Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A tanárok tényleg olyan...

A tanárok tényleg olyan rosszul keresnek?

Figyelt kérdés

Szerintem én szeretném csinálni, de bátyám folyton azzal jön, hogy éhen fogok belőle halni.

Utána néztem a neten, és kb 200 e ft körülre lehet számítani kezdőként. Ez tényleg nem hangzik jól. Megy felfele a bér, ahogy telik az idő? Meg gondolom azért iskolától is függ (általános, közép, vagy esetleg egyetem).


Illetve, ha elvégzek egy tanárit, de mégsem az leszek, mire megyek majd azzal a diplomával? Fog érni bármit is a munkaerő piacon?


Még azért is gondolkodok, mert ez egy öt-hat éves képzés. Elég idősen kerülnék ki a munka világába, ha úgy döntök, hogy mégsem ez az utam, és mást szeretnék csinálni, félek, hogy már késő lenne bármi újba belekezdeni.



A másik választásom a pszichológia lenne, de sajnos ahhoz nincs elég pontom, hogy bekerükjek. Erre tudtok valami tanácsot mondani? Pontokat leszámítva nincs valami praktika arra, hogy ilyenkor az ember bejuthasson mégis valahogy?

Amúgy azt nem tudom, hogy egy pszichológus mennyit keres, de gondolom a tanároknál jobban.



2022. szept. 23. 22:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
Igen, tényleg rosszul keresnek. Borzasztóan. Lehet azon vitázni, hogy mennyit érdemelnek, de az tény, hogy abból a pénzből egy albérletben pl. legfeljebb éhenhalni lehet. Igazából az egész közszférát úgy, ahogy van, felejtsd el, ha szeretnél értelmes színvonalon élni.
2022. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem akkor kereshetsz jól ha magan is vállalsz, ill pl nyári szünetben.. Pszichológusra mindig szükség lesz, sőt egyre inkább, a pontokhoz nem tudok hozzaszolni.
2022. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
29%
Dehogy! Eleve nem évi 20 nap szabadságuk van, hanem kb. 60 a szünetekkel együtt. Másrészt ismerősöm kölyke suli után korrepetálásra jár, és 3000-5000 Ft az az 50 perc (tisztán, zsebbe, feketén).
2022. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
Igen ezt mondom. Add hozzá a nyari szünetben a tanítást,az evkozi korrepetalast, nem sajnálom tőlük egyébként.Mi hol tudunk szabadidoben mas dolgokat csinálni?
2022. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%

Igen, nagyon rosszul keresnek.

Egyik örömlány szokta mesélni, hogy szeret tanítani de abból nem tud megélni úgyhogy ezért vállal mellékest.

Néha elég ideg, hogy kirúgják ha kiderül.

2022. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
20%
200 ezer körül... az netto 130000. te tudod, hogy az albit alig akarod-e kifizetni...
2022. szept. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Saját tanáraiddal beszélgettél már róla, hogy mennyire tartják jó ötletnek a tanári pályát? Talán első kézből még jobb válaszokat kaphatsz, hiszen ők ismernek téged is, meg a saját szakmájukat is.
2022. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
49%
#17 Nem, mert dugta a barátnőmet (osztálytárs), engem meg kirúgtak, mert az igazgatóhelyettes is egy diákkal járt...
2022. szept. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ilyen hozzáállásal végképp alkalmatlan vagy pszichológusnak. Ha akarok valamit, akkor elérem, még ha újra is kell érettségiznem hozzá. A pedagógusbér pedig valóban gyalázatos, de az egyetemi "tanár" az teljesen más dolog, ne ábrándozz.
2022. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!