Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmunkás vagy programozó...

Szakmunkás vagy programozó miért nem akarsz lenni?

Figyelt kérdés

Ugye ez miatt a két hiányterület miatt sír már évtizede az ország, de hiába.


A fiatalokat nem érdekli olyan mértékben mint kellene.


Leírnád hogy te miért nem akarsz szakmunkásnak vagy programozónak menni, akkor sem ha álomfizetések lehetnek benne?



2022. máj. 31. 08:06
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
78%
#10 mennyit keresel tesztelokent es hany ev tapasztalatod van?
2022. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
97%

Eredetileg asztalos vagyok és 10 évig dolgoztam is benne.

Alapvetően csak a nagyfőnök keres jól.

Öregek közül mindenkinek hiányzott pár ujjperce.

Látttam pár balesetet ahogy rossz helyre nyúltak kollégák és levágtak az ujjaikból.

Azért hagytam abba mert egy idő után már olyan rosszul voltam a vér látványától, hogy a csirkeevésről is leszoktam.


Végül átképeztem magam.

2022. máj. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
12%
Amig a budapesti piacon dolgoztam br 1.6 kornyeket kerestem 5 ev tapasztalattal. Mostmar contractor vagyok netto 1.9-2t keresek annak fuggvenyeben mennyi a dollar arfolyam
2022. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
De akkor miert mondtad, hogy ugyanannyi fizetes mellett?
2022. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
26%

"meglepodne sok programozo hogy mennyivel lazabb tesztelonek lenni ugyanannyi fizetes mellett"


Ez miben nyilvánul meg? Mennyivel lehet lazább annál, ami már amúgy is teljesen laza? Írj 1-2 konkrétumot kérlek.

2022. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
14%
Mert a tesztmernok fizu siman szembeallithato a programozo fizukkal.
2022. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
95%
13-as, en kontraktorkent tobbet keresek programozokent, es en csak atlagos vagyok, ismerek programozokat, akik nalam is sokkal tobbet keresnek. De nem jellemzo, hogy teszteloket kontraktorkent foglalkoztassanak, vagy csak par nagyon senior tagot fizetnek meg ennyire. Programozoknal tobb a lehetoseg.
2022. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

"Mert a tesztmernok fizu siman szembeallithato a programozo fizukkal.

"


Nem mondanam, hogy siman, de igen, lehet vele jol keresni, de azon a szinten azert nem lazabb sokkal a melo a programozoinal.

2022. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
78%
Én is tesztmérnökként dolgozom, de még nem találkoztam olyannal, hogy ugyanannyit lehetett volna keresni, mint fejlesztőként. Itthon pl. egyszerűen nem találok céget, ahol mondjuk br. 2 millió fölött fizetnének tesztelőnek senior szinten, pedig folyamatosan kapom a megkereséseket LinkedIn-en. A komolyabb cégeknél nem is nagyon van dedikált tesztelői pozi, általában a fejlesztőcsapatoké a teljes ownership.
2022. máj. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Eleve manapság SCRUM szerint mennek szinte mindenhol, ott meg nincs tester csak developer.
2022. máj. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!