Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az igaz, hogy most nagyon...

Az igaz, hogy most nagyon megfogják emelni a tanárok fizetését?

Figyelt kérdés
Mert ha ez igaz, akkor én annak fogok tanulni, méghozzá tesitanárnak,annak úgy se kell csinálni semmit. Azt tudom hogy választani kell hozzá még egyet,a másik meg lenne technika vagy rajz.

2022. okt. 16. 00:06
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%

20


Összes tanáromnak bsc diplomája volt. Matek- bsc, angol-bsc stb. Az 3 év tesókám, inkább ne okoskodj

2022. okt. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
87%
Az angol eleve ba, te nagyon művelt. 7 éve vagyok tanár, talán tudom, hogy megy ez. Bsc az alapdiploma. Lehet, hogy tanít vele, de hogy ped végzettsége nincs, az tuti. Tudod, most már az is elég a tanításhoz, ha vki érdeklődik a tárgy iránt, esetleg kettesnél jobb volt belőle a suliban
2022. okt. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%
15 évvel ezelőtt is bsc tanáraim voltak, be okoskodj légyszi, kösz
2022. okt. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Osztatlan tanárképzés:


A tanárképzés osztatlan, kétszakos képzés. Két fajtája van, az 4 + 1 és az 5 + 1 típusú képzés. A hallgatók az első három évben ugyanazt tanulják, a 3. tanév végén kell választaniuk, melyik képzési formában folytatják tovább a tanulmányaikat. Azok, akik a 4+1-es képzésben végeznek, általános iskolai tanárok lesznek, azok pedig, akik az 5 + 1-es képzést teljesítik, középiskolai tanárokká válnak.


A „+1” az iskolai gyakorlatot jelenti: az egyetemi tanulmányok lezárása után a tanárjelölt egy évet tölt el az egyetem egyik partneriskolájában, ahol felkészül a tanári munkára, ill. ő maga is tanít mindkét szakjából heti 2–5 órában.

2022. okt. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
82%
Frusztrált mitugrász lehetsz 😀 bsc lovag
2022. okt. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ.


Ha a tanárok végre kiállnak magukért, és bevállalnak pár tényleges sztrájkot, akkor lesz emelés a közeljövőben, mert az már fáj a politikának, ha a szülők nem tudnak dolgozni, mert nincs hova tenni a gyereket.


Ha továbbra is mismásolnak, hogy sztrájkol 1-2%, meg "jaj, mi nem sztrákolunk, mert a gyerek fontosabb", akkor kormányzati részről is maradnak a kommunikációs megoldások: "persze emelünk de majd csak 2050-ben, de akkor annyit, hogy Ferrarival jár az összes tanár"

2022. okt. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
47%

Egy kezdő tanár nettó 225000 forintot visz haza, egy olyan, amelyik több mint 5 éve tanít és van 1 gyereke, 260000-et, egy 20 éve a pályán lévő pedagógus 400 körül visz haza.

Januárban 10% emelést kaptak, ha megjönnek az ideológiai alapon visszatartott EU-s pénzek, akkor 20%-ot emelnek majd.

Összességében nem túl acélos, multinál is megkeresett ennyit, bár ott nincs nyári szabadság.

2022. okt. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

"Egy kezdő tanár nettó 225000 forintot visz haza"

Ismerek kezdő tanárokat. Ennyire sokat nem visznek haza. Arról nem is beszélve hogy amit haza is visznek az a pótlékokkal együtt annyi. A pótlék pedig nincs beleszámolva a 10% és egyéb emelésekbe így jóval kevesebb mint aminek 1. tűnik.


"bár ott nincs nyári szabadság."

Egy évet tanítsál végig. Majd meglátjuk utána mi lesz a véleményed arról hogy van "nyári szabadság".

2022. okt. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim válasza:
47%
Én is ismerek kezdő tanárokat, a nővérem az, nem kell begyulladni.
2022. okt. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
207 ezer, amit a kezdő kap. Nekem 7 év tapasztalat, egyetemi diploma, 30%-os of pótlék, 1 gyerek, és így kapok 260-at.
2022. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!