Tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés

Most megyek 12.-be, jó tanuló vagyok, szóval szinte bárhová fel is vennének. Viszont én nagyon szeretnék tanár lenni.


Néztem a tanári bértáblát, és szerintem is borzasztó az, hogy mesterdiplomával is csak 172 ezer a fizetés nettója.


De abban reménykedem, hogy mire befejezem majd az egyetemet (eddig 6 év volt, mostantól már csak 5 év a tanárképzés), addig talán lesz valami nagyobb béremelés. Szerintetek várható komolyabb béremelés addig?



2022. aug. 7. 13:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én is tanárin vagyok, most leszek negyedéves ELTE angol-törin. Írj nyugodtan privátot is. Szakpàrodtól is függ, reál vagy nyelvszakkal nagyon sok lehetőség van magánórákat is adni, nyelvsuliban dolgozni vagy akàr egy plusz tolmácsképzést elvégezni és más szakmában elhelyezkedni ha mégsem jön be a tanári. Szerintem ha ez a vágyad ne habozz. Mindig lehet továbblépni és mást tanulni, kilrobálni ha esetleg mégsem jön be. Én is bízom abban, hogy emelkedni fognak a bérek, mert ez így már sokáig nem tartható. De szerintem lehet vele tisztességes is keresni ha magánban is vállalsz órákat vagy alapítványi suliba mész stb...
2022. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtál konkrét szakpárt,de ha mindenképpen tanárnak mennél akkor a következőket javaslom:angol/Németh/matek/fizika/kémia/biosz. Ezekből a tárgyakból adhatsz külön órákat amikre hatalmas igény van és mivel egyre szarabb lesz a közoktatás ez az igény növekedni fog.
2022. aug. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%
Évtizedek óta mindenki az emelésre vár... szóval arra szerintem kár várni.
2022. aug. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb bérrendezésre ne számíts. 2014 körül is volt egy egész normális rendezés, annak semmi hatása ma már...


Másik szempont: omlik össze a rendszer, egyre nagyobb probléma, hogy nincs ember. Mire végzel lehet hetente 30+ órát kell majd bagóért megtartani (30 óra iszonyú szintű leterheltség, ha komolyan veszed a munkád).


Ha valóban ez a vágyad, csináld. De ne számíts arra, hogy elfogadható fizut fogsz kapni.

2022. aug. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem jobban jársz, ha előbb összeszedsz egy jól fizető diplomát és munka mellett estin csinálsz tanárit.

Ha lesznek normális fizetések, akkor válthatsz, ha nem lesznek, akkor pedig maradhatsz a normális munkádnál.

2022. aug. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok: Milyen szakpár érdekelne? Mert ha idegennyelv vagy valamilyen reál szakpár, akkor azért nem vagy reménytelen a versenyszférában se. Nyilván a töri-magyar, latin-ének, stb. páros se full esélytelen, de nyilván ezekkel kevesebb mozgási lehetőség van, mint ha az egyik (vagy mind2) szakod idegennyelv vagy termtudományos/infós.
2022. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Magyar érdekel nagyon. Talán még a földrajz vagy a töri is, de a magyar a fix.
2022. aug. 12. 17:01
 18/19 anonim válasza:
100%

Amikor én végeztem a tanári szakot, akkor lengették be, hogy jönni fog a pedagógiai életpályamodell. Nagyon nagy valaminek számított, az egyetemi tanárok is mondogatták, hogy jobban fogunk keresni, mint ők, jól döntöttünk, hogy pedagógusnak mentünk (az eredeti tervek szerint ugyanis a pedagógiai életpályamodell szerinti bér a mindenkori minimálbérhez igazodott volna).


Mi a valóság? Ez, ami most van, 200 ezres fizetés a 2014-es minimálbérhez igazodva (2022-ben...), bérpótlék stb., szóval ez a mai szánalmas helyzet.


Szóval kezdj bele nyugodtan a képzésbe, abban reménykedve, hogy majd a te idődben rendezik a béreket, 2028-ra, amiket fentebb is írtak. Jah, persze, biztos úgy lesz.

2022. aug. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
Még annyit hozzátennék (és ezt most általánosan írom, nem csak ennek a konkrét esetnek a kapcsán), hogy ha valamit tervezni akarsz, jelen esetben a jövődet, akkor azt valós paraméterek alapján tedd, és ne remények és a te döntésedtől független benyomások alapján, amik vagy bekövetkeznek, vagy nem (hogy pl. majd a kormány csak rendezi már a tanári béreket...). Jah, most majd biztosan rendezni fogja, ha már 1945 óta nem sikerült egyszer sem...
2022. aug. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!