettséggel megkapni. Próbálj ne önkormányzathoz menni, hanem egy állami szervhez.
2021. ápr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De ha egyszer elmegyek közigbe, átvesznek utána versenyszférába, ha szerzek közben valami piacképes végzettséget?
2021. ápr. 9. 14:01
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem valószínű mert nincs piacképes tudásod. Egy költségvetési szerv másképp gazdálkodik mint egy vállalat. Egy vállalati jogásznak máshoz kell érteni mint egy önkormányzatnál dolgozó jogásznak aki közig határozatokat gyárt.

A másik pedig a közigazgatásban dolgozók elhíresült lustasága és nemtörődömsége. Ha bemész egy hivatalba csak az aktatologatás megy és azt magyarázzák hogy mit miért és hogyan nem tudnak megoldani.

Egy vállalkozásnál a kifogás senkit sem érdekel. Mikorra tudod megoldani a problémát ez a lényeg. Ezt a munkastílust nem értik a közigazgatásban dolgozók és ezért nem kellenek a vállalkozásoknak.

2021. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg érdemesebb lenne gyárba menni...

De ha levelezőn elvégzek pl egy gazdasági szakot, azzal már felvennének versenyszférába? Vagy olyan ciki közigazgatásban dolgozni, hogy aki ott dolgozott, azt már örökre megbélyegzik?

2021. ápr. 9. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!