Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért döntöttél úgy, hogy...

Miért döntöttél úgy, hogy orvos leszel?

Figyelt kérdés
Üdv Mindenki! Kérdéseim Orvostanhallgatókhoz/Rezidensekhez/ vagy szakvizsgáját elvégzett orvosokhoz szól. Miért döntöttél úgy, hogy a gyógyítást választod? 6 év után is biztos voltál abban, hogy a pályádon helyezkedsz el? Szereted a munkád? Hogyan néz ki egy napod? Melyik szakágban tevékenykedsz?

2022. febr. 20. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem döntöttem úgy. Felmerült annak idején, mert kémia-biológia tagozatos osztályba jártam gimnáziumba. Több volt osztálytársam is orvos lett. Akkoriban anyagilag azonban nem volt túl vonzó az egészségügyi pálya. Így vegyész lettem.
2022. febr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Ua., mint a 2-es. Tavaly májusban bejutottam végre a szülészetre, mondanom sem kell, hogy ez mit jelent. Ebben a csokos, babapotyogós időszakban átlag 300 ezer /szülés a legkevesebb, ugye ez is csak 1 százaléka a 30 misinek, meg sem érzik. Akinek a helyére bekerültem tavaly nyugdíjba ment, hát hadd ne mondjam mennyit kalapozott össze pár év alatt az öreg. Csak dollár papának hívtuk :-D
2022. febr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

2-3-as nem orvos csak két irigy, rosszindulatú, bunkó.


Háziorvos vagyok. Azért lettem orvos, mert egészen kisgyerek koromtól nagyon érdekelt a biológia és az emberi test működése. Meg 18-19 évesen nagyon kis naiv és idealista voltam és olyan szerettem volna lenni mint Green vagy Carter a vészhelyzetből és hittem abban, hogy érdemes segíteni másoknak. A fizetés abból a szempontból volt fontos, hogy nyilván mindenki jól akar élni és ebben a szakmában azért még lehet élni.

A hálapénzt egyébként a fiatal orvosok kb. 90 százaléka elítéli, nem

2022. febr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Hopsz véletlenül félkészen elküldtem.


Szóval nem fogadok el hálapénzt. Legálisan adózva keresek nettó másfél milliót.


Igen 6 év után is biztos voltam. Szeretem a munkám? Néha igen. Néha pedig gyűlölöm. Alapvetően az orvosi nagyon nem éri meg, mert iszonyatosan nagy érzelmi terhelés. Ráadásul az ember az egész fiatalságát rááldozza, cserébe egy csomó olyan primitív rosszindulatú bunkót kell ellátnia, mint akik ide is beböfögtek. Nekem az orvoslás tönkre tette az életem. Nem lennék még egyszer orvos.

2022. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért döntöttem így, mert érdekelt az emberi test működése, szerettem volna azt a tudást birtokolni, amivel segíthetek. Gyerekként sokat voltam kórházban, imádtam az orvosokat, én is olyan okos akartam lenni mint ők.


6 év után is biztos voltam benne, hogy orvosként kezdek el dolgozni. De tegyük hozzá, hogy sok választásom nem lett volna. 6 évig ösztöndíjból és a szüleim támogatásából éltem meg. Ideje volt már elkezdeni dolgozni.


Szeretem a munkám, de utálom is. Vannak nagyon szép aspektusai, de vannak dolgok amik szinte megölnek. Aneszteziológiat választottam, ami szerintem a nehezebb szakmák közé tartozik.


A napom meg vagy műtőben telik, ahol x beteget elaltatok, vagy intenzíven, ahol meg osztályos munka van. Plusz "újabban" itt a covid intenzív is, amit szintén mi viszünk.

2022. febr. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

Magyarországon az orvosok több mint 80%-ka igen is el fogadja a hálapénzt.

Hálapénz nélkül, az orvosok nagy része nem is foglalkozik a beteggel jobban, amíg meg nem kapja a borítékot.....

Sajnos ezek a szomorú tények!

Ez is csak Magyarországon nagy divat. pl... egy külföldi országban.. Németország, ha ott egy orvos hálapénzt fogad el, ott úgy meg hurcolják érte, hogy az állásába is kerülhet a dolog...

2022. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó te hol éltél az elmúlt egy évben? Egyébként rohadtul egyszerű a helyzet, ha valaki hálapénzt fogad el, fel kell jelenteni. Ugyanis itthon is bűncselekmény.
2022. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4%

7-es!!!


Ezt majd az orvosoknak is mond meg, hogy bűncselekmény!!!

Mert ők nagy ívben le szarják.

Még rejtett kamerával és diktafonnal is, nehéz lenne bizonyítani.

7-es! Te hol éltél az utóbbi év tizedekben????

2022. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Itthon. És orvosként dolgozom. Csak veled ellentétben nem vagyok egy rosszindulatú senki.
2022. febr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!