Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmabeli munkáknál kötelezőe...

Szakmabeli munkáknál kötelezően kell a munkáltatónak fizetni a tömegközlekedési bérlet árának 86%-át, vagy ez csak egy opció?

Figyelt kérdés
Garantált bérminimumot fogok kapni, ez az egyetlen dolog amit nem kérdeztem meg ezzel kapcsolatban... A bérlet kb 50-60 ezer körül lenne majd, nem szeretném, ha abból vonnák le/kellene költenem rá. Akkor a 86%-át nekik muszáj fizetni?
2022. jan. 5. 15:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Tök 8, hogy busz, vonat vagy repülő, amíg tomegkozlekedes. Az számít, hogy nem azon a Településen dolgozol ahol laksz. Ez esetben 86% térítés kötelező tomegkozlekedesre, akár bérlet akár jegy.
2022. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Akkor a #8-as mi a francról beszél?XDDD


Egyébként, akkor ha így lenne hogy busz-vonat-vonat, ahogy írtam is úgy olvastam, hogy csak az egyik bérlet 86%-át kell fizetniük, akkor mondhatják azt hogy csak az egyik vonatét, vagy a buszét fizetik?

Valamint ha alkalmazásból veszem ezeket, akkor is elfogadható? (ott is tudok számlát kérni vonatra, buszra nem tudom)

2022. jan. 5. 17:37
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy csak az egyiket. Ha neked átszállással kell egy MÁV és egy VOLÁN jegy / bérlet akkor mindkettőt téríteni köteles a munkaadó.


A 8-as nyilvánvalóan azt sem tudja melyik bolygón van...

2022. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A helyi bérletet csak akkor kell ilyen esetben megtéríteni, ha a városon átutazol, és nem a városon belül mész valahova. Példa:


Gyöngyösről Miskolcra jársz dolgozni. A Gyöngyös-Miskolc távolsági bérletet (legyen az busz, vonat, akármi) megtérítik, a Miskolcon belüli helyijárat bérletet nem, hiszen az utazás célpontja a városon belül van, és nem áthaladtál rajta.

Gyöngyösről Kazincbarcikára jársz dolgozni, miskolci átszállással, úgy hogy miskolcra megérkezel vonattal, ott helyi járattal átmész a buszpályaudvarra, onnan helyközi busszal kazincbarcikára. Ebben az esetben a helyijárat bérletet is megtérítik, mivel nem az adott város (miskolc) volt az utazás célpontja, hanem azon áthaladtál.


Remélem érthető a példa. Persze ez csak a kötelező érvényű térítésre vonatkozik, ettől még megtéríthetnek mást is, ha akarnak.

2022. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Szia, persze érthető a példa! Köszi mindenkinek! :)
2022. jan. 6. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!