Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Figyelembe szokták venni a...

Figyelembe szokták venni a leendő munkáltatók a jelentkezők előző fizetését abban az esetben, ha teljesen más munkakörből menne oda?

Figyelt kérdés

Végzettségem szerint én villamosmérnök vagyok. Még 2018-ban végeztem, viszont nem helyezkedtem el ezen a területen. Most viszont szeretnék. Viszont a tipikus villamosmérnöki kezdő fizetéssel nem lennék előrébb semmivel, mivel jelenleg is van havi 400 ezer körüli nettó keresetem.

Ezt figyelembe vennék? Vagy ha ennyit kérnék minimum, akkor egyszerűen csak nem vennének fel?



2022. jan. 12. 00:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem veszik figyelembe
2022. jan. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Az őket nem érdekli hogy mennyit keresel a paszulyfölden,a szemükben te egy pályakezdő vagy max annyi hogy nem vagy teljesen új a munka világában.

Ha túl sokat mondasz akkor nem vesznel fel max ha te vagy az első valamirevaló ember fél éven belül de nem jellemző.

2022. jan. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem, hogy br 600 fölött kezdenél úgy, hogy valószínűleg jó se vagy a szakmában mert akkor el tudtál volna helyezkedni egyetem után egyből. Sőt örülhetsz ha megkapod ezt az összeget.
2022. jan. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek a többiekkel viszont vedd figyelembe, hogy szakmádon belül azért szépen fog a fizetés felfele menni rövid idő alatt.
2022. jan. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Lesz@rják, de első körben neked kell felmérned, hogy havi mennyire van szükséged és mennyi összeg alatt nem vállalod el az adott pozíciót.
2022. jan. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3: Nem rémlik, hogy írtam volna, hogy nem tudtam elhelyezkedni benne. Nem is akartam. Már az utolsó félévem alatt is szinte végig dolgoztam, az unokatestvéremmel autókat hoztunk be külföldről és értékesítettünk itthon. Ő már 2010 óta ebben van. Kb. 2020 elejéig dolgoztam vele, csak aztán betett ennek is a Covid, így továbbléptem. Havi 1 millió körül meg tudtam így keresni, eszem ágába nem volt elmenni villamosmérnöknek havi 300 ezerért. Egyetemen több félévben is szakelső voltam, az első félévet leszámítva végig 5.0 feletti átlaggal. Amíg tanultam 2 cég akart velem szerződést kötni, amibe azért nem mentem bele, mert az egyiknél 2 a másiknál 3 évig még ott kellett volna dolgoznom a szerződés szerint. Szóval az elhelyezkedéssel nem lesz gond.

#4: Elvileg igen. 3 volt szaktársamat is megkérdeztem, hogy milyen fizetéssel kezdték és azóta mennyit keresnek. 300 körül kezdtek mindhárman, azóta a legjobban kereső 450-at kap. Szóval nem igazán emelkednek a fizetések. De mondjuk lehet hogy csak nekik nem emelték.

2022. jan. 12. 14:18
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Jár a buksi simogatás, ügyes vagy. A 2-3 éves sztorid eléggé sántít, miért venne fel csak 2-3 évre egy cég egy juniort akiből jóformán akkor lesz rendes szakember? Sok helyen megfordultam, ismerősöm is van elég és sose hallottam ilyet. Projekt szerződés van persze, de azt nem juniorok szokták vinni.


Elég balfasz haverjaid vannak, mert két év tapasztalat után br 7-900at simán fizetnek.

2022. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hol? Veszprémben van mindegyikük. Conti, Balluff, Veszmont. Nettó 500 felett a már 5+ éve ott dolgozók kapnak. Nem csak a haverjaimra vonatkozik, hanem mindenki ezeknél a cégeknél. Balluffnál ismerem személyesen az egyik vezető fejlesztőmérnököt. Pár éve volt neki asszem 15 év tapasztalata, amikor bruttó 1,2 millióra volt bejelentve. Azt tudom, hogy Pesten mindez x1,5.

Conti ajánlott 2, Flexmont meg 3 éves szerződést. Utóbbinál voltam gyakorlaton még technikumból 2013 környékén, akkoriban oda még a nem pályakezdőket is 1-2 éves szerződéssel vették fel. Pontosabban vették volna, mert nagy létszámhiány volt folyamatosan. Akikkel beszéltem ott, ők mind így kerültek be.

2022. jan. 12. 20:05
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Ne 1-2 év alatt várja hirtelen 80%-os emelkedést a béredben, de fokozatosan ha ügyes vagy megy fel. Ha nem vagy elégedett 3 év után érdemes váltani, ott már van elég tapasztalat és nagy béremelkedés érhető el, akár a 350-ről (ez alatt helyedben nem mennék kezdőként se) 600-ra. Cégen belül maradva kevesebb.
2022. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha IT-t èrintőnterületre mèsz ott szokás màr 1-2 èv után is váltani akár, ha a fizetés kimaxolàsa a cél.
2022. jan. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!