Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződés felmondása?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Fel szeretnék mondani a jelenlegi munkahelyemen, ahol él a határozott idejű munkaszerződésem, jövő év júniusig, de annyira nem tudom már elviselni a főnököt, hogy elkezdtem nézelődni másik hely után. Találtam, felvennének.

Olvasgattam az interneten, hogy indokolni köteles vagyok. Mi lehet az indok, amit elfogadnak?

Próbálkozni fogok közös megegyezéssel, mit tegyek, ha nem mennek bele?



2021. aug. 30. 11:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hivatkozhatsz olyanra, hogy pl. elköltözöl és nem tudnál bejárni. De ha homeoffice, akkor cumi.
2021. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha nem egyeznek bele, akkor így jártál, nem mondhatod fel. Az nem ok, hogy nem szereted a főnököt...
2021. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Irasd ki magad 2 havi táppénzre idegösszeroppanás miatt, szerintem maguk küldenének el, ha leültök utána meg lehet egyezni. De általában csak olyan indokot lehet megadni, ami lehetetlenné teszi a munkavégzést, ahogy írták pl ilyen egy költözés.
2021. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kérhet be lakcímkártyát? Mondjuk szerintem nem fog... De én is erre gondoltam. A homeoffice fent áll nálunk, de a teljes munkaköröm nem teljesíthető homeofficeban, lehet ezt írom akkor.


Köszi a segítséget.

2021. aug. 30. 13:23
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem telejsen értem.


Miért ne mondhatna fel?

Ne pontozzatok le ezért kérlek..

2021. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
#5: Felmondhat, de határozott idő esetén csak olyan indokkal, ami a munkavégzést lehetetlenné teszi.
2021. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 ascelpius ***** válasza:

#5


Határozott idejű szerződést csak különös indokkal lehet felmondani, máskülönben semmi értelme nem lenne

2021. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a gond a főnökkel? Az jó alap lehet
2021. aug. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Stilus, bunkosag, onzoseg, szemetkedesek, rosszindulatusag. Mar rament a vernyomasom, cukros lettem idokozben. Minden nap gyomorideggel jarok be, es volt mar, hogy megsiratott...
2021. aug. 30. 16:49
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkor megvan az indokod, egy ügyvédet keress fel, megírja neked a felmondólevelet
2021. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!