Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit javasolnátok egy fiatalnak...

Mit javasolnátok egy fiatalnak, melyik országban lenne érdemes új életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Itthon eladni mindent, elmenni. De hova érdemes?


Ahol a gazdaságpolitikának nem érdeke teljesen tönkretenni az embereket mint itthon.

Svájcra gondoltam, de ott nagyon drága az élet. Házat venni, utána lehet adózni is kell. 2x annyiba kerül minden.


Olyan helyre gondoltam, ahol nincsen sem annyira hideg sem annyira meleg.

A politika mindenképp kizáró ok lenne, ezért Franciaország például nekem nem játszana. Meg ugye ott aki nem tud franciául, azzal szóba sem állnak.


Németország alapvetően szimpatikus lenne, de sajnos úgy tudom ott sok az emigrált ember.



2022. nov. 1. 12:02
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

27. Honnan tudod hogy beszélek? Megint a kötekedés, az megy mindenkinek. A felsőfokkal szemben annyi a különbség, hogy oda nagyobb szókincs kell. Pont..



29. Tudtam hogy sok ember fog ide trollkodni, akik azt sem tudják mi folyik az országban. Az ő véleményük nem érdekel, veled egyetértek. :)

2022. nov. 1. 17:17
 32/55 anonim ***** válasza:

Borzasztóan éretlen és tudatlan vagy. Nincs egy normális szakmád, dolgoztál pultosként egy keveset (ami tulajdonképpen egy 0 hozzáadott értékű betanított munka), tanulsz valami logisztikát, ami szintén egy tucatszakma, azt sem lehet tudni, hogy egyetem vagy OKJ. Emellett németül sem tudsz, de azon filozofálgatsz, hogy Svájcban hogyan lehet házat venni. Nem is lakást, nem is bérelni, mikor ott az ottaniak nagy része is csak bérel, de te rögtön megvásárolnál egy teljes házat.


Tulajdonképpen irigyellek is, hogy még ilyen tág fantáziád van és még ilyen rózsaszínben látod a világot. Csak ez a nagyképű, kioktató stílusod az undorító, mikor valaki szembesít a valósággal.

2022. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

32. Szerinted ha nem egyetem, akkor micsoda? OKJ, de látom könnyebb itt beszólni mint segíteni.

Értem a németet, de nyilván előtte tanulnám a nyelvet mivel baromi könnyű, angol után meg végképp..


Egyébként a házunkat áruljuk, így evidens hogy akkor költözünk is el innen.



Persze, neked is csak annyira tellett, hogy itt beszólj. Konyak, mit vártam segítőkész választ? Csőcselék ez az oldal.. 😥😥

2022. nov. 1. 19:58
 34/55 A kérdező kommentje:

Amúgy a valóság az, hogy itt mindenki annyira ért mindenhez és csak a másikba képes belerúgni, de segíteni nem. Azt nem, hisz hogy is gondolja bárki is?



Magyarok 😥😥😥...

2022. nov. 1. 20:00
 35/55 anonim ***** válasza:
0%

Áruljátok? Kik? A szüleid? Akkor úgyis az lesz a döntő, hogy nekik milyen nyelvtudásuk és szakmájuk van. Azt meg remélem tudod, hogy egy magyar ház árából az említett országokban max. egy sátrat tudtok venni.


Miért baj az, hogy elmondjuk a valóságot: Nyugat-Európában 2-3 év magyar pultozással meg egy logisztikai OKJ-val, hiányos nyelvtudással nem fogsz menni semmire. Ha nagy nehezen kapsz is valami betanított munkát, nem fogsz tudni kibérelni egy normális lakást sem, nem hogy vásárolni, mikor az ottani őslakosok fele is bérelt lakásban lakik.


Szerintem inkább legyen az az OKJ egyetem, dolgozz itthon egy multinál pár évet, szerezz tényleges nyelvtudást, ne csak nyelvvizsgát, aztán utána próbálkozz. De a logisztika még így is egy tucatszakma, azt találnak helyben is, maximum az alacsony bérigényedből tudsz előnyt kovácsolni, de akkor meg minek mész ki.


Inkább orvosnak, IT-snek vagy villamosmérnöknek tanulj!

2022. nov. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

Egyik sem érdekel és kérlek ne te döntsd el, minek menjek, köszi!


Nyelvvizsga tervben van, nyugodj meg! 😇

2022. nov. 1. 21:09
 37/55 A kérdező kommentje:
És még mindig nő vagyok, köszönöm szépen!
2022. nov. 1. 21:11
 38/55 anonim ***** válasza:

"Svájc drága, de a fizuk is magasabbak jóval. Az átlagbér kb. hetesszerese volt a magyarénak, amikor utoljára megnéztem."


Most már inkább "csak" ötszörös az, vásárlóerő paritáson számolva meg jó esetben másfélszeres.

2022. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:
38. Ezért is írtam, hogy szimpatikus lenne, de.. 😅
2022. nov. 1. 22:16
 40/55 anonim ***** válasza:

Felszolgálókat, szobalábyokat sokszor keresnek ausztriában. Tirol meg egyéb helyeken.


“Itthon eladni mindent, elmenni.”


Ezt hülyeségnek tartom addig, ameddig nincs kint egy fix pont. Egyébként lehet érdemesebb lenne Nyugat-Mo.-ról ingázni ausztriába… Bár ezzel meg az a gond, hogy a sok keletről ide vándorolt emberből meg már olyan sok van, hogy elég élhetetlenek kezdenek lenni az itteni városok.


Egyébként attól, hogy nő vagy, még tanulhatsz “férfiasabb” szakmát. Én autószerelőnek tanulok estin és van nő osztálytársam.

2022. nov. 2. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!