Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire elég havi 200 ezer...

Mire elég havi 200 ezer forint nettó fizetés ha van egy saját tulajdonú ingatlanom?

Figyelt kérdés
Jelenleg külföldön élek és ha minden úgy alakul ahogy tervezem akkor 2-3 év múlva tudok otthon venni egy kis panel lakást. Tudom hogy most nagy az infláció és hogy a rezsi árak az egekben vannak, de csak nem tart örökké ez az állapot. Nagyon szeretnék már haza költözni mert nem nagyon érzem jól magam külföldön. Nincsenek nagy vágyaim. A heti nagy bevásárlás mellet szeretnék havi 1x elmenni moziba vagy koncertre vagy színházba. Esetleg egy kisebb kirándulásra.

2022. nov. 5. 15:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
77%

#15 "Tehát havi 90 ezer a megélhetésem."

Mert a megélhetés csak a kajából és rezsiből áll, igaz? Háztartás, tisztálkodószerek, ruházkodás, gyógyszerek, háztartási gépek, biztosítás, szórakozás, ilyesmire nem kell költeni, ugye? :D


"Ha hozzá veszem a tankolást akkor 120"

Megnézném én azt, hogy a francba tartasz te fent kocsit havi 30 ezerből! Még ha egy olcsó kisautóról van is szó, akkor is: biztosítás, adó, szerviz, benzin, parkolás, stb.

2022. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
28%

Akik havi 60-at költenek kajára/fő és 30-at benzinre+kocsi fenntartásra, azok melyik párhuzamos univerzumban élnek??

Kérdező ezeket el ne hidd, a boltokban már kb levegőt venni is minimum 3 ezer forint és akkor még nem is főztél. A mai infláció mellett maximum akkor havi 60 a kaja, ha krumplistésztán és vajaskenyéren élsz egész hónapban, se tejtermék, se hús, se WC papír...

2022. nov. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
89%

Aki egyedül él és nem pizzarendeléssel intézi el a kajáját, az még most is olcsón ki tudja hozni a havi kaját.

Persze nem mindenki szeret főzni és nem mindenki tudja elképzelni, hogy ne egyen minden nap húst.

2022. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Fél kiló sertéshúsból és egy kiló savanyú káposztából főz az ember egy fazék húsoskáposztát, ami 1-2 személyre 3 napra főtt étel, 1 személyre 4 napig is elég.

Persze van olyan ismerősöm, aki nem fél kiló, hanem másfél-két kiló húsból főzi, naná, hogy úgy sokkal drágább.

Gulyásleves, babgulyás ugyanez.

Nézni kell mi hol és mikor akciós, én előre veszek sárgaborsót, lencsét, babot több kilót, mivel száraz áru, így hónapokig elállnak.

Üres instant kávés üvegekbe töltöm a csomagolásából, így zárt üvegben nem megy bele a zsizsikbogár.

Tészta ugyanez, nem fontos a legdrágább tésztát venni, nézni kell mikor és hol olcsóbb és lehet venni előre 5 kilót belőle. Liszt ugyanez.

Lehetne sorolni hosszan.

Sokkal nehezebb azoknak, akik valamilyen étel-intoleranciával élnek, pl. gluténérzékenyek, na, nekik baromi drága egy kiló liszt például.

2022. nov. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
73%

#20 "kajára elmegy 50k egy hónapban rezsi + közös költség 30k és kb ennyi az összes kiadásom."

Hát, 50 lassan nagyon kevés lesz kajára. Normálisan étkezve egy ember kajája inkább 70 körül van. Rezsit és közös költséget se tudom, hogy hozod ki 30-ből. Egy kisebb lakásban is, ha folyton otthon vagy, csak a villanyszámla 7 ezer. Közös költség is 10 ezer körül szokott lenni. És akkor még fűtés, víz, internet...


"Egyébként én nagyon komoly gamer csávó vagyok letolom a napi műszakot home officeból (programozás) és szét bombázok mindenkit Cs:Go-ban meg GTA 5 onlineban. Nem értem mit csinálnak itt az emberek, hogy nettó 200-ből nem lehet megélni, én még kegesebből is bőven megélnék."

Tudod, van, akinek van ÉLETE is és nem egész nap a gép előtt poshad. A legtöbb embernek van hobbija, barátai, párja.


"Nettó 550-et keresek"

Hát, ez programozóként eléggé soványka! Medior szinten többet keresek ettől. Hol fizetnek ennyire vacakul?


"full chill teljes fain életet le lehet élni."

Neked teljesen mást jelent a fain élet, mint nekünk...

2022. nov. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
77%

#23 "nem mindenki tudja elképzelni, hogy ne egyen minden nap húst."

Mintha a zöldség és gyümölcs nem lenne ugyanúgy baromi drága...


#24 "Fél kiló sertéshúsból és egy kiló savanyú káposztából főz az ember egy fazék húsoskáposztát, ami 1-2 személyre 3 napra főtt étel"

Én is szeretem a rakott káposztát meg a székelykáposztát, de ha keresni kell benne a húst, akkor azért nem olyan jó. Én fél kiló darált húsból meg 30-40 deka káposztából szoktam rakott káposztát csinálni, az elég kettőnknek 2 napra.


Egyébként akciós árukból betárazni mindig jó ötlet. Én minden szeptemberben kimegyek a piacra és bevásárolok az olcsó szabadföldi paprika-paradicsomból, aztán feldarabolva bedobom a fagyasztóba. Aztán csak néznek egyesek, hogy december közepén is lecsót főzök. Húsból úgyszintén akciókor veszek egy csomót és megy a fagyasztóba. Babot, lencsét mondjuk inkább konzervben veszem, mert a francnak van kedve egy napig áztatni.

2022. nov. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
85%

"nem mindenki tudja elképzelni, hogy ne egyen minden nap húst"


Lassan már a hús lesz a szegények étele, múlt heti bevásárlásnál a csontos csirkecomb kilójáért kevesebbet fizettem mint a paradicsomért.

2022. nov. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Volt idő, pár éve, amikor permanens akcióban volt az egész csirkecomb farrésszel, 350-500 forintig volt az ára legalább 2 éven keresztül, teszkó, spar folyamatosan. Na, abból tényleg be lehetett tárazni mindig kilószámra. 3-4 combból egy húsleves, majd kivenni a húst és kicsit megpirítani a tetejét sütőben, egy kis rizibizi mellé és felséges kaja.

De a csirkecombnak is millió elkészítési módja van, végtelen variáció.

Még mindig 1000-1100 körül beszerezhető, ha nem filézve és bőr nélkül szeretné az ember.

"Lassan már a hús lesz a szegények étele, múlt heti bevásárlásnál a csontos csirkecomb kilójáért kevesebbet fizettem mint a paradicsomért."

Ne is mondd, kimentem a piacra levesbe valóért és 2500-at fizettem a sárgarépa, zeller, káposzta, karalábé hozzávalókért. :)

Igaz, hogy a káposzta az még kifutotta egy tál káposztás tésztára is.

De nagyon nézni kell mi hol és mikor akciós, ha 250-ért van egyik nap sárgarépa a pennyben, két nappal később meg más, akkor inkább kétszer elmegyek. A spárban meg még mindig van 209-ért tégladobozos tej, egy kartonnal elhozható.

A lencsét, babot inkább beáztatom este, mert a konzerv dupla áron van. A húst úgyis ki kell este venni a fagyról, hogy reggelre kiengedjen.

2022. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
31%
Én hivatásos Tornádóvadászként dolgozom Magyarországon egy heves időjárási eseményekkel foglalkozó blognál havi 160 ezret kapok kézhez és egy évben párszor kell csak dolgoznom (amikor veszélyes az időjárási helyzet) azt pedig imádom. Nekem bőven elég a fizetés teljesen jó életet élek belőle, kirándulgatok, természetet járok nem kell korán kelni és sosem éreztem hogy bármiből hiányom lenne, sőt sosem volt olyan hónap hogy ne tudtam volna félretenni.
2022. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
86%

"Én hivatásos Tornádóvadászként dolgozom Magyarországon"

Én is, én is! xDDD

2022. nov. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!