Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gyakori ha 23 éves...

Mennyire gyakori ha 23 éves lányként, szja mentességgel csak 290-ez keresek?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, irodai munkát végzek
2022. okt. 29. 17:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 A kérdező kommentje:

7- ki veri magát?

Mellesleg, Ausztriában az nem is sok!🤭 Meg ha már itt tartunk, mire én 26 éves leszek, ki tudja, hol leszek. Az még három év.


Vidéken dolgozok egyébként, ezért van tervben Pest.

2022. okt. 29. 18:04
 12/83 anonim ***** válasza:
23%

Ugyanitt leszel és örülsz az 50.000Ft fizetésemelésnek :)

Én 2 éve nulla némettel mentem ki Ausztriába.

1 évet étteremben dolgoztam és megtanultam németül majd leraktam egy könyvelő képzést.

A 2500 Euró pedig igen csak jó külföldön juniorként :)

De te a faluból biztos jobban tudod :)

2022. okt. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, mert ismerősöm szakácsként (fúj, melós!), 28 évesen sous chef munkakörben 2500-3000 eurót keres. Ő nem tartja soknak.


Nem leszek ugyanitt, mert ugyanúgy megvan a változtatás joga, mint bárki másnak, de köszönöm, hogy ennyire aggódsz. Pont azért tartod soknak azt, amit megkeresel, mert a “hül ye magyarnak” ki lehet azzal is szúrni a szemét.

2022. okt. 29. 18:08
 14/83 anonim ***** válasza:
66%

Leírom mégegyszer. Én Junior vagyok. Ami azt jelenti,hogy nem keresek annyit mint egy rendes könyvelő.

A sous chef pedig nem egy mosogató fiú szint.

Annak a plafon nagyjából ennyi. 2500 Euró.

Ha annyira képben lennél a fizetésekkel akkor tudnád,hogy külföldön a “fuj melós-t” jobban megfizetik mint egy irodai munkást.

Teljesen mindegy miről van szó.

Neked itthon a 290.000Ft meg az szja mentesség amive kiszúrták a szemed.

Szerintem ne nyissunk erről vitát. :)

Ráadásul te az anyanyelveden dolgozol.

Aki kint él annak 1000x nehezebb napi szinten a munka.

2022. okt. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 A kérdező kommentje:

Nem én mondom azt, hogy fúj melós, ha nem értenéd az iróniát.


Neked nagyon bizonyítási kényzered van. Senki sem mondta, hogy húzd ki a farodat és beszélj németül, ha nehezedre esik. Millióan megcsinálják, nekem is vannak napjaim, amikor alig dolgozok magyarul, mert külföldiekkel beszélek sokszor, mégsem sír a szám.

Menj el söprögetni, és akkor sem az anyanyelveden, sem idegen nyelven nem kell megszólalnod.

Továbbá sem sok az a 2500 euró külföldön. Átlag, elmegy fizetés. Ha szeretnéd, ha nem. :€

2022. okt. 29. 18:15
 16/83 anonim ***** válasza:
18%

Értettem az iróniát de szerintem én sehol nem írtam,hogy “fúj melós” vagy,hogy lenézendő amit csinálnak.

Ahogy olvastad 1 évig étteremben dolgoztam, nem pedig siránkoztam gyakori kérdéseken és kérdezgettem random embereket, hogy a 290.000Ft amit keresek sok-e, hanem fogtam a két bőröndömet és tettem magamért.

Persze mindenki azzal elégszik meg amivel akar.

Amekkora az igénye.

Zsákfalvából 23 évesen pedig ne mondd meg kérlek,hogy mi számít Ausztriában soknak és mi nem. :)

2022. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 A kérdező kommentje:

Nem siránkozok, csak feltettem egy kérdést. Te jöttél ide nagy mellénnyel, hogy mindenkivel közöld az átlagos kereseted, amit vagyonnak hiszel. Kérdés szempontjából irreleváns volt, szimplán olyan kisebbségi koplexusod akad valami miatt (nincs párkapcsolatod, nem szeret a család, nincs előnyös külsőd, múltbéli sérelmek, vagy bármi), hogy muszáj egy internetes oldalra ezeket kikürtölnöd. Nem arról szólt a kérdés, hogy te xy országban mennyit keresel, mert a magyar bérek nem összehasonlítandók azzal. Itt az egyedüli, aki “flexelni” próbál, az te vagy.


“23 évesen” -ergo még fiatal vagyok, mint mondtam, bárhol lehetek 3 év múlva. Szerencsére nekem mosogatógént sem kéne kezdenem, mert van idegen nyelvismeretem.

2022. okt. 29. 18:23
 18/83 A kérdező kommentje:
Idegennyelv*
2022. okt. 29. 18:26
 19/83 anonim ***** válasza:
79%

Mivel vered magad a semmire ami nem kicsit “bicskanyitogató”.

Itt Magyarországon sokan kevesebbet keresnek nálad, több éves tapasztalattal és nagyobb tudással. Ezt te is tudod.

Aki mások arcába tolja a semmit az te vagy.

23 évesen semmi tapasztalatod nincs, ahogy ezt fentebb te magad írtad is.

Abból,hogy személyeskedsz azt szűröm le,hogy megnyomtam rajtad a fájdalmas “szarul keresek” gombot és most picit szíven ütött.

Gondolom nem ezt vártad hanem azt,hogy agyba főbe dícsérjenek a fizetéseddel.

Én csak leírtam a saját történetemet illetve azt,hogy mennyit keresek.

Az,hogy neked nem tetszik ez…az sajnos nem az én problémám.

Ezzel neked kell élned. :)

2022. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 A kérdező kommentje:

A hetes válaszodig, írd le, másold be kérlek, hogy mivel “vertem magamat”, mert számomra nem tiszta. Kérdeztem!

Persze, hogy nincs tapasztalatom, mivel tanultam. Illetve, de, van tapasztalatom, diákmunka terén, de az a jelenlegi helyemen nem számít. Manapság, 20+ évesen elég gyakori, ha nincs tapasztalat. Szerencsére volt lehetőségem nappali képzésen tanulni és nem egész napos munka mellett. Én emiatt nem érzek szégyent.

Nincs rajtam “szarul keresek” gomb. Tudom, hogy nem keresek jól, de nincs is bennem rossz érzés emiatt. Bennem az olyan önfènyező emberek miatt van, akik a kérdésemet provokációnak veszik. Pont, mint te.

Igen, nekem kell élnem vele, pont mint neked a komplexusaiddal.

2022. okt. 29. 18:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!