Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rossz ötlet ennyi diákhitelt...

Rossz ötlet ennyi diákhitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodok, hogy átmegyek az állatorvosi egyetemre, és akkor ki kell fizetnem 2 félévet, valamint sajnos szüleim sem tudnak támogatni az első két év után. Gondolkodtam rajta, hogy dolgozok, de megnéztem az órarendet, és nem igazán látok esélyt rá, hogy mellette el tudnék menni. Tehát maradt a diákhitel, ami 4 és félmillió Ft körül lenne, ha eléggé meghúzom magam. Ebből 2 millió Diákhitel 2, és 2 és félmillió Diákhitel 1. Természetesen megpróbálnék hétvégente valamennyit dolgozni, illetve remélem a vége felé már tudnék rendelőbe is elmenni, de nem mertem azokkal kalkulálni egyelőre. Szerintetek ez az összeg nagyon sok, esélyem sem lenne visszafizetni, és inkább engedjem el az állatorvosit, vagy még visszafizethető az összeg?

2021. okt. 10. 22:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%
"szakma szépségére és a társadalmi megbecsülésre is." Nem tudom...így, hogy benne vagyok nem gondolom így. Érdemes szétnézni facebookon, hogy szidják az állatorvosokat. Sajnos a társadalmi megbecsülés már nem olyan, mint régen :/
2021. okt. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha szülsz 3 gyereket, a teljes tartozást törlik.
2021. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%

#10, 12. Hangsúlyozzuk ki, hogy ezzel a kedvezménnyel kizárólag nők élhetnek.


#11. Ilyen mindig is volt, mindig is lesz, a Facebook csak felerősíti az eddig is jelen lévő hangokat, de ez nem befolyásol semmit. A valóságban ettől még bőven van presztízse a szakmának.

2021. okt. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A kedvezményt csak nők vehetik igénybe
2021. okt. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, de nem igazán akarok gyereket, úgyhogy nem erre alapoznék a visszafizetéssel kapcsolatban.
2021. okt. 11. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!