Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen módon találtátok meg a...

Milyen módon találtátok meg a jelenlegi állásotokat?

Figyelt kérdés
Alkalmazotti jogviszonyban lévőkhöz szól a kérdésem, vállalkozók ne válaszoljanak, gyakorin hemzsegő wall street farkasa ovb pénzügyi tanácsadók pedig végképp ne.

2021. szept. 8. 15:51
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mindig ódzkodom attól, hogy egyszerre több helyre adjam be, ez olyan, mintha egyszerre több lányt fűznék. Illetve ilyen esetben hiteltelen a motivációs levelemben az, hogy mennyire szeretnék az adott cégnél dolgozni. Ezt a belső gátat hogyan bontsam le?

2021. szept. 10. 00:00
 22/57 anonim ***** válasza:
100%

Egy boltban kivolt rakva a faliujsagra a hirdetes. Felhivtam a telefonszamot es elmentem egy probamunkara. Tobb mint 2 eve itt dolgozok, mar kaptam 3szor fizetesemelest es most mar cegesautom is van.


Korabbi allasaim kozul egyet talaltam az interneten, a tobbit az ujsagban az aprohirdetesek kozt es voltak amiket ismerosok altal.

2021. szept. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%

Tobb ceghez jelentkezel egyidoben es a cegek is tobb embert hivnak be interview-ra, nem csak teged. Ezzel nincs semmi gond.

Leirod nekik hogy miert szeretnel naluk dolgozni es ennyi.

Amit viszont ne felejts el hogy nem szegyen az ha 1-2 het utan elmesz. Lehet hogy felvesznek es kesobb hiv egy masik munkaltato interviewra. Ha az jobb, jobban fizet akkor siman hagyd ott a jelenlegit. En 2szer is mondtam mar le interview-t mert mas ceg gyorsabban felvett. Mind a 2 alkalommal szar cegnel dolgoztam. Egyik helyen kb 10-en kezdtunk egyszerre es en maradtam a legtovabb, pedig en is csak 1 evig voltam ott. Voltak akik 2 het utan leleptek. Most visszagondolva nekem mar 3 honap utan felkellett volna mondanom.

2021. szept. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak igaza van!

Nekem is volt olyan,hogy jelentkeztem 2 helyre,amiből az egyik úgymond az álom cégem volt. A nem álom cég felvett,míg a másiknál még csak az interjúk mentek le.

Kezdés előtt 2 nappal hívott az álom cég,hogy fevettek,így lemondtam a másikat.

Hát nem örültek nyilvám,kaptam egy eléggé felháborodott emailt. Viszont meg kellett ezt lépnem,azóta is az álom helyemen vagyok és imádom!

2021. szept. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%
21: tartsd észben, hogy ez üzlet és nem magánélet.
2021. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lelombozó lesz a válaszom, de én eddig ezt tapasztaltam.

A cégek sem tisztelnek meg téged azzal, hogy csak téged hívnak be, van ahonnan még visszajelzést se fogsz kapni az elutasításról.

Tehát te miért ne tehetnéd meg, hogy több helyre is beadod?

Háromszor is voltam álláskereső, nekem is furcsa volt az elején, hogy sok helyre beadom, de rá kellett jönnöm, hogy így van csak esélyem arra, hogy valahova biztos felvegyenek a sok közül...

Én az első munkámat rokon ajánlásával szereztem, azóta pedig mindkét alkalommal mikor állást szereztem az adott cég karrieroldalára beadott jelentkezés alapján vettek fel.

Alapvetően azt vettem észre, hogy ahol van külön karrier oldal, ott jobban preferálják az ott beadott jelentkezéseket, mert abból látszik, hogy tényleg utánanéztél és az adott cégnél szeretnél dolgozni. Motivációs levelet soha nem kellett írnom, állásinterjún úgyis megkérdezik miért oda akasz menni, ha ott jól érvelsz, akkor úgyis felvesznek.

Hajrá, a munkakeresés nem egyszerű folyamat, sok csalódás érhet, de ha a végén megtalálod a neked valót, akkor megéri ;)

2021. szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: állásportálon keresztül.


Hosszabban: az előző gyakornoki helyemen (multicég) még tavasszal kezdtem, mert az azt megelőző munkalehetőségem megszűnt a járvány miatt.


Ott hidegzuhanyként ért a valóság. Már az elején megmondták, hogy ne is számítsak teljes munkaidős állásra ott, mert létszámstop van (én meg végzős hallgató vagyok...), gagyi gyári munka volt az egész, sz...ba sem vettek, rosszak voltak a körülmények...


A nyáron 1-1,5 hónap alatt 8-10 interjún vettem részt, elég sok negatív tapasztalatom volt.

A mostani állásomra szinte már csak "poénból" jelentkeztem július végén, úgy voltam vele, ha felvesznek, akkor szuper, ha nem, maradok a gyárban gyakornok, amíg végzek a szakdolgozattal.


Végülis, csodával határos módon, nagyon jó volt az interjú, szinte azonnal megvolt a "kémia" a szakmai vezetőkkel, és mindnyájan meg voltunk elégedve.


Interjú után 5 nappal állásajánlatot kaptam.

Remélem ezzel a történettel sikerült néhány embert motiválni, és minden álláskeresőnek sok sikert kívánok! :)


21F

2021. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%

A mostani munkahelyemre engem hívott el a belsős céges recruiter teljesen random, ment az interjú is és a kémia is megvolt így dobtak egy ajánlatot.

Ez most számomra egy csoda volt kb, mert mikor a covid beütött elvesztettem a régi munkahelyem és már 1 éve munkát kerestem, de a saját jelentkezéseim mind kudarcba fulladtak hiába jártam interjúkra folyamatosan.

2021. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%
Motivációs levél? Minek?
2021. szept. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

#29


Azt én is írtam, a mostani főnökömnek ez nagyon tetszett


#27

2021. szept. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!