Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz a mozdonyvezető...

Mennyire nehéz a mozdonyvezetői hivatás?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy elég nehéz elvégezni a tanfolyamot, de maga a 12 órás munkavégzés az mennyire megterhelő szellemileg?

2022. dec. 1. 22:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
22%
Próbáld ki, neten van mozdonyvezető szimulátor, csinálj végig 1 utat, a valósághoz hűen, hajnal 2-kor kelj fel, indulj el, és délután 2-ig vezess, közben koncentrálj, egyél, igyál, de közben a gép elől el nem mozdulhatsz.
2022. dec. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

"hajnal 2-kor kelj fel, indulj el, és délután 2-ig vezess, közben koncentrálj, egyél, igyál, de közben a gép elől el nem mozdulhatsz."


Miért a mozdonyvezetők hajnali 2-től délután 2-ig a mozdonyról nem szállnak le, ott esznek, ott isznak, ott wc-znek? Miféle marhaság ez? Gondolom van munkaközi szünet a 12 órában. A munkaközi szünetet is a mozdonyon kötelező eltölteni?

2022. dec. 1. 23:10
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
nem, leszállhatsz, Hatvan és Gyöngyös között kiveszed a félóra kaja szünetet, sétálhatsz a mezőn, stb.
2022. dec. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
24%

"Mennyire nehéz"


ha nem indul a mozdony, be kell tolni mint a Trabantot?

2022. dec. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3-as. Akkor nem tudom az egyes válaszadó milyen ökörséget ír hogy el nem mozdulhatsz a gép elől 12 órán keresztül. Ezek szerint ez csak a saját elmeszüleménye a mozdonyvezető munkával kapcsolatosan.


4-es, egy javaslat, mielőtt hülyeségeket írsz, olvasd el a kiírt kérdéshez tartozó leírást is, hátha segít nem félreérteni a kérdést. Odaírtam hogy mennyire megterhelő szellemileg? Erre értettem hogy mennyire nehéz.

2022. dec. 2. 00:41
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel a vasút nagyon szép szakma csak nem a MÁV-nál


Állandó baszogatás, sok baromság elviselése folyamatos túlóra… Nem véletlen keresnek folyamatosan gyakornokokat.


A műszakkezdés beosztás függő, valamikor este 8-kor kezdesz valamikor délelőtt 10-kor stb, ha olyan éjjeles köröd van, hogy nem tudsz aludni, akkor megterhelő, de mondom a baszogatás szerintem megterhelőbb szellemileg.

2022. dec. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Az sem hátrány, ha bírod a vér, belek, szétszakadt emberi testek, leszakadt végtagok látványát, mert néha sajnos előfordulnak gázolásos balesetek.
2022. dec. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem ez nem hivatás, hanem max szakma…

Persze fontos dolog, nem degradálni akarom.

2022. dec. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen a baszogatásokon nem csodálkozom, főleg a mai világban. Sok helyen nem nézik semmibe a dolgozókat, legfeljebb beszélő szerszámként tekintenek rá.


7-es bírom az ilyeneket, nem lenne gond vele. Egyszer utaztam a vonaton, éppen akkor reggileztem és egy friss balesetnél haladtunk el, egy öngyilkost szétvágott a vonat. Igaz csak az ablakon keresztül láttam, vér az nem sok volt, meg belek sem, csak előbb 1 teljes láb combtól lefelé, utána ott volt a levágott felső teste, engem ez sem zavart, én ettem tovább a szenvdicsemet gond nélkül. Emlékszem mögöttem meg 2 idős néni ült, ők meg ott teljesen el voltak hűlve. Nyilván mindenkinek más az idegzete. Úgyhogy ezzel nem valószínű hogy gond lenne.


8-as szerintem ez egyéni meglátástól függ hogy ki minek gondolja. Van aki szerint a mozdonyvezetői munka nem hivatás, nem is szakma, csak egy foglalkozás. De biztosan van olyan mozdonyvezető aki meg hivatásként tekint vagy tekintett rá mert a vasút az élete és a mindene hogy mozdonyokat vezethet és ez minden álma. Mondjuk én ennyire nem vagyok elkötelezett híve a vasútnak vagy a mozdonyvezetésnek. Megközelítés kérdése kinek mit jelent.


Még egyszer köszönöm az értelmes válaszokat!

2022. dec. 2. 11:16
 10/31 anonim ***** válasza:
57%
5# az utasok meg békésen nézik ahogy a mezőn szalonnázol, félórán át...
2022. dec. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!