Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosan vagyok ezért kiakadva?

Jogosan vagyok ezért kiakadva?

Figyelt kérdés
Voltam állás interjún ma vagyonőrként. Egy kórházban lenne a munka.. Meg is lenne az állás biztosra. 24/48as munka. Viszont a csoportvezető elmondta, hogy megtiltja a dohányzást a 24 órában, meg hogy szokjak le. Aztán elkezdett ilyen dohányzás elleni szövegeket magyarázni. Mindent amit el tudtok képzelni. Az volt az egyik példa, hogy amig cigizek, addig nincs a portán senki. Szerintem a 24 órás munkában amikor szünetem van, akkor használhatom dohányzásra. Értem én hogy valóban káros dolog, de ettől még jogom van hozzá. Ez az ember meg kijelentette, hogy szokjak le és ennyi. Most én ezzel mit kezdjek szerintetek? Elhiszem hogy káros a dohányzás, de én döntöttem így. Nem zavarok vele senkit... Ha valaki jön velem szembe az utcán még akkor is arrébb teszem a kezem a cigivel. A válasz az lenne, hogy ha kell munka, akkor leszokok.. Tudom.. Viszont van lehetőségem másra. Csak az érdekelne, hogy szerintetek ez korrekt volt-e

2021. nov. 25. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ígérd meg aztán xard le. Egyébként a kórházak területén papíron egyébként is tilos tudtommal.
2021. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

A munkáltatónak joga van tudni, hogy mire számítson veled kacsolatban. De emiatt nem szabadna megkülönböztetni.

A hangsúly a szabadnán van... Sokan ennek ellenére is megteszik, szimplán mert megtehetik.

Nem kötelesek megindokolni, hogy mi miatt küldenek el vagy nem vesznek fel.

2021. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha állásinterjún konfliktusotok adódik akkor máskor is fog. Ha van lehetőséged menj máshova.
2021. nov. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

"Az volt az egyik példa, hogy amig cigizek, addig nincs a portán senki. Szerintem a 24 órás munkában amikor szünetem van, akkor használhatom dohányzásra.... Elhiszem hogy káros a dohányzás, de én döntöttem így. Nem zavarok vele senkit..."


A munkaidő alatt a munkahelyen kell tartózkodni.

Amíg a kijelölt helyen dohányzol, addig az megy be a portán, aki csak akar?

Nem gondolod, hogy mégiscsak jogos a felvetése?

Te döntöttél így, Ő meg úgy dönt, hogy akkor nem vesz fel.

Ez nem diszkrimináció, hiszen amíg dohányzol, addig nem tudod az örző-védő feladatot ellátni.

2021. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2en vannak ott, tesó.. De értem mit mondasz. Viszont ha elmegyek dobni egy nagyot, akkor se lenne ennyi erővel senki.
2021. nov. 25. 14:59
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

"2en vannak ott, tesó.. "


Nem vagyok a haverod, próbálj már meg tisztességesen beszélni.

Ebben a stílusban nem kívánok kommunikálni veled tovább.

2021. nov. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

#5 Beszélj a főnökkel (Nem a kis irányításmániás b*zival), hogy te vagy kimész cigizni a szünetedben (elvégre ott a két kolléga), vagy akkor ezt így hagyjuk és felmondasz.


#7 Honnan tudod, hogy a kérdező nem az eltitkolt testvéred tesó? 😂 Lehet én is az vagyok, kemény mi? Furcsa dolgokat hozhat az élet

2021. nov. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak igaza van. Jogilag nem tilthatja meg, hogy dohányozz, ha azt a szünetedben teszed kijelölt helyen. Viszont ha odamész, tuti, hogy próbaidő alatt ki fog tenni, mert másban is össze fogtok különbözni.
2021. nov. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
*#6
2021. nov. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Így van jogod van, mindenki azzal rontja el az életét, amivel csak akarja.
2021. nov. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!