Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmunkás vagy programozó...

Szakmunkás vagy programozó miért nem akarsz lenni?

Figyelt kérdés

Ugye ez miatt a két hiányterület miatt sír már évtizede az ország, de hiába.


A fiatalokat nem érdekli olyan mértékben mint kellene.


Leírnád hogy te miért nem akarsz szakmunkásnak vagy programozónak menni, akkor sem ha álomfizetések lehetnek benne?



2022. máj. 31. 08:06
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Szakmunkás: nő vagyok. Ami hiányterület, az kimondottan férfias szakma, ráadásul egy 50 kilós nő vagyok, nincs meg a fizikumom sok ilyen jellegű melóhoz. Amúgy semmi bajom vele, ha valaki normális és jól csinálja, tök oké szakmák ezek.

Programozó: abszolút semmi affinitásom hozzá, kicsit sem mozgat a terület. A barátnőm programozó és nagyon szereti, nekem ez nem igazán való.

2022. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
19%

"A fiatalokat nem érdekli olyan mértékben mint kellene."


Én pedig azt látom, hogy már boldog-boldogtalan szoftverfejlesztőnek megy. Én is az vagyok, amikor a szakomat kezdtem, akkor az előző évfolyamhoz képest 2x annyian voltunk, és még 2-3 évvel később is majdnem megduplázták a szak méretét. Én inkább már attól félek, hogy telítődik a szakma és vége lesz a jó világnak.

2022. máj. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

#22: Nem fog telítődni. A programozáshoz kell egy affinitás. Meg tudja tanulni valaki kényszerből, de abból nem lesz jó programozó. Plusz, ha nem képzi magát önszorgalomból, akkor pár év és elavul a tudása.

Jó programozóra még nagyon sokáig lesz kereslet.

2022. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Középiskola és egyetem mellett is dolgoztam diákmunkásként fizikai munkát. Nem szerettem. Zavart, hogy koszosan, izzadtan, büdösen megyek haza minden nap. Télen hidegben, nyáron melegben kellett dolgozni, és annak ellenére, hogy nagyon kedves és nagyon rendes emberekkel dolgoztam együtt, éreztem, hogy nem ez a közegem, nincs közös témánk, érdeklődésünk. Nagyon tudom tisztelni azokat az embereket, akik fizikai munkát végeznek, és nagyon hálás vagyok nekik, hogy végzik, és ezért nekem nem kell. De ameddig megtehetem, inkább dolgoznék kevesebb pénzért kényelmes irodai körülmények között, mint pl. egy építkezésen.

A programozás pedig egyszerűen soha nem érdekelt. Tudom, hogy többet tudnék keresni, de soha nem tudtam úgy lelkesedni ezért a területért, mint pár programozóként dolgozó barátom, kollégám. Ennek hiányában nem is vágtam bele soha, max. érintőlegesen voltam benne egy-egy IT projektben (amik miatt soha nem alakult ki egy szűnni nem akaró hiányérzet).

2022. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
15%
A programozásba lelkiismereti okból nem vágok bele. Annyira laza, hogy nem lenne pofám pénzt kérni érte. Még a lazábbnál is lazább, pedig a gyakoris programozónál lazább már nincs. És erre a lazulásra akartak havi 3 milliót adni. Nem, ennyire nem vagyok laza 🙉💩
2022. máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
53%

21:

Pl. fodrász nem tipikusan férfi szakma. De a legtöbb szerelő munkahoz sem kell nagy fizikai erő.

2022. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

"De a legtöbb szerelő munkahoz sem kell nagy fizikai erő."


Leírnád, hogy szerinted melyik szakmák ilyenek?

2022. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
26: a tesóm fodrász, anyám is. Kell az ilyen szakmához egy beállítottság. Én idegbajt kapnék attól, hogy egész nap hülye tyúkokkal kell pletyizni meló közben, márpedig ők ezt csinálják, tudom, mert anyám üzlete sokáig otthon volt :D Húgom is mesél néha olyanokat... A szépségipari szolgáltató vagy maga is ilyen, vagy kötélidegei kell, hogy legyenek. Rám egyik se igaz 😅
2022. máj. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem akarok szakmunkás lenni mert már voltam (villanyszerelő), és tudom hogy milyen, én át képeztem magam, mivel volt érettségim, pénzügyi vonalon. A programozáshoz abszolút hülye vagyok, de nem csak ez a két alternatíva van hogy szakmunkás vagy programozó.
2022. máj. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
#28 ha mégis fodrász leszel, jelentkezz, én pont olyat keresek, aki nem akar folyton beszélgetni :D
2022. máj. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!